Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про освіту» (№1708-ІХ від 07.09.2021).

Законопроєкт розроблено з метою встановлення академічної відповідальності за передачу академічного твору третій особі для подальшого використання цією особою як автором. Це дозволить більш ефективно протидіяти академічній недоброчесності, зокрема, практиці продажу академічних творів.

У проєкті закону пропонується додати визначення академічного твору та доповнити статтю 42 «Академічна доброчесність» таким видом порушення академічної доброчесності, як передачу академічного твору третій особі для подальшого використання цією особою як автором, зокрема:
– «академічний текст — авторський твір наукового, науково-технічного та навчального характеру у формі дисертації, кваліфікаційної випускної роботи, наукового видання, наукової статті, звіту у сфері наукової і науково-технічної діяльності, депонованої наукової роботи, підручника, навчального посібника, інших науково- та навчально-методичних праць».

Прийняття законопроекту створить правові передумови для більш ефективного забезпечення академічної доброчесності. Також законопроект сприятиме формуванню дискурсу щодо необхідності дотримання основних засад академічної доброчесності в освітньому та науковому середовищах.

Детальніше: https://bit.ly/34FE8oU, https://bit.ly/3gOr5E4, https://bit.ly/3JoqBkA

2022-02-10

Фото: ВРУ

Зміни до Закону України «Про освіту» щодо встановлення відповідальності за передачу академічних творів із порушенням принципів академічної доброчесності
Поширити