Впродовж наступних трьох років українські студенти та вчені зможуть працювати над дослідницькими проєктами у вишах Канади.

Вони також за можливості відвідуватимуть воркшопи та семінари провідних іноземних експертів. Це передбачено Угодою Міністерства освіти і науки з канадською організацією Mitacs. Документ днями набрав чинності.

Документ підтримує участь вітчизняних дослідників у двох міжнародних програмах, якими опікується Mitacs.

Перша з них – програма дослідницьких грантів Globalink Research Awards – призначена для українців, які навчаються в магістратурі, аспірантурі або докторантурі. Їх учасники працюватимуть над власними дослідницьким проєктом під керівництвом канадського та українського професорів. За умовами програми таке співробітництво триватиме від трьох місяців до півроку.

Інша програма – Globalink Research Internship – орієнтована на студентів-бакалаврів. На етапі оголошення конкурсу претендентам надають перелік пріоритетних тем, за якими проводитимуться дослідження у вишах Канади. Після подачі заявки студенти будуть проходит співбесіду з потенційним науковим керівником. Відбір кандидатів відбувається з урахуванням вже наявних знань, умінь та навичок. Тож чим ширше кандидат розкриє свій досвід і потенціал у заявці, тим більшою буде ймовірність його участі у програмі за конкретною темою.

Торік понад півсотні українських студентів пройшли стажування за програмою Globalink Research Internship у більш як 30 закладах вищої освіти Канади. У 2019 році на участь у програмі надійшло 669 заявок, серед яких переможцями стали 81 студент-бакалавр. Стажування для них є безкоштовним. Також програма покриває медичне страхування, проживання та харчування учасників. Співпраця МОН та Mitacs триватиме до грудня 2022 року. Далі партнери зможуть продовжити її ще на 3 роки.

Детальніше: https://mon.gov.ua/ua/news/stazhuvannya-u-vishah-kanadi-ta-robota-nad-spilnimi-doslidnickimi-proyektami-mon-ta-mitacs-pidpisali-ugodu-pro-spivpracyu

2019-09-03

МОН та MITACS підписали угоду про співпрацю
2019-09-03
Share