Уряд призначив виконавчого директора Національного фонду досліджень. Відповідне розпорядження було прийнято на засіданні Уряду 25 вересня 2019 року.

Для відбору кандидатів було проведено відкритий конкурс. Із 9-ти претендентів за підсумками співбесід Наукова рада Фонду рекомендувала кандидатуру Бориса Сорочинського. Це рішення підтримав і Науковий комітет Нацради з питань розвитку науки і технологій, який виконує функції наглядової ради Нацфонду.

Борис Сорочинський, науковець з понад 40-річним стажем, очолить один із органів управління Фонду – виконавчу дирекцію.  Сорочинський Борис Володимирович народився 16 серпня 1956 року. Наукову діяльність розпочав 1978-го аспірантом в Інституті фізіології рослин Академії наук. Обіймав посади наукового співробітника, завідуючого лабораторією, заступника директора, завідуючого відділом у наукових установах. На момент обрання виконавчим директором працював старшим науковим співробітником ДУ “Інститут харчової біотехнології та геноміки Національної академії наук України”. Доктор біологічних наук.

Це призначення є одним із фінальних організаційних кроків, які були необхідні для початку повноцінної роботи Фонду.  Адже до повноважень виконавчої дирекції Фонду відносяться: забезпечення поточної роботи Фонду; організація та проведення конкурсів; укладання договорів; контроль цільового використання бюджетних коштів; звітування та забезпечення документообігу. Виконавчий директор надає пропозиції щодо чисельності, структури та штатного розпису Фонду, його кошторису, бюджетних запитів, призначає та звільняє працівників дирекції тощо.

Органами управління Фонду є: наглядова рада (її функції виконує Науковий комітет Нацради з питань розвитку науки і технологій); наукова рада (до неї входить 30 українських вчених з наукових установ та вишів, персональний склад затверджено Урядом 27 грудня 2018 року); голова фонду (6 березня 2019 року на цю посаду був призначений Леонід Яценко); виконавча дирекція.  

Сам Фонд створено 4 липня 2018 р. задля забезпечення грантової підтримки досліджень та розробок українських вчених незалежно від їх відомчого підпорядкування.

На 2019 рік для початку роботи Фонду держбюджетом передбачено понад 260 млн гривень.

Детальніше: https://bit.ly/2lC8Hp8

2019-09-26

Уряд призачив виконавчого директора Нацфонду досліджень
Share