Міністерство освіти і науки прийняло рішення про продовження передплати на міжнародні наукометричні бази даних Scopus та Web of Science для усіх державних та комунальних закладів вищої освіти та наукових установ України.
Scopus та Web of Science – визнані в світі міжнародні наукометричні бази даних. Використання цих баз дає можливість проводити аналіз наукових досліджень, оцінювати значимість отриманих результатів і прогнозувати тренди науково-технічного розвитку, відстежувати наукові цитування, проводити бенчмаркінг, здійснювати стратегічне планування та приймати ефективні рішення в управлінні науково-технічною та інноваційною діяльністю.
Передплата на Web of Science буде продовжена на 1 рік, а Scopus – на 9 місяців.
Ряд інституцій отримає доступ до нових аналітичних інструментів – InCites та SciVal.
Це – Державна науково-технічна бібліотека України, а також 5 ЗВО, що входять одночасно до двох авторитетних міжнародних рейтингів університетів (Times Higher Education (THE) та QS World University Rankings): КНУ імені Тараса Шевченка; НТУ «Харківський політехнічний інститут»; НУ «Львівська політехніка»; Сумський державний університет; ХНУ імені В. Н. Каразіна.
Доступ до InCites матиме Український інститут науково-технічної експертизи та інформації.
«Ми обов’язково … проаналізуємо інформацію про використання цих інструментів, щоб прийняти рішення про розширення доступу до них. Адже одне з наших головних завдань – це інтеграція української науки у світовий та Європейський дослідницькі простори. А вона неможлива без того, щоб кожен український вчений мав доступ до інформації про дослідження своїх колег у всьому світі”, – наголосив перший заступник Міністра освіти і науки Ю. Полюхович.
Для підключення або продовження доступу до зазначених баз усі заклади мають обов’язково подати до ДНТБ відповідні заявки.
Детальніше: https://bit.ly/2AkeRBo
Фото: МОН