Нова програма «Освітні Гранти», загальний фонд якої 10 000 дол. – для викладачів, які займаються розробкою нових або удосконаленням існуючих технічних курсів.
Нова програма «Освітні Гранти», загальний фонд якої 10 000 дол. – для викладачів, які займаються розробкою нових або удосконаленням існуючих технічних курсів.
Вона покликана запустити якісну хвилю трансформацій та підтримати тих, хто уже впроваджує кращі технології та зміцнює таланти.
Йдеться про курси, які викладаються в рамках наступних спеціальностей: – прикладна математика; – інженерія програмного забезпечення; – комп’ютерні науки та інформаційні технології; – комп’ютерна інженерія тощо.
У рамках гранту стипендіат програми «Освітні Гранти» отримує не лише фінансову підтримку, а й консультації від експертів.
Конкурс є всеукраїнським. Подані заявки будуть оцінюватись за критеріями інноваційності, цілісності, масштабованості, регіональної складової.
Подати заявку можна до 30 липня 2021 р. Результати будуть оголошені у вересні 2021 року.
Один із 94 проєктів цифровізації, представлених Мінцифрою на порталі «Цифрова держава» у розділі «Проєкти цифрової трансформації», – «Цифрова трансформація фінансування та послуг у сфері науки (е-Наука)».
Один із 94 проєктів цифровізації, представлених Мінцифрою на порталі «Цифрова держава» у розділі «Проєкти цифрової трансформації», – «Цифрова трансформація фінансування та послуг у сфері науки (е-Наука)».
Проєкт складається із чотирьох підпроєктів, а саме: – Єдина електронна система конкурсного фінансування наукових досліджень (е-Конкурс); – Електронна науково-інформаційна система; – Реєстр українських дослідницьких інфраструктур (Реєстр інфраструктур); – Відкритий український індекс наукового цитування (Індекс).
Кожен підпроєкт на порталі має чіткий опис цілей, продуктів і термінів виконання.
1. Підпроєкт «Єдина електронна система конкурсного фінансування наукових» (е-Конкурс) передбачає переведення в електронну форму процесу конкурсного фінансування наукових досліджень, включно із поданням заявки на конкурсне фінансування, відбір експертів, формування звітності. Основні продукти, які очікується отримати: – послуга подачі заявки на конкурсне фінансування в цифровому форматі (до 31.12.2022); – система автоматичного і незалежного відбору експертів для оцінювання заявки (до 31.12.2022).
2. Підпроєкт «Електронна науково-інформаційна система» забезпечить єдину точку доступу до державних цифрових сервісів наукового призначення, інформування, а також створення уніфікованих інформаційних профайлів українських вчених та агрегування всієї інформації сфери науки. Основні продукти, які очікується отримати: – універсальна авторизація користувача для доступу до всіх цифрових сервісів наукового призначення в Україні (до 30.09.2022); – єдине вікно інформування користувачів щодо наукових подій, новин тощо (до 30.09.2021); – автоматизоване зведення інформації щодо вченого до єдиного профайлу (із наведенням інформації про освіту, місце роботи, публікації, науковий доробок тощо) (до 31.12.2022).
3. Підпроєкт «Реєстр українських дослідницьких інфраструктур (Реєстр інфраструктур)» має забезпечити повноцінне функціонування цифрової системи уніфікованих інформаційних профайлів українських дослідницьких інфраструктур (включно з наявним обладнанням та фахівцями, які безпосередньо на ньому працюють). Основний продукт, який очікується отримати, – публічний каталог наявного наукового обладнання, можливість пошуку та бронювання дослідницьких інфраструктур (до 31.12.2021).
4. Підпроєкт «Відкритий український індекс наукового цитування (Індекс)» передбачає подальший розвиток індексу наукового цитування шляхом забезпечення використання широкого спектру баз даних публікацій українських вчених. Основні продукти, які очікується отримати: – показники ефективності, що використовується при оцінюванні вченого та установи, де він працює (до 31.12.2021); – пошук публікацій українських вчених у зарубіжних та вітчизняних виданнях (до 31.12.2021).
У цілому проєкт предбачає створення електронних систем конкурсного фінансування наукових досліджень, доступу до існуючих цифрових сервісів наукового призначення, електронної науково-інформаційної системи, системи присудження наукових ступенів та присвоєння вчених звань, реєстру українських дослідницьких інфраструктур, розвиток українського індексу наукового цитування, модернізацію систем подання документів та проведення державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти в частині проведення ними наукової діяльності, розвиток репозитарію академічних текстів та підключення до нього локальних репозитаріїв.
«Цифрова трансформація вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти» (е-Університет) – один із багатьох проєктів цифровізації, представлених Мінцифрою на порталі «Цифрова держава» у розділі «Проєкти цифрової трансформації».
«Цифрова трансформація вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти» (е-Університет) – один із багатьох проєктів цифровізації, представлених Мінцифрою на порталі «Цифрова держава» у розділі «Проєкти цифрової трансформації».
Проєкт складається з дванадцяти підпроєктів, а саме: – вступна кампанія для здобуття фахової передвищої та вищої освіти; – кампанія для здобуття професійної (професійно-технічної) освіти; – підготовка іноземців; – замовлення документів про освіту; – додатки європейського зразка до документів про вищу освіту; – ліцензування у сфері освіти (е-ліцензування); – реєстри ЄДЕБО; – взаємообмін даними ЄДЕБО із зовнішніми системами; – інформаційний портал ЄДЕБО; – міжвідомча платформа для вступу іноземців; – система управління для професійної освіти (EMIS); – моніторинг працевлаштування випускників.
Зокрема, планується реалізувати функції з формування додатків європейського зразка до документів про вищу освіту згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 вересня 2020 р. № 811. Будуть створені та наповнені даними реєстри працівників закладів освіти та здобувачів загальної середньої освіти в ЄДЕБО, удосконалені діючі реєстри ЄДЕБО (відповідно до положень про ЄДЕБО та реєстри ЄДЕБО). Передбачене розширення взаємодії ЄДЕБО з державними автоматизованими системами та інформаційними ресурсами, у т.ч. – шляхом інтеграції додаткових сервісів та клієнтів (за допомогою прикладного програмного інтерфейсу або засобів системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта»). Буде налагоджено обмін даними ЄДЕБО з НАЗЯВО для акредитації освітніх програм закладу освіти та із ДМС для видачі, подовження або анулювання посвідки на тимчасове проживання. Відбуватиметься модернізація порталу ЄДЕБО, буде створений зручний дашборд з публічною інформацією, агрегованими показниками та інструментами пошуку.
МОН працюватиме також над розбудовою єдиної електронної системи моніторингу працевлаштування випускників. Ці відомості будуть корисними для визначення кар’єрних траєкторій випускників та прийняття управлінських рішень. Планується забезпечити обмін даними з Пенсійним фондом України для організації моніторингу працевлаштування випускників, а також формування публічного дашборду з показниками такого працевлаштування.
У цілому проєкт передбачає автоматизацію вступної кампанії, організацію набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства, замовлення документів про освіту та додатків європейського зразка до них, запровадження електронного ліцензування, модернізацію Єдиної державної електронної бази з питань освіти, створення та модернізацію єдиної електронної системи моніторингу працевлаштування випускників.
Міністерство освіти і науки України активно працює над власними проєктами цифрової трансформації та долучається до проєктів Мінцифри, зокрема – цифровізації вищої, фахової передвищої та професійної освіти (е-Університет), а також фінансування та послуг у сфері науки (е-Наука).
Міністерство освіти і науки України активно працює над власними проєктами цифрової трансформації та долучається до проєктів Мінцифри, зокрема – цифровізації вищої, фахової передвищої та професійної освіти (е-Університет), а також фінансування та послуг у сфері науки (е-Наука).
У рамках проєкту е-Наука найближчим часом відбудеться: – модернізація систем подання документів та проведення державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти в частині проведення ними наукової діяльності; – розвиток репозитарію академічних текстів та підключення до нього локальних репозитаріїв; – створення електронної системи доступу до нинішніх цифрових сервісів наукового призначення.
Проєкт е-Університет передбачає: – автоматизацію вступної кампанії; – автоматизацію процесів набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства; – запровадження електронного ліцензування; – модернізацію Єдиної державної електронної бази з питань освіти; – створення та модернізацію єдиної електронної системи моніторингу працевлаштування випускників.
Міністр освіти і науки вважає, що «Цифровізація вже відіграла важливу роль у сфері освіти і науки України. Наша ціль – щоб всі освітні послуги стали більш доступними та контрольованими. Реалізація цих проєктів передбачає впровадження цифрових сервісів в освіту і науку, автоматизацію освітніх та управлінських процесів».
Європейська мережа Eurydice опублікувала звіт «Плата за навчання та системи підтримки студентів у вищій освіті Європи 2020/21».
Європейська мережа Eurydice опублікувала звіт «Плата за навчання та системи підтримки студентів у вищій освіті Європи 2020/21».
Документ містить порівняльний огляд особливостей національних систем оплати навчання та фінансової підтримки студентів у системі європейської вищої освіти у 2020/21 навчальному році. У звіті представлено інформацію про діапазон платежів, що стягуються зі студентів у вищій освіті, із зазначенням категорій студентів, які повинні платити, та тих, хто може бути звільнений від оплати; надаються пояснення стосовно видів та розмірів державної підтримки (грантів, позик, податкових пільг та сімейних надбавок); про адміністративні та фінансові заходи, які уряди вжили, щоб допомогти просунутись у навчанні студентам, які опинились у складних обставинах, створених пандемією.
Звіт складається з двох основних частин – порівняльного огляду та набору національних інформаційних матеріалів. Порівняльний огляд зосереджений головним чином на оплаті та підтримці студентів першого циклу, а також показує відмінності між навчальними циклами, денною та заочною формами навчання та своїми та іноземними студентами. Національні інформаційні матеріали детально описують національну ситуацію 27 держав-членів ЄС, а також Великобританії, Албанії, Боснії та Герцеговини, Швейцарії, Ісландії, Ліхтенштейну, Чорногорії, Північної Македонії, Норвегії, Сербії та Туреччини.
Національний фонд досліджень України провів опитування щодо рівня організації та процедур проведення конкурсів наукових проєктів, які відбулись у 2020 році.
Національний фонд досліджень України провів опитування щодо рівня організації та процедур проведення конкурсів наукових проєктів, які відбулись у 2020 році.
НФДУ отримав біля 90 відповідей від грантоотримувачів та 375 відповідей від вітчизняних та іноземних експертів. Дирекція Фонду ретельно проаналізувала результати цих опитувань. Ці матеріали допоможуть покращити організацію проведення конкурсів, створити комфортні умови для подальшої участі претендентів на грантову підтримку, поліпшити роботу експертів.
Зведені результати опитування доступні для ознайомлення.
18 лютого 2021 року найкращі 10 студентських команд із понад 120 учасників представили свої стартап-ідеї, розроблені в рамках ініціативи «Підприємницький університет».
18 лютого 2021 року найкращі 10 студентських команд із понад 120 учасників представили свої стартап-ідеї, розроблені в рамках ініціативи «Підприємницький університет».
«Підприємницький університет» – ініціатива Міністерства цифрової трансформації України, мережі стартап-інкубаторів YEP, Міністерства освіти і науки України, Українського фонду стартапів, за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
За рішенням журі були обрані три найкращих: – Memoria (галерея спогадів) від Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова); – Warm Wall (енергоактивна система кондиціонування та опалення на базі нових технологій будівництва, альтернативних джерел енергії та її накопичення в сезонних теплових акумуляторах) від Дніпровського національного університету ім. Гончара; – OK town! (оптимізована онлайн-платформа – платформа електронної комерції для надання послуг у сфері туризму, екскурсій і вражень) від Сумського державного університету.
Переможці отримали запрошення взяти участь в інкубаційній програмі YEP!Starter та поїздку на інноваційну конференцію Startup Day, яка відбудеться 25-27 серпня 2021 року у місті Тарту, Естонія.
Відеотрансляцію фіналу конкурсу можна переглянути на Facebook-сторінці YEP.
У лютому 2021 року відбулось перше засідання Робочої групи з моніторингу законодавства у науковій, науково-технічній та інноваційній сферах, яка була утворена постановою Президії НАН України.
У лютому 2021 року відбулось перше засідання Робочої групи з моніторингу законодавства у науковій, науково-технічній та інноваційній сферах, яка була утворена постановою Президії НАН України.
Під час засідання обговорювались наступні питання:
– моніторинг проектів нормативних актів у рамках співпраці з Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України, оперативне проведення експертного й правового аналізу та вироблення пропозицій щодо їх доопрацювання;
– розроблення пропозицій і проектів правових актів щодо вирішення існуючих проблем у науковій, науково-технічній та інноваційній сферах, внесення їх на розгляд парламенту, уряду та Міністерству освіти і науки України;
– гармонізація законодавства у науковій сфері, усунення правових колізій;
– поправки до законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України» щодо статусу національного та ефективного управління закладами освіти і державним майном;
– розроблення законопроекту «Про трансфер технологій»;
– удосконалення законодавства про присудження наукових ступенів.
10 лютого 2021 року підписано Меморандум про співпрацю між Національною академією педагогічних наук України та Всеукраїнською громадською організацією «Український союз промисловців і підприємців».
10 лютого 2021 року підписано Меморандум про співпрацю між Національною академією педагогічних наук України та Всеукраїнською громадською організацією «Український союз промисловців і підприємців».
Сторони співпрацюватимуть щодо розвитку освіти, науки та економіки в Україні, зокрема у частині: – розроблення та реалізації спільних науково-дослідних проектів; – підтримки співпраці університетської (академічної науки) з виробництвом та впливу підприємницької освіти на національний економічний і соціальний розвиток; – перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців для ринкової економіки; організація та проведення спільних наукових соціальних і соціологічних досліджень з актуальних проблем сучасного суспільства; – психосоціальної допомоги у вирішенні проблем соціальної і трудової адаптації осіб, що опинились у складних життєвих обставинах; – участі представників Сторін у програмах і проектах міжнародних організацій і фондів.
All accounts on the NRA website go through a standard registration procedure and are verified. However, in order to obtain additional features, such as publishing open reviews of academic texts, verification by affiliation is required.
To obtain the status “verified”, you must change your primary email address to a corporate one, which is tied to a scientific or educational institution.
For example: user@ukrintei.ua, user@nas.gov.ua
After confirming your corporate email address, your account will be automatically verified by affiliation.
If your email address is corporate, but your account does not have a verification mark, you need to write to us at the email address NRAT@ukrintei.ua. After verification, we will add your address to the database, and your account will be verified.
After completing the verification procedure for affiliation, you can change the primary email address to a convenient one for you, without losing your status during the current verification.
You only need to verify for affiliation once.
* We use corporate addresses from the Unified State Database on Education and the State Register of Scientific Institutions Supported by the State
Search Instructions
To search for news published on the official website of NRАT in the “News” section, you need to enter one word, several words, or an exact phrase in the search field. Different terms are separated by spaces.
The search is performed everywhere – in the title and the news text.
For a more comprehensive result, it is recommended to use word stems (parts of words without endings).
When using multiple words for the search, they are combined using one of the logical methods described below.
By default, the logical connector “and” is used. In this case, search results will include all news releases that contain the specified words, even if they are located separately from each other and are in different parts of the text.
Example: Search phrase: OECD report. Search result: all news containing the words “report” and “OECD” in the text and in the title, both together and separately.
If a phrase or phrase is enclosed in quotation marks (“), the results will include all publications where this exact phrase or phrase is found.
Example: Search phrase: “OECD report.” Search result: all news containing the exact phrase “OECD report.”
If you know the publication date of the news or are interested in a specific time frame in which they were published on the website, you can select such a date or date range in the additional field that looks like a calendar. The date is entered in the format year-month-day and confirmed by clicking on the corresponding date in the calendar dropdown. You can enter a date or choose one by browsing through the calendar by months and years. By default, the interval starts from the oldest date (2018-01-23) and ends with the current date.
You can also use one or more hashtags, which are located under the search field on the right side of the “News” page.
Please note: The search for academic texts is carried out in a separate search window at the following link https://nrat.ukrintei.ua/searchdb.