У вересні 2021 року некомерційна організація у сфері вищої, додаткової освіти та підвищення кваліфікації, що займається цифровими послугами та рішеннями JISC оприлюднила результати опитування студентів Великобританії про їхній досвід онлайн-навчання під час пандемії у 2020/2021 навчальному році. 

Опитуванням було охоплено майже 39 тис. студентів з 41 университету у період з жовтня 2020 року по квітень 2021 року. Виявилось, що пандемія COVID-19 посилила необхідність цифрової трансформації та активізувала намагання університетів до ефективного використання цифрових технологій. Студенти визнали зусилля університетів та їх співробітників у вирішенні цих проблем, а також підтримку, яку вони отримали.

Дані, зібрані у результаті огляду цифрового досвіду студентів у 2020/21 навчальному році, виявляють проблемні для вищої освіти сфери, а також приклади кращих практик, які можуть бути використані у майбутньому.

Основні результати та висновки опитування студентів наступні:
– більше половини (67%) опитаних високо оцінили загальну якість офлайн та онлайн-навчання, оцінивши його від «добре» до «добре, наскільки можливо». Проте багато студентів зіткнулися зі складнощами, технічними проблемами або виявили, що потребують більшої підтримки у частині розвитку своїх цифрових навичок;
– незважаючи на позитивні аспекти онлайн-навчання під час карантину, 63% студентів не мали надійного підключення до мережі інтернет, у 30% були проблеми з доступом до онлайн-платформ та послуг, у 24% виникали проблеми з мобільною передачею даних;
– 65% студентів звертаються до своїх однокурсників за підтримкою в режимі онлайн навчання, 40% оцінюють підтримку онлайн-навчання як середню, погану чи гіршу з можливих.

Виявлено позитивну співпрацю між освітою, телекомунікаціями та урядом, яка має вирішальне значення у забезпеченні високоякісного навчання для всіх студентів. 

Університети повинні підвести підсумки своєї роботи за минулий навчальний рік, винести уроки й надати у майбутньому всім студентам найкращу технологічно удосконалену систему навчання. Адже добре організована онлайн-освіта є потужним, захоплюючим і гнучким інструментом, який забезпечує доступ до високоякісних ресурсів, інформації та досвіду. 

Необхідне усунення бар’єрів для участі в онлайн-навчанні, надання йому необхідної підтримки.

Університети з конкурентоспроможними пропозиціями змішаного навчання у найближчі роки будуть мати перевагу перед іншими. Для цього необхідно розробляти комплексні цифрові стратегії. 

Обмін передовим досвідом матиме вирішальне значення для успішної цифрової трансформації у сфері вищої освіти. 

Детальніше: https://bit.ly/3lTHedL, https://bit.ly/3ub5E6ahttps://bit.ly/3AGJH1i 

2021-09-24

Фото: JISC

Університети повинні винести уроки з пандемії, щоб поліпшити вищу освіту
Поширити