Search results found:

posts - 13

pages - 2

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА ОСВІТИ, НАУКИ, ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ІННОВАЦІЙ В УКРАЇНІ

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА ОСВІТИ, НАУКИ, ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ІННОВАЦІЙ В УКРАЇНІ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство освіти і науки України повідомило про підписання серії Меморандумів з Литвою, Швейцарією, Бельгією та Італією задля розвитку спільних проєктів у галузі освіти, науки, досліджень та інновацій.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство освіти і науки України повідомило про підписання серії Меморандумів з Литвою, Швейцарією, Бельгією та Італією задля розвитку спільних проєктів у галузі освіти, науки, досліджень та інновацій.

Зокрема, відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння з Литвою, країна виділить 21 мільйон євро для реалізації ініціатив, спрямованих на відновлення інфраструктури, поліпшення результатів навчання та модернізацію освітніх послуг для дітей та молоді в Україні. Інвестиції будуть зосереджені на створенні й обладнанні безпечних, інклюзивних та інноваційних навчальних середовищ. Це підтримає українську освіту, її відповідність європейським стандартам. Меморандум про новий етап швейцарсько-українського проекту DECIDE націлений  на підтримку ключових реформ із децентралізації та освіти через імплементацію двох стратегічних пріоритетів – демократичного врядування та інклюзивного відновлення із опорою на молодь. Він передбачає інвестиції у розмірі 18,5 млн франків. Меморандум про взаєморозуміння з Бельгійським агентством з міжнародного співробітництва Enabel сприятиме розвитку довгострокового партнерства між двома країнами у сфері освіти. Він закріплює основні напрями стратегічної співпраці зі зміцнення й модернізації української освітньої системи на шляху до європейської інтеграції (відновлення освітньої інфраструктури, розвиток професійно-технічної освіти, упровадження цифрових рішень, підвищення якості освітніх послуг, забезпечення їхньої інклюзивності та узгодженості з потребами сучасного ринку праці). Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством освіти Італійської Республіки покликаний посилити співпрацю у трьох ключових напрямах – дошкільна освіта, професійна освіта й інклюзивність і передбачає обмін досвідом, публікаціями, підтримку інноваційних проєктів та освітніх реформ;  розроблення й пілотування спільних освітніх проєктів. Також  прийнято рішення про створення Міжнародної коаліції з підтримки науки, досліджень та інновацій в Україні, що закріплено у Римській декларації. Її метою є сприяння вирішенню нагальних проблем науково-інноваційної системи України та ефективне реагування на довгострокові виклики: сприяння реконструкції та модернізації дослідницької інфраструктури; підтримка українських науковців.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/SOCrThttps://qrpage.net/qr/Fk5Tk, https://qrpage.net/qr/T5NNH, https://qrpage.net/qr/ao45c, https://qrpage.net/qr/aU3w6

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_Бібліотекарям #НРАТ_Інклюзивність

2025-07-14
Share
ЩОКВАРТАЛЬНІ ОНОВЛЕННЯ КРИТЕРІЇВ DOAJ З 2025 РОКУ

ЩОКВАРТАЛЬНІ ОНОВЛЕННЯ КРИТЕРІЇВ DOAJ З 2025 РОКУ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сторінці блогу сайту DOAJ опубліковано матеріал «Щоквартальні оновлення критеріїв DOAJ».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сторінці блогу сайту DOAJ опубліковано матеріал «Щоквартальні оновлення критеріїв DOAJ».

У ньому зазначається, що починаючи з 2025 року будь-які оновлення критеріїв DOAJ у «Посібнику з подання заявок» будуть здійснюватися щоквартально. Реєстр змін відстежує історію версій критеріїв, а також висвітлює останні коригування цих критеріїв. Так, у попередньому березневому оновленні було додано інформацію щодо показників рейтингу журналів та рекомендацію для щодо відображення дат подання/прийняття/публікації статей; уточнено процедуру апеляції; оновлено посилання на політику нульової толерантності. У липневій версії 2.5 переглянуто критерії для журналів клінічних досліджень:  виключено вимогу щодо публікації серій випадків та додано вимоги щодо політики конфіденційності учасників та інструкцій для рецензентів; запроваджено нову інформацію для журналів Subscribe to Open (S2O). Рекомендації для рецензентів, що стосуються звітів про клінічні випадки (усі звіти про випадки та їхні серії позначаються як такі в назві та заохочується використовування рекомендацій CARE щодо звітності). Для журналів, які перейшли від закритого до відкритого доступу за моделлю S2O, всі основні критерії DOAJ, включаючи відкриту ліцензію та умови авторського права, повинні бути чітко зазначені. Перш ніж подати заявку до DOAJ, журнал S2O повинен продемонструвати, що цільовий показник S2O на поточний рік був досягнутий, і що він опублікував новий випуск або щонайменше п’ять дослідницьких статей OA за моделлю S2O. DOAJ працює над політикою щодо використання інструментів штучного інтелекту та великих мовних моделей, яка буде випущена упродовж 2025 року.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/7rgtRhttps://doaj.org/apply/guide/, https://www.care-statement.org/

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Бібліотекарям #НРАТ_НауковіВидання_новини  #НРАТ_ВідкритіДані

2025-07-14
Share
ОЕСР: ЗВІТ ПРО РИНКИ КАПІТАЛУ АЗІЇ ЗА 2025 РІК

ОЕСР: ЗВІТ ПРО РИНКИ КАПІТАЛУ АЗІЇ ЗА 2025 РІК

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала короткий політичний огляд «Звіт про ринки капіталу Азії за 2025 рік» із серії «Документи ОЕСР з питань ринку капіталу».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала короткий політичний огляд «Звіт про ринки капіталу Азії за 2025 рік» із серії «Документи ОЕСР з питань ринку капіталу».

У ньому зазначається, що за останні два десятиліття Азія стала головним двигуном глобального зростання на основі індустріалізації, технологічного прогресу та глибокої інтеграції у світові ринки. Наразі регіон відіграє значну роль на світових фінансових ринках, на нього припадає майже третина світового ВВП. Регіональні ринки капіталу забезпечують фінансування нових і розвиток існуючих підприємств, підтримують бізнес та інновації, допомагають диверсифікувати джерела фінансування за межами традиційного банківського кредитування, сприяючи зростанню конкурентоспроможних на світовому ринку підприємств. Однак розвиток ринку капіталу залишається нерівномірним: у багатьох країнах банківська система та ринок капіталу залишаються недорозвиненими, що стримує бізнес у фінансовому плані та обмежує його потенціал зростання. Азійські ринки капіталу перебувають на різних стадіях розвитку, тому необхідні постійні зусилля для їх поглиблення та зміцнення. У звіті міститься огляд розвитку ринків капіталу та конкурентоспроможності;  аналіз ринків публічних акцій, корпоративного боргу, фасилітаторів інновацій, пов’язаних зі штучним інтелектом, у фінансовій сфері; обговорюються ключові тенденції, можливості та виклики в цих сферах; містяться політичні міркування щодо використання ринку капіталу для підтримки швидкозростаючих та інноваційних галузей, розширення бізнесу та сталого зростання; підкреслюється обмежений доступ до ринкового фінансування в деяких країнах; досліджується зв’язок між інноваціями та акціонерним фінансуванням і виходом компанії на біржу  корпоративних інвестицій.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/xOVOR, https://qrpage.net/qr/HUaAO, https://doi.org/10.1787/02172cdc-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2025-07-14
Share