Державна наукова-технічна бібліотека опублікувала результати аналізу використання вітчизняними закладами вищої освіти та науковими установами України доступу до баз даних Web of Science і Scopus  з січня 2019 по  березень 2020 року,  а також платформи SpringerLink  за чотири місяці 2020 року.

За даними ДНТБ, інтерес до міжнародних наукометричних баз за цей період збільшився майже утричі  – з 30 тис. пошукових запитів до 80 тис. при майже однаковій затребуваності як Web of Science, так і Scopus.  

Разом із тим виявилось, що науковці та освітяни більше зацікавлені у доступі до повнотекстових версій наукових документів, ніж реферативних баз та бібліометричних показників. Адже за результатами доступу до порталу SpringerLink було скачано 121,3 тис. документів (наукових статей та книг).

У звіті названі інституції, які належать до найбільш та найменш активних користувачів зазначених ресурсів. Зокрема, доступом до Scopus найбільше всього користувались Київський національний університет ім.Т.Г.Шевченка, до Web of Science – УкрІНТЕІ. 

Короткий звіт та детальний масив вихідної інформації для аналізу розміщені у відкритому доступі на сайті ДНТБ.

Детальніше: https://bit.ly/2TwvujZ,  https://dntb.gov.ua/news/scopus_wos_springer

Фото: ДНТБ

Чи популярні у науковців та освітян України бази даних Web of Science та Scopus
2020-05-25
Share