Національна дослідницька рада Іспанії оприлюднила чергову редакцію міжнародного рейтингу університетів світу Ranking Web of Universities.

Ініціативу Webometrics було започатковано дослідницькою групою Cybermetrics Lab, яка належить до Вищої ради з наукових досліджень (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas – CSIC), найбільшої науково-дослідної установи Іспанії.

Нове видання побудовано з урахуванням показників, отриманих впродовж січня місяця, що свідчить про актуальність даних, які враховувались при складанні оновленого Рейтингу. 

При визначенні загального рейтингу університетів бралися до уваги наступні показники:
– видимість, його значення – веб-контент «Вплив», методологія – кількість зовнішніх мереж, які посилаються на веб-сторінки закладу;
– прозорість або відкритість, значення – найбільш цитовані дослідники, методологія – кількість цитувань від 210 кращих авторів;
– перевага, значення – найбільш цитовані статті, методологія – кількість статей серед 10% найбільш цитованих по кожній з усіх 27 дисциплін повної бази даних за п’ятирічний термін: 2016÷2020 роки.

У даному виданні за представленістю у веб-просторі було оцінено понад 31 тис. закладів вищої освіти з усього світу. Серед них більше 300 закладів з України. 

Крім загального рейтингу, на сайті ініціативи Webometrics розміщено рейтинги університетів різних країн. До першої десятки найкращих закладів вищої освіти України увійшли:
– Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
– Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
– Сумський державний університет;
– Національний авіаційний університет;
– Харківський національний університет радіоелектроніки;
– Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна;
– Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
– Національний університет біоресурсів і природокористування України;
– Національний університет «Львівська політехніка»;
– Національний технічний університет «Дніпровська політехніка».

Публікацією Рейтингу його автори намагаються мотивувати як заклади вищої освіти, так і окремих вчених збільшувати свою верб-присутність, яка відображує їх діяльність. Якщо веб-показники навчального закладу нижчі очікуваної позиції відповідно до його академічної успішності, університетське керівництво повинно переглянути свою веб-політику, політику відкритого доступу та прозорості, сприяючи суттєвому збільшенню об’єму та якості своїх електронних публікацій.

Детальніше: https://bit.ly/3gyZSW9, https://bit.ly/3skXUOB, https://bit.ly/3Hp8fPx

Фото: скріншот

Рейтинг українських ЗВО за версією Webometrics
2022-02-01
Поширити