Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило відомості про рейтинг європейських країн у сфері відкритих даних.

Починаючи з 2015 року Європейський портал даних проводить оцінку поточної ситуації розвитку відкритих даних, прогрес країн щодо відкриття даних і надає рекомендації щодо покращення ситуації.

За підсумками 2021 року Україна зайняла 6-те місце серед 34-х європейських країн у рейтингу Open Data Maturity. Рівень зрілості сфери відкритих даних у 94% дозволив Україні піднятися з 17 місця, котре вона займала у 2020 році. Середній рівень європейських країн становить 81%.

До першої шістки країн увійшли: Франція, Ірландія, Іспанія, Польща, Естонія та Україна. Вони задають тренди у сфері відкритих даних. 

Показники України були покращені за всіма пунктами оцінювання: політика відкритих даних, функціонування порталу відкритих даних, вплив відкритих даних, якість відкритих даних.

Сфера відкритих даних в Україні активно розвивається Мінцифрою. Поставлена мета полягає у тому, що впродовж трьох років Україна увійшла до трійки країн, які є лідерами у сфері відкритих даних.

Значні успіхи цього року досягнуті за рахунок реалізації наступних заходів:
– розпочато процес публікації фінансової звітності компаній;
– опубліковані знеособлені митні декларації;
– повністю відкрито ЄДР;
– запущено центр компетенцій у сфері відкритих даних «Дія.Відкриті дані».

Найближчим часом сфера відкритих даних розшириться, коли Державна служба статистики опублікує фінансову звітність підприємств, а Мінцифра відкриє відомості державного земельного кадастру та реєстру прав на нерухоме майно.

Детальніше: https://bit.ly/3rXd122, https://data.gov.ua/, https://data.europa.eu/en, https://bit.ly/3yqYZH1    

2021-12-13

Фото: скріншот

Україна увійшла до топ-6 країн Європи у рейтингу відкритих даних
Поширити