На базі Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України виконується науковий проєкт «BIONANOSENS» за програмою «Горизонт 2020».

Це твіннінг-проєкт, який фінансується ЄС та об’єднує дослідницькі та інноваційні інститути з Європи. У галузі бімолекулярної електроніки, яка займає центральне місце в широкому спектрі прикладних наук (від обчислювальної техніки до медицини), лідируючі позиції в Україні займає Інститут молекулярної біології і генетики (ІМБГ) НАН України.

З 2020 року проєкт BIONANOSENS об’єднав українських дослідників з партнерами у Франції (Université Claude Bernard Lyon 1 і Lyon Ingénierie Projets), Австрії (Zentrum für Soziale Innovation) і Німеччини (Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf). Вони разом працювали над партнерськими заходами із поглиблення співробітництва у сфері нової бімолекулярної електроніки на основі інтелектуальних наноматеріалів.

Пріоритетами проєкту є створення інституціональних процедур управління грантами і відкриття доступу до міжнародних мереж, накопичення знань та навичок написання проєктних пропозицій, просування та навчання молодих дослідників, підтримка ІМБГ у розповсюдженні та використанні результатів його досліджень.

ІМБГ є провідним інститутом України в сфері досліджень наук про життя, має один з найвищих рівнів дослідницького потенціалу, нараховуючи понад 200 дослідників, у тому числі багатьох видатних вчених. Фінансування ІМБГ надходить з НАН України та біля половини фінансування надходить від проектів-переможців національних і міжнародних конкурсів. 

Детальніше: https://bit.ly/3DlZ4OM, https://www.bionanosens.eu/, https://bit.ly/3wNorHX

2022-03-28

Фото: НАНУ

Проєкт «BIONANOSENS» для розвитку української науки
Поширити