Київський національний університет імені Тараса Шевченка отримав вільний доступ до онлайн-курсів edX.
Київський національний університет імені Тараса Шевченка отримав вільний доступ до онлайн-курсів edX.
ЕdX, світовий лідер у сфері онлайн-навчання, надав столичному університету безоплатний доступ до платформи, що містить понад 2,8 тис. освітніх курсів у галузі математичних, хімічних, біологічних, економічних, історичних, юридичних, психологічних, архітектурних наук, створених 160 університетами та організаціями-партнерами.
Партнерами edX є 15 тис. викладачів таких рейтингових вишів, як Массачусетський технологічний інститут, Гарвард, Оксфорд, Берклі, Стенфорд, Сорбона, а спільнота платформи налічує понад 35 млн користувачів.
Відтепер співробітники КНУ імені Тараса Шевченка, а також студенти та аспіранти можуть отримати безкоштовний доступ до навчальних матеріалів edX. Наявність корпоративної електронної пошти є обов’язковою умовою для реєстрації.
Європейська асоціація університетів вважає за необхідне виключити освіту та наукові дослідження із сфери дії Закону «Про цифрові послуги».
Європейська асоціація університетів вважає за необхідне виключити освіту та наукові дослідження із сфери дії Закону «Про цифрові послуги».
ЄАУ та інші асоціації, які представляють європейські університети, дослідницькі організації, дослідницькі бібліотеки, репозиторії, а також установи, що фінансують дослідження, оприлюднили спільну заяву в контексті тристоронніх перемовин щодо Закону «Про цифрові послуги» (DSA).
Запропонований Європейською комісією у 2020 році DSA покликаний забезпечити більш демократичний контроль та нагляд за цифровими платформами, знизити системні ризики, пов’язані з цифровою трансформацією, зокрема – маніпуляції чи дезінформацію.
Не зважаючи на свій амбіційний підхід до регулювання онлайн-платформ, Європейська комісія ніколи не встановлювала належну відмінність між громадським мандатом некомерційних наукових і освітніх репозиторіїв та архівів, що підтримують відкриту науку, і діяльністю комерційних онлайн-платформ. Таким чином, до системи репозиторіїв та архівів, які знаходяться у підпорядкуванні університетів, ймовірно, будуть застосовуватися різні фінансові та адміністративні вимоги для забезпечення вільного доступу, спільного та повторного використання даних і результатів досліджень.
З причин, які викладені у заяві організацій, що представляють наукову, освітню, бібліотечну спільноту ЄС та спонсорських організацій лунає заклик до виключення некомерційних репозиторіїв, цифрових архівів та бібліотек від зобов’язань Закону «Про цифрові послуги».
На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднено документ «Новий макроекономічний показник людського капіталу з використанням PISA та PIAAC: зв’язок освітньої політики з продуктивністю».
На офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку оприлюднено документ «Новий макроекономічний показник людського капіталу з використанням PISA та PIAAC: зв’язок освітньої політики з продуктивністю».
У документі представлений новий показник людського капіталу з використанням досліджень PISA та PIAAC, який враховує середню кількість років навчання. Новий показник являє собою когорто-зважене середнє минулих балів PISA (характеризує якість освіти) населення працездатного віку та відповідної середньої кількості років навчання (кількісно характеризує освіту). На відміну від інформації, наведеної в існуючих літературних джерелах, відносні ваги кожного компоненту не є догматичними і не ранжуються, а безпосередньо оцінюються.
У дослідженні встановлено, що еластичність запасу людського капіталу за якістю освіти у три-чотири рази більше, ніж за кількістю освіти. Новий показник має тісний зв’язок з продуктивністю, при цьому потенціал зростання продуктивності є набагато вищим за рахунок покращання якісної, а не кількісної компоненти людського капіталу. На прикладі дошкільної освіти показано, як змоделювати вплив тієї чи іншої реформи освітньої політики на людський капітал і продуктивність.
Дослідження відноситься до робочих документів Департаменту економіки ОЕСР, які охоплюють весь спектр його роботи, у тому числі економічну ситуацію, аналіз політики та прогнози, фіскальну політику, державні витрати та оподаткування, структурні та інші питання.
Академія наук Франції створила Комітет вчених для підтримки України.
Академія наук Франції створила Комітет вчених для підтримки України.
Академія наук Франції створила Комітет вчених для підтримки України. Цей комітет буде виконувати наступні функції: – супроводжувати прийом українських науковців, вимушено переміщених до Франції; – надавати у співпраці з Фондом La main à la pâte супровід освітнім командам, що залучають дітей з України до занять у Франції.
Комітет пропонує персоналізовану підтримку в усіх сферах гуманітарної допомоги, розвиватиме профільні інформаційні онлайн-ресурси. Він також забезпечуватиме матеріально-технічну підтримку наукової спільноти України.
Французькі школи вже приймають дітей-біженців, які вимушені покинути України. Науковий комітет за підтримки фонду La main à la pâte та компанії Trapèze Digital забезпечує навчання дітей у початкових та середніх школах.
Європейський Союз виділяє 25 млн євро консорціуму, який надаватиме підтримку українським вченим.
Європейський Союз виділяє 25 млн євро консорціуму, який надаватиме підтримку українським вченим.
Комісар ЄС з досліджень та інновацій оголосила про новий пакет прямої допомоги у формі грантів Марії Склодовської-Кюрі на продовження своїх досліджень в країнах-членах ЄС або країнах, пов’язаних з «Горизонт Європа», яким буде керувати консорціум з десяти дослідницьких установ, університетів та неурядових організацій.
Допомога триватиме до двох років.
Члени Європарламенту рекомендували ЄС створити довгостроковий фонд для допомоги вченим, які постраждали від гуманітарних криз.
Програма інституціональної оцінки (ПІО) ЄАУ була запущена у 1994 році з метою надання допомоги закладам вищої освіти в оцінюванні та покращенні якості їхньої діяльності.
Програма продовжує розвиватися під впливом змін ландшафту вищої освіти відповідно до мети забезпечення якості. Учасники проєкту дотримуються філософії надання інституціональних оцінок, орієнтованих на покращення, на основі європейського підходу експертної оцінки. Стабільний пул експертів ПІО представляє різні зацікавлені сторони вищої освіти, у тому числі керівників закладів вищої освіти, спеціалістів вищої освіти та студентів.
Наразі ПІО провела понад 440 оцінок різних закладів у Європі та за її межами. Вона продовжує підтримувати заклади у розвитку стратегічного лідерства та здатності керувати змінами. Цільовий підхід ПІО, широкий досвід і кваліфіковані експерти дозволяють успішно здійснювати оцінювання онлайн, що надзвичайно важливо в останні роки, коли університети стикнулись із наслідками пандемії.
Починаючи з раунду 2022/23 років, ПІО буде впроваджувати змішаний формат оцінювання, який поєднуватиме в собі чотириденне відвідування об’єкту з серією онлайн-заходів. Цей формат був розроблений на основі досвіду, отриманого під час пандемії COVID-19, відгуків групи експертів ПІО та оцінюваних закладів. Це дозволить скоротити вуглецевий слід в рамках переходу до вуглецевої нейтральності, підтримки сталого розвитку.
Зареєструватися на оціночний раунд 2022/2023 років можна до 3 липня 2022 року.
Міжнародне співтовариство продовжує надавати допомогу науковій спільноті України, створюючи інформаційні ресурси, пропонуючи грантову підтримку тощо.
Міжнародне співтовариство продовжує надавати допомогу науковій спільноті України, створюючи інформаційні ресурси, пропонуючи грантову підтримку тощо.
Ряд наукових установ та університетів із 42 європейських країн відкрили програми підтримки тимчасового перебування, в тому числі у вигляді програм, грантів, робочих місць, можливості залучення до виконання уже запущених проєктів, надання місць для проживання, матеріальної допомоги тощо.
Зокрема, Польська академія наук у співпраці з США розпочали програму підтримки українських науковців зі ступенем доктора наук, що на 24.02.2022 були штатними працівниками українського закладу вищої освіти або установи НАН України. Вони можуть отримати фінансову підтримку тривалістю до 3 місяців з можливістю продовження до 6 місяців за умови наявності коштів. Спеціальні програми для українських дослідників запроваджено також Академією наук Ізраїлю.
Уряд Британії виділив пакет фінансової підтримки обсягом 3 млн фунтів стерлінгів на підтримку українських науковців. Міністерство вищої освіти досліджень та інновацій Франції в рамках програми Пауза (Pause) виділило додаткові кошти для французьких наукових центрів, які готові прийняти українських біженців з дослідницької сфери. Чеські університети за рахунок власних фондів і зовнішнього фінансування пропонують різні форми допомоги українським студентам, науковцям та вченим, які опинилися у складній ситуації й потребують підтримки. Бразилія запрошує українських вчених і пропонує фінансову підтримку на період до двох років, щоб вони розвивали свої дослідження в університетах Парана.
Установи Угорської дослідницької мережі Лоранда Етвеша пропонують українським науковцям підтримку, яка включає поселення, стипендії та робочі місця в установах мережі. Спеціальні стипендії для українців передбачені також державним науково-дослідним інститутом Academia Sinica (AS) на Тайвані.
Підтримку індивідуальними грантами з наданням житла для роботи надають українським науковцям, зокрема, Угорська академія наук і Шведський фонд стратегічних досліджень.
Фінансову підтримку вчених з України розпочала низка європейських фондів. Серед них фонд Європейської комісії за проєктом #ScienceForUkraine, Фонд Александра Гумбольдта, фонд Костюшка, Німецький дослідницький фонд (DFG), Фонд VolkswagenStiftung, Американо-український фонд (USUF).
Для надання інформаційних і допоміжних послуг українським ученим, які змушені виїхати за кордон через війну, з ініціативи громадської групи студентів-добровольців, науковців-дослідників з академічних установ і наукової громадськості в Європі та світі створено сайт та портал #ScienceForUkraine, на яких збирають і поширюють інформацію про можливості підтримки на університетському, національному та міжнародному рівнях для аспірантів і науковців, які безпосередньо пов’язані з академічними закладами України.
В основному, програми мають на меті надати допомогу тим українським вченим, які залишили країну та емігрували за її межі, що створює загрозу тривалої еміграції конкурентоспроможних учених. У зв’язку з цим, залучення підтримки з боку іноземних і міжнародних організацій для установ, вчених Академії, які не полишили країни, є надзвичайно важливим.
Верховною Радою України прийнято закон «Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності у період дії воєнного стану».
Верховною Радою України прийнято закон «Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності у період дії воєнного стану».
У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану надзвичайно важливо створити правові механізми захисту інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності, не допустити втрати прав інтелектуальної власності у період його дії. На державу покладено обов’язок мінімізувати вплив негативних факторів та наслідків дії воєнного стану на громадян України.
Закон покликаний сприяти захисту інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності у період дії воєнного стану, зменшенню негативного впливу на економічний розвиток в Україні.
Законом передбачається зупинення перебігу строків, пов’язаних з охороною прав інтелектуальної власності, а також строків щодо процедур набуття цих прав, визначених спеціальними законами України у сфері інтелектуальної власності та підзаконними актами.
Правомочні особи тепер мають можливість подати документи (заяви, клопотання, заперечення, відповіді, тощо), підготовка яких вимагається спеціальними законами України у сфері інтелектуальної власності та іншими підзаконними актами, протягом дев’яноста днів від дня скасування воєнного стану, без сплати збору за продовження, подовження чи поновлення відповідних строків.
Американський фонд Breakthrough Prize Foundation повідомляє, що виділяє значні кошти, які будуть спрямовані на підтримку українських дослідників.
Американський фонд Breakthrough Prize Foundation повідомляє, що виділяє значні кошти, які будуть спрямовані на підтримку українських дослідників.
Для вчених, які змушені залишити Україну через військовий стан, фонд у співпраці з Allea планує розподілити 1,5 млн доларів для фінансування вакансій для дослідників на рівні докторантури та вище. Програма фінансування, яка буде запущена цієї весни, дозволить європейським академічним установам подавати заявки на гранти терміном до одного року.
Відповідно з метою допомоги у відновленні українських наукових об’єктів та реінтеграції дослідників, Allea зарезервує 20% коштів. На підтримку української дослідницької спільноти Фонд виділяє 3 млн доларів. Через Національну академію наук США, яка має угоду з Польською академією наук про надання короткострокових стажувань дослідникам, які перетнули кордон із Польщею, буде спрямовано 1 млн доларів на додаток до коштів Allea.
Всього на підтримку української дослідницької спільноти буде спрямовано 3 млн доларів.
Європейська Комісія підтримує українські організації у рамках програми «Горизонт Європа».
Європейська Комісія підтримує українські організації у рамках програми «Горизонт Європа».
Європейська комісія звернулася до консорціумів проєктів «Горизонт 2020» та «Горизонт Європа», які уже виконуються. ЄК наголошує на тому, що українські організації можуть отримувати відповідне фінансування навіть без ратифікації угоди про Асоціацію до програми «Горизонт Європа». Крім того, команди проєктів мають всебічно підтримувати залучення українських дослідників на відкриті вакансії проєктів.
All accounts on the NRA website go through a standard registration procedure and are verified. However, in order to obtain additional features, such as publishing open reviews of academic texts, verification by affiliation is required.
To obtain the status “verified”, you must change your primary email address to a corporate one, which is tied to a scientific or educational institution.
For example: user@ukrintei.ua, user@nas.gov.ua
After confirming your corporate email address, your account will be automatically verified by affiliation.
If your email address is corporate, but your account does not have a verification mark, you need to write to us at the email address NRAT@ukrintei.ua. After verification, we will add your address to the database, and your account will be verified.
After completing the verification procedure for affiliation, you can change the primary email address to a convenient one for you, without losing your status during the current verification.
You only need to verify for affiliation once.
* We use corporate addresses from the Unified State Database on Education and the State Register of Scientific Institutions Supported by the State
Search Instructions
To search for news published on the official website of NRАT in the “News” section, you need to enter one word, several words, or an exact phrase in the search field. Different terms are separated by spaces.
The search is performed everywhere – in the title and the news text.
For a more comprehensive result, it is recommended to use word stems (parts of words without endings).
When using multiple words for the search, they are combined using one of the logical methods described below.
By default, the logical connector “and” is used. In this case, search results will include all news releases that contain the specified words, even if they are located separately from each other and are in different parts of the text.
Example: Search phrase: OECD report. Search result: all news containing the words “report” and “OECD” in the text and in the title, both together and separately.
If a phrase or phrase is enclosed in quotation marks (“), the results will include all publications where this exact phrase or phrase is found.
Example: Search phrase: “OECD report.” Search result: all news containing the exact phrase “OECD report.”
If you know the publication date of the news or are interested in a specific time frame in which they were published on the website, you can select such a date or date range in the additional field that looks like a calendar. The date is entered in the format year-month-day and confirmed by clicking on the corresponding date in the calendar dropdown. You can enter a date or choose one by browsing through the calendar by months and years. By default, the interval starts from the oldest date (2018-01-23) and ends with the current date.
You can also use one or more hashtags, which are located under the search field on the right side of the “News” page.
Please note: The search for academic texts is carried out in a separate search window at the following link https://nrat.ukrintei.ua/searchdb.