7 вересня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності наукових парків». 

Це має сприяти підвищенню ефективності здійснення науковими парками інноваційної діяльності та комерціалізації результатів наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок.

Документ містить положення, які регламентують процес створення наукових парків, участь закладів вищої освіти та наукових установ у заснуванні декількох наукових парків, розвиток інфраструктури.

Закладам вищої освіти та науковим установам надаються повноваження щодо:
– створення наукових парків без погодження з МОН, а також самостійного визначення напрямів діяльності;
– заснування декількох наукових парків;
– надання в оренду приміщень для розміщення наукових парків на пільгових умовах (за 1 грн орендної плати за 1 метр квадратний). 

Законопроєкт підготовлений Міністерством освіти і науки України на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. 

Детальніше: https://bit.ly/38N7tMI, https://bit.ly/3E833yD

2021-09-08

Фото: МОН

Прийнято закон щодо активізації діяльності наукових парків
Поширити