На базі Інституту молекулярної біології і генетики НАН України розроблена та готується до випуску вітчизняна тест-система для діагностики коронавірусу 2019-nCoV.

У січні 2020 року, одразу після появи інформації про епідемію нового коронавірусу в провінції Хубей Китайської народної республіки, вчені Інституту молекулярної біології і генетики НАН України відповідно до завдання Ради національної безпеки і оборони України почали роботу над створенням вітчизняної тест-системи для діагностики COVID-19. 

Інституту вдалося провести дизайн та синтез 4-х нуклеотидних праймерів, які відповідають найбільш специфічним послідовностям у геномі вірусу.  На даний час розроблена в НАН України тест-система, яка не підпадає під патентну охорону закордонних тест-систем, готується до випуску на базі Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.

Постановою Президії НАН України від 11 березня.2020 року № 90 створено робочу групу з проблем (наслідків) поширення коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, до якої увійшли провідні вітчизняні вчені.

Детальніше: https://bit.ly/2x8ouRX  

2020-03-20

Фото: НАНУ

Протидія захворюванню COVID-19: Інформація НАН України
Поширити