15 липня 2021 рок Верховна Рада України ухвалила рішення про відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Союзом про наукове і технологічне співробітництво. 

Це актуалізує Угоду між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво від 4 липня 2002 року, створює нормативно-правове підґрунтя для проведення спільних досліджень у партнерстві з ученими країн Європейського Союзу, підтримує перегори з ЄС щодо приєднання України до рамкової програми ЄС із досліджень та інновацій «Горизонт Європа».

Прийняття документу матиме вплив на ключові інтереси заінтересованих сторін шляхом забезпечення нормативно-правового підґрунтя для розширення участі України в міжнародному науково-технічному співробітництві та розвитку її науково-дослідного потенціалу.  Реалізація положень Угоди сприятиме інтеграції української дослідницької та інноваційної системи до Європейського дослідницького простору, збереженню наукового потенціалу України та залученню інвестицій. 

Відновлення дії Угоди між Україною та Європейським Союзом про наукове і технологічне співробітництво дозволить:
– отримувати податкові пільги та забезпечувати спільне використання дослідницького обладнання;
– збільшити кількість білатеральних проєктів, виконуваних українськими та європейськими вченими;
– підвищити якість спільних проєктів;
– розширити спектр наукових заходів міжнародного рівня (семінарів, зустрічей, навчання науковців і технічних спеціалістів), а також інших форм науково-технічного співробітництва. 

Детальніше: https://bit.ly/2UBZ2An, https://bit.ly/3rspxUW

2021-07-19

Відновлено дію Угоди між Україною та Європейським Союзом про наукове і технологічне співробітництво
Поширити