Post image Спільні дослідження українських та польських науковців у 2020-2021 роках

Спільні дослідження українських та польських науковців у 2020-2021 роках

Українські та польські науковці разом працюватимуть над 15-ма двосторонніми науковими проектами в 2020-2021 роках. Перелік цих проєктів був затверджений під час засідання Спільної комісії з питань співробітництва у сфері науки і технологій, 23 грудня 2019 року у Варшаві.

Українські та польські науковці разом працюватимуть над 15-ма двосторонніми науковими проектами в 2020-2021 роках. Перелік цих проєктів був затверджений під час засідання Спільної комісії з питань співробітництва у сфері науки і технологій, 23 грудня 2019 року у Варшаві.

Спрямованість проєктів – нові технології та матеріали, екологія, енергоефективність, науки про життя, тощо.

Загалом у 2019 році українські вчені виконували 119 двосторонніх проектів з іноземними колегами. Це майже на чверть більше, ніж торік. Йдеться про проекти, в яких українська сторона фінансується за кошти держбюджету.

Активна співпраця тривала з 12 країнами, зокрема – державами ЄС, Індією, Китаєм, США, Білоруссю, Кореєю. Відновлюється співробітництво з Ізраїлем.

З української сторони у році, що минає, проекти виконували 59 закладів вищої освіти і наукових установи. Лідерами були – КНУ ім. Т. Шевченка – 10 та 7 країн-партнерів, НУ «Львівська політехніка» – 10 проектів та 7 країн-партнерів, Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН – 7 проектів та 6 країн-партнерів. 

Детальніше: https://bit.ly/2sV0DDb 

Фото: прес-служба МОН

2019-12-24
Share
Post image Національна освітня платформа з цифрової грамотності

Національна освітня платформа з цифрової грамотності

Команда Міністерства цифрової трансформації представила Концепцію проекту «Дія: Цифрова освіта», та результати першого в історії України соціологічного дослідження цифрових навичок українців.

Команда Міністерства цифрової трансформації представила Концепцію проекту «Дія: Цифрова освіта», та результати першого в історії України соціологічного дослідження цифрових навичок українців.

Виявилось, що 53,5% українців знаходяться нижче позначки середнього  рівня у питаннях цифрової грамотності. Не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а володіють низьким рівнем цифрових навичок 37,9% громадян. 34% українців у віці 18-70 років за останній рік ставали об’єктом хоча б одного з видів шахрайських дій в Інтернеті, а серед молоді у віці 10-17 років цей показник 49,5%. Найбільш незахищеними сегментами в інтернеті є молодь до 16 років та люди старші за 60 років».

21 січня 2020 року Уряд запускає Національну програму цифрової грамотності. У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що запуск програми та національної онлайн-платформи з цифрової грамотності — важлива подія.

Завдяки швейцарсько-українській Програмі EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа, було проведене дослідження та підготовлено перші три освітні курси. Це: базовий курс із цифрової грамотності, цифрова грамотність для вчителів та курс для батьків щодо онлайн-безпеки дітей. Навчання відбуватиметься в ексклюзивному форматі, як освітній серіал. Замість рівнів будуть сезони, а замість уроків — освітні серії за участю експертів і селебріті. 

Курси розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академія ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторія та Global Teacher Prize. Згодом на онлайн-платформі з’являться інші курси. 

Детальніше: https://bit.ly/2rp6hNr, https://osvita.diia.gov.ua/

2019-12-24
Share
Post image Конкурс українсько-американських науково-дослідних проєктів з альтернативної енергетики

Конкурс українсько-американських науково-дослідних проєктів з альтернативної енергетики

23 грудня 2019 року почався конкурс спільних українсько-американських науково-дослідних проєктів з фундаментальних та прикладних досліджень у галузі альтернативної енергетики. Пріоритетні напрями – фотовольтаїка та біопаливо. Проєкти виконуватимуться у 2020-2021 роках.

23 грудня 2019 року почався конкурс спільних українсько-американських науково-дослідних проєктів з фундаментальних та прикладних досліджень у галузі альтернативної енергетики. Пріоритетні напрями – фотовольтаїка та біопаливо. Проєкти виконуватимуться у 2020-2021 роках.

Конкурс оголосили Міністерство освіти і науки України і Фонд цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) за програмою «Спільні наукові проєкти» для українських і американських вчених.

Для участі у конкурсі необхідно подати лист від заявника та співвиконавця із зазначенням назви спільного проєкту в межах конкурсу, заявку на участь у конкурсі українською та англійською мовами, акт експертизи на відкриту публікацію результатів досліджень по темі проєкту та анотацію проєкту.

Подати проєктні пропозиції можна до 28 лютого 2020 року.

Детальніше: https://bit.ly/2MoeiK0 

Фото: прес-служба МОН

2019-12-23
Share
Post image Унікальна лабораторія віртуальної та доповненої реальності

Унікальна лабораторія віртуальної та доповненої реальності

У Сумському державному університеті створили унікальну навчально-дослідницьку лабораторію віртуальної та доповненої реальності «Ulab». Вона дозволить студентам проводити віртуальні експерименти, організовувати інтерактивні тури та екскурсії, реалізувати навчальні симуляції, наприклад, спортивні.

У Сумському державному університеті створили унікальну навчально-дослідницьку лабораторію віртуальної та доповненої реальності «Ulab». Вона дозволить студентам проводити віртуальні експерименти, організовувати інтерактивні тури та екскурсії, реалізувати навчальні симуляції, наприклад, спортивні.

«Завдяки цій лабораторії ми плануємо змінити підходи до навчання – надати студентам та викладачам нові можливості та інструменти для освітнього процесу. Віртуальні технології допомагають максимально реалістично змоделювати майбутнє робоче місце чи певну ситуацію. Вони безпосередньо та емоційно впливають на учасника процесу, і це є серйозною перевагою технологій віртуальної реальності для використання в навчанні», ‒ зазначив керівник Центру технологій електронного навчання СумДУ Юрій Зубань.

Детальніше: https://bit.ly/2Qg81AX 

Фото: СумДУ

2019-12-23
Share
Post image У Харкові буде створено музей науки

У Харкові буде створено музей науки

17 грудня 2019 року в Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» відбулось засідання науково-технічної ради, на якому було прийнято рішення про створення музею науки «УФТІ. Музейно-культурний комплекс».

17 грудня 2019 року в Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» відбулось засідання науково-технічної ради, на якому було прийнято рішення про створення музею науки «УФТІ. Музейно-культурний комплекс».

Музей планується розмістити на «старому» промисловому майданчику, який є знаковим для вітчизняної фізики місцем із багаторічною історією. Саме тут було здійснено розщеплення ядра атома літію штучно прискореними протонами, організована перша в СРСР кріогенна лабораторія, де також вперше в Радянському Союзі талановитим фізиком-теоретиком, майбутнім нобелівським лауреатом Л.Д. Ландау були одержані рідкі водень і гелій.

Основна концепція музею – поєднання працюючих лабораторій з музейною експозицією, а головна мета проекту – популяризація науки, підвищення інтересу молоді до наукової роботи.

Створення музейної експозиції відбуватиметься у тісній співпраці з фахівцями Науково-методичного центру розвитку музеєзнавства і пам’яткознавства Харківського гуманітарного університету “Народна українська академія”.

Детальніше: http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=5891

Фото: ННЦ «ХФТІ»

2019-12-23
Share
Post image Засідання Комісії по роботі з науковою молоддю НАН України

Засідання Комісії по роботі з науковою молоддю НАН України

13 грудня 2019 року  у НАН України відбулось засідання Комісії по роботі з науковою молоддю НАН України, яку очолює віце-президент НАН України, директор Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України академік Анатолій Загородній. 

13 грудня 2019 року  у НАН України відбулось засідання Комісії по роботі з науковою молоддю НАН України, яку очолює віце-президент НАН України, директор Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України академік Анатолій Загородній. 

Було підведено підсумки конкурсу на здобуття грантів НАН України дослідницькими лабораторіями/групами молодих вчених НАН України, які подавали заявки на проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки.

Наукові установи НАН України подали 98 заявок.

Комісія прийняла рішення підтримати рекомендації секцій НАН України і підготувати відповідне рішення Президії НАН України для фінансування проектів переможців конкурсу у 2020 році.

Загальний обсяг фінансування проектів на 2020 рік складе 22 млн.грн, а максимальні розміри грантів становлять 1 млн.грн для дослідницької лабораторії та – 500 тис.грн, для дослідницької групи.

Детальніше: http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=5887

Фото: прес-служба НАН України

2019-12-23
Share
Post image Навчання у закладах вищої освіти  Індії

Навчання у закладах вищої освіти Індії

Індійська рада з культурних зв’язків виділила 5 стипендій для українців на 2020-2021 навчальний рік у межах загальної стипендіальної програми GSS. Претендувати на ці стипендії зможуть громадяни України, які мають особливі досягнення.

Індійська рада з культурних зв’язків виділила 5 стипендій для українців на 2020-2021 навчальний рік у межах загальної стипендіальної програми GSS. Претендувати на ці стипендії зможуть громадяни України, які мають особливі досягнення.

Основні критерії відбору кандидатів: вік від 18 до 30 років та високий рівень володіння англійською мовою.

Перевагу надаватимуть тим, хто раніше ніколи не навчався в Республіці Індія. 

Кандидати мають ознайомитись з критеріями відбору та доступністю кожної навчальної програми у закладах вищої освіти і, відповідно до них, подати необхідні документи.

Після подання заявки, яке відбувається онлайн, необхідно звернутись до Посольства Республіки Індія в Україні для проходження співбесіди та виконання інших офіційних процедур. Заявки можна подати до 31 січня 2020 року.

Детальніше: https://bit.ly/2ZGHVM3, http://a2ascholarships.iccr.gov.in/, http://a2ascholarships.iccr.gov.in/

Фото: depositphotos

2019-12-20
Share
Post image Засідання Ради проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ МОН

Засідання Ради проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ МОН

20 грудня 2019 р. у приміщенні МОН відбулось засідання Ради проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ. 20 грудня 2019 р. Сьогодні у приміщенні МОН відбулось засідання Ради проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ.

20 грудня 2019 р. у приміщенні МОН відбулось засідання Ради проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ. 20 грудня 2019 р. Сьогодні у приміщенні МОН відбулось засідання Ради проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ.

«Хоч Рада проректорів є дорадчим органом, однак для нас це один зі стратегічних партнерів, зокрема, щодо розвитку науки в університетах. Це той майданчик, через який ми отримуємо важливий фідбек стосовно реформ, нових рішень, які впроваджує Міністерство. Так само через Раду ми маємо актуальну інформацію про ті проблеми, які сьогодні є в університетській науці чи науці загалом, та змістовні пропозиції для їхнього вирішення. Дякуємо вам за цей діалог і сподіваємося на його ефективне продовження», – зазначив під час відкриття засідання перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.

Михайло Ільченко, донедавна проректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» повідомив присутнім про участь у підготовці та впровадженні Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність», запуск конкурсу наукових проєктів для молодих вчених, створення нової процедури атестації наукових установ та вишів, розвиток міжнародної співпраці тощо.

Перед присутніми виступили генеральний директор директорату науки  Дмитро Чеберкус та генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій  Дар’я Чайка, які окреслили основні завдання на середньострокову перспективу.

Було обрано нового очільника Ради. Ним став Віктор Мартинюк, проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також було оновлено склад самої Ради та її Президії.

Детальніше: https://bit.ly/2Q3JoHG 

Презентації заходу: 

М.Ю. Ільченко 

Д.В. Чеберкус

Д.Ю. Чайка

Фото: прес-служба МОН

2019-12-20
Share
Post image Реалізація плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Реалізація плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

20 грудня 2019 р. представники органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства та міжнародних організацій обговорили стан реалізації плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Захід було організовано Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

20 грудня 2019 р. представники органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства та міжнародних організацій обговорили стан реалізації плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Захід було організовано Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів Сергій Дехтяренко, відкриваючи обговорення, зазначив, що досягнення України у рамках Ініціативи вже високо оцінені на міжнародному рівні, зокрема, йдеться про успіхи у створенні електронних систем “ProZorro” та “DoZorro”, відкриття даних тощо. 

Співголова Координаційної ради з реалізації Ініціативи від громадськості Олеся Архипська зосередила увагу присутніх на важливості обговорення реалізації плану на основі індикаторів, визначених на початку року. 

За словами заступника директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуючої відділом Секретаріату Кабінету Міністрів Наталії Окши, Секретаріат здійснює постійний моніторинг виконання плану дій. Аналіз інформації органів виконавчої влади свідчить як про досягнення результатів у виконанні значної кількості завдань, так і про проблемні моменти та порушення строків виконання окремих заходів, що потребує відповідного реагування

Представники Мінінфраструктури, Мінекономіки, Мінфіну, Міноборони, Мінекоенерго, МОН, Мінмолодьспорту, НАДС, державних підприємств «НАІС» та «СЕТАМ» презентували свої напрацювання в рамках виконання плану дій. Їх інформацію доповнювали представники інститутів громадянського суспільства та міжнародних організацій, які є партнерами з виконання відповідних завдань.

Всього у 2019 р. 10 із 17 заходів виконується з дотриманням визначених строків, а 7 – з певним відставанням. Учасники зустрічі обговорили проблемні питання, що виникли під час виконання зобов’язань, а також можливі шляхи їх вирішення.

Детальніше: https://www.kmu.gov.ua/news/obgovoreno-stan-realizaciyi-planu-dij-iz-vprovadzhennya-iniciativi-partnerstvo-vidkritij-uryad

Фото: прес-центр КМУ

2019-12-20
Share
Post image Електронні студентські та учнівські квитки

Електронні студентські та учнівські квитки

18 грудня 2019 року на засіданні Уряду ухвалено рішення про запровадження у 2020-2021 навчальному році у тестовому режимі е-квитків для учнів та студентів. 

18 грудня 2019 року на засіданні Уряду ухвалено рішення про запровадження у 2020-2021 навчальному році у тестовому режимі е-квитків для учнів та студентів. 

Такі е-документи будуть підтвердженням статусу студента або учня, а також зберігатимуть відповідні права на пільги. Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки мають технічно забезпечити можливість формування електронних квитків. Скористатись ними буде можна буде через мобільний додаток «ДіЯ», який зараз працює в бета-версії.

Паперові документи діятимуть, паралельно з електронними.

Детальніше: https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-zaprovadit-elektronni-uchnivski-ta-studentski-kvitki

Фото: https://www.poglyad.tv/

2019-12-19
Share