МОН України направило засновникам наукових фахових видань України лист від 24.11.2020 р. №1/11-8399 щодо включення фахових видань до бібліографічних баз даних.

Документ наголошує на тому, що вітчизняні наукові фахові видання забезпечують розвиток вітчизняного наукового потенціалу та інтеграцію його у світовий науковий простір, створення середовища якісної публічної комунікації вчених, донесення результатів їх діяльності до вітчизняної та світової наукових спільнот.

В Україні діє Порядок формування Переліку наукових фахових видань України (наказ Міністерства освіти і науки України від 15 січня 2018 року № 32, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06 лютого 2018 р. за № 148/31600). Однією з вимог для включення наукового видання до категорії «Б» Переліку є включення видань до профільних міжнародних наукометричних баз даних, рекомендованих МОН.  

МОН не рекомендує здійснювати передавання вітчизняних фахових видань до РІНЦ й пропонує розірвати договори з Науковою електронною бібліотекою «eLIBRARY.RU» щодо розміщення на її сайті метаданих та архіву українських видань.

Також МОН нагадує, що відповідно до статті 22 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» наукові видання України публікуються державною мовою, англійською мовою та/або іншими офіційними мовами Європейського Союзу. У разі публікації англійською мовою та/або іншими офіційними мовами Європейського Союзу опубліковані матеріали мають супроводжуватися анотацією та переліком ключових слів державною мовою.

Детальніше: https://bit.ly/36uedin

27-11-2020

Щодо включення фахових видань до бібліографічних баз даних
2020-11-27
Поширити