13 березня 2020 року відбулась робоча зустріч Експертної комісії щодо оцінки робіт, поданих на Всеукраїнський конкурс «Винахід року 2020».
13 березня 2020 року відбулась робоча зустріч Експертної комісії щодо оцінки робіт, поданих на Всеукраїнський конкурс «Винахід року 2020».
Серед питань, винесених на обговорення, були особливості розгляду конкурсних робіт на етапі експертного оцінювання; узгодження списку номінацій; галузевий розподіл робіт, поданих на Конкурс.
Всеукраїнський конкурс «Винахід року 2020»проводиться Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) спільно з Торгово-промисловою палатою України за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з метою популяризації винахідницької діяльності й привернення уваги вітчизняних і закордонних інвесторів та виробників.
На Конкурс подано 240 робіт.
Визначити номінантів Конкурсу планується до 27 березня 2020 року.
9 березня 2020 року ОЕСР опублікувала звіт про добробут населення в країнах ОЕСР – «How’s life? 2020».
9 березня 2020 року ОЕСР опублікувала звіт про добробут населення в країнах ОЕСР – «How’s life? 2020».
У документі дана оценка стану країн ОЕСР та 4 країн-партнерів, для цього використовувались 80 показників, які охоплюють поточні результати в області добробуту, нерівності та ресурси для майбутнього добробуту.
У порівнянні з попередніми, у даному звіті представлені нові дані про навколишнє середовище, психічне здоров’я, використання часу, неоплачувану роботу й ступінь задоволеності особистими відносинами.
Оцінювались такі основні показники:
– дохід і фінансовий стан;
– робота і якість роботи;
– здоров’я, безпека;
– знання та навички;
– якість навколишнього середовища;
– баланс між роботою та особистим життям;
– громадянська активність.
Згідно з оцінками ОЕСР, у багатьох відношеннях добробут людей з 2010 року в країнах ОЕСР покращився. Однак в деяких аспектах життя прогрес був повільним або відбулось погіршення.
ОЕСР відзначає найбільші успіхи в поточному добробуті в країнах, які на початку десятиліття мали більш низький рівень добробуту.
Порівняно з 2010 роком середній наявний дохід населення виріс на 6%. Рівень зайнятості у середньому збільшився майже на 5% (для людей у віці від 25 до 64 років). Однак майже 40% сімей в країнах ОЕСР відчувають фінансову нестабільність – ризикують опинитися в злиднях, якщо вони не будуть отримувати дохід протягом 3 місяців.
12% населення ОЕСР живуть в умовах відносної бідності за доходами. Частка тих, хто повідомляє про фінансові труднощі, в європейських країнах ОЕСР- 21%. У середньому, люди у верхній групі 20% розподілу доходів заробляють в 5,4 рази більше, ніж люди в нижній групі. Кожна 5-а родина з низьким доходом витрачає більше 40% свого доходу на оренду житла та іпотеку.
У всіх країнах ОЕСР зросла тривалість життя більше, ніж на 1 рік.
На рівень добробуту також впливає соціальна взаємодія. Задоволеність соціальними відносинами становить 8,3 (за шкалою від 0 до 10) для людей у віці 16-29 років (від 7,4 до Греції до 8,9 в Словенії); 8 для вікової групи 30-49 років (від 7,1 до Греції до 8,5 в Австрії та Словенії); 8 для людей у віці 50 років і старше (від 7 в Греції до 8,8 в Швеції).
Середній час, що витрачається на дозвілля і догляд за собою людьми, які працюють на повну ставку, становить від 14 до 16,5 годин в день.
Задоволеність використанням часу становить 6,9 за шкалою 0-10, при цьому найвищі оцінки були відзначені в Данії (7,8), Фінляндії, Мексиці (7,7 кожна) та Нідерландах (7,5), а найнижчі показники – в Угорщині (6,3), Греції (6,1) та Туреччині (5,6).
Але люди з вищою освітою менше задоволені використанням свого часу.
Майже 7% людей, що живуть в європейських містах, не мають доступу до зелених районів по сусідству.
У звіті наводяться «середні значення по ОЕСР», а на практиці показники можуть сильно відрізнятися в залежності від країни.
Профілактика захворювання (ВООЗ) Часто мийте руки водою з милом щонайменше протягом 20 секунд. Якщо немає можливості скористатися водою та милом, використовуйте дезинфікуючий засіб для рук на спиртовій основі з вмістом спирту не менше 60%.
Профілактика захворювання (ВООЗ)
Часто мийте руки водою з милом щонайменше протягом 20 секунд. Якщо немає можливості скористатися водою та милом, використовуйте дезинфікуючий засіб для рук на спиртовій основі з вмістом спирту не менше 60%.
Уникайте контакту рук з очима, носом і ротом.
Уникайте тісного контакту з хворими людьми.
Якщо ви кашляєте або чхаєте, використовуйте для цього рукав або серветку. Одразу викиньте серветку у відро для сміття, а потім очистьте руки.
Регулярно очищайте поверхні дезинфікуючим засобом. Наприклад, завжди очищайте кухонну стільницю та робочі столи.
У разі поганого самопочуття (ВООЗ)
Уникайте подорожей, якщо у вас підвищена температура тіла та/або є кашель. Після повернення додому негайно зв’яжіться з медичним працівником і повідомте, де ви були.
У разі поганого самопочуття залишайтеся вдома й зателефонуйте своєму лікарю.
Маски для обличчя (ВООЗ)
Одягайте маску, якщо:
– ви є медичним працівником і лікуєте пацієнтів, хворих на COVID-19;
– ви здорові, але піклуєтеся про особу з підозрою на інфекцію коронавірусу;
– ви кашляєте або чхаєте.
Використання масок ефективне лише в поєднанні з частим очищенням рук за допомогою засобу на основі спирту або водою з милом. Якщо ви носите маску, ознайомтеся з інформацією про те, як її використовувати й правильно утилізувати, на веб-сайті ВООЗ.
Як впоратися зі зростаючою тривогою та упередженнями
(ВООЗ)
Під час кризи нормально відчувати смуток, стрес, розгубленість, страх або злість. Можливо, вам допоможе спілкування з людьми, яким ви довіряєте, як-от друзі, члени сім’ї або учасники спільноти.
Якщо вам необхідно залишатися вдома, підтримуйте здоровий спосіб життя, зокрема правильно харчуйтеся, пам’ятайте про сон і фізичні вправи.
Підтримуйте зв’язок із близькими за допомогою електронної пошти або телефону, а також з великою спільнотою Facebook заради підтримки.
Не використовуйте куріння, алкоголь або інші наркотики, щоб упоратися зі своїми емоціями.
Якщо ви відчуваєте пригнічення, поговоріть із медичним працівником або консультантом. Дізнайтеся, куди і як можна звернутися по допомогу в разі проблем із фізичним або психічним здоров’ям.
Зверніться до фактів. Зберіть інформацію, яка допоможе вам точно визначити ризик зараження й прийняти відповідні запобіжні заходи. Знайдіть надійне джерело, якому ви можете довіряти, наприклад веб-сайт ВООЗ або місцеве чи державне агентство охорони здоров’я населення.
Обов’язково використовуйте найновіші факти з достовірних джерел для розміщення у своїй спільноті, уникайте гіпербол і демонструйте солідарність із людьми, які постраждали від вірусу, а також дайте їм змогу розповісти свою історію. Пам’ятайте, що не можна поширювати інформацію про проблеми зі здоров’ям інших людей (наприклад, про особу, хвору на COVID-19, без її дозволу).
2 березня 2020 року ОЕСР випустила проміжний економічний огляд, присвячений прогнозам впливу коронавирусу на економічне зростання та виробництво у різних країнах.
2 березня 2020 року ОЕСР випустила проміжний економічний огляд, присвячений прогнозам впливу коронавирусу на економічне зростання та виробництво у різних країнах.
З урахуванням значущості Китаю в сучасних глобальних ланцюжках поставок, падіння виробництва на китайських підприємствах у зв’язку із вірусом відчувається в усьому світі. Спалахи хвороби в інших країнах мають аналогічний ефект, хоча і в менших масштабах.
ОЕСР відзначає велику невизначеність у прогнозах глобального економічного зростання. Збиток, який буде завданий світовій економіці, залежить від масштабів поширення вірусу та від того, наскільки швидко й ефективно країнам вдасться локалізувати та взяти під контроль його поширення.
Якщо припустити, що спалахи вірусу у першому кварталі 2020 року виявляться незначними і будуть швидко взяті під контроль, глобальне економічне зростання знизиться на 0,5 процентного пункту у порівнянні з очікуваними показниками 2020 року. Відповідно, річний глобальний ВВП знизиться до 2,4% у 2020 році з і без того слабких показників: у 2019 р. у 2,9%, тоді як у першому кварталі 2020 р. цей показник може стати негативним.
Для КНР у цьому році прогнозується зниження показників зростання нижче 5%, але у 2021 р. зростання відновиться до значення вище 6%. Рівень виробництва у 2021 р. також повернеться до прогнозованих до спалаху показниками.
Прогнози для економік країн G20, особливо – Японії, Кореї та Австралії (і без того негативні), погіршуються ще сильніше за рахунок ефектів, які розповсюдження вірусу накладає на економічну впевненість, фінансові ринки, туризм, транспорт, цілісність ланцюжків поставок.
Якщо ефекти від спалаху вірусу будуть знижуватися, як передбачається, а також якщо країни будуть приймати ефективні заходи по відновленню доходів та економічної впевненості в економіках, що найбільш схильні до ефектів від вірусу, то до 2021 року зростання глобального ВВП відновиться до 3,25%.
Якщо ж спалах коронавирусу затягнеться і пошириться за межі Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Європи та Північної Америки, прогнози зростання стають набагато гіршими. У такому випадку глобальне зростання у 2020 році впаде до 1,5% – наполовину від прогнозованої до спалаху вірусу величини.
ОЕСР рекомендує, перш за все, забезпечувати ефективні заходи з охорони здоров’я, щоб запобігти інфекції та поширенню зараження, а також впроваджувати цільові політики з підтримки систем охорони здоров’я і працівників, а також щодо захисту доходів уразливих соціальних груп та бізнесу на період спалаху.
Необхідні також макроекономічні політики, спрямовані на відновлення економічної впевненості й на допомогу у відновленні економічного попиту по мірі зниження вірусної небезпеки, щоб компенсувати провали, створені у результаті вимушених простоїв підприємств і обмежень на поїздки.
Також якщо економічне зростання виявиться слабшим впродовж тривалого часу, країни повинні будуть скоординувати свої дії задля забезпечення ефективної охорони здоров’я, недопущення заражень і зниження негативних наслідків, підтримки економік з низькими доходами і збільшення бюджетних витрат на перераховані цілі.
13 березня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України запустило лендінг для амбасадорів цифрової освіти.
13 березня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України запустило лендінг для амбасадорів цифрової освіти.
Ініціатива підкреслює можливості, які відкриває цифрова грамотність: комфортно почуватися, мати гарну роботу, постійно розвиватися, спілкуватися з друзями та родичами, вирішувати проблеми. Також сайт закликає долучатись до спільноти активних громадян, яких об’єднує благородна та амбітна мета — навчити 6 млн українців цифровій грамотності за 3 роки.
Лендінг для амбасадорів цифрової освіти стане у нагоді під час введення карантину через коронавірус, отже будь-хто зможе подивитися вдома освітні серіали на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта.
Амбасадорами цифрової освіти можуть стати громадські організації, приватні компанії, бібліотеки, ЦНАПи, школи, університети й незалежні активісти.
Для цього потрібно заповнити анкету на сайті. Після цього на електронну адресу прийде лист з інформаційними матеріалами та підказками. Для людей, які вже долучились до просування проєкту Дія.Цифрова освіта, передбачена можливість ділитися успіхами – завантажити фото або відео.
Першими амбасадорами цифрової освіти стали працівники комп’ютеризованих бібліотек, які надають доступ до безкоштовного навчання на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта, допомагають усім охочим у реєстрації на онлайн-платформі, консультують під час навчання та популяризують проєкт. Також першими амбасадорами цифрової освіти стали молодіжні активісти Відкритого Університету Реформ.
Мінцифра закликає всіх ініціативних та активних громадян, незалежно від віку та місця проживання, долучатися до проєкту Дія.Цифрова освіта.
ОЕСР опублікував звіт «Open, Useful and Re-usable data (OURdata) Index: 2019»
ОЕСР опублікував звіт «Open, Useful and Re-usable data (OURdata) Index: 2019»
У документі представлені дані щодо реалізації політики у сфері відкритих, корисних та повторно використаних даних ОЕСР (2019). Наводяться показники, джерела з яких збирались дані, надається детальний аналіз отриманих результатів.
Крім того, у звіті подано огляд основних досягнень та викликів, пов’язаних із розробленням та реалізацією політики відкритих урядових даних (OGD) у країнах-членах ОЕСР та країнах-партнерах. Наводяться порівняння щодо прогресу за останні 2 роки (2017-2019 рр.).
Ознайомлення з цим документом фахівців з державного управління, спеціалістів у сфері поводження з даними та громадськості сприятиме формуванню ефективних заходів із цифрової трансформації державного сектору, включаючи цифровий уряд та керований даними державний сектор, а також відкриті урядові дані.
10 березня 2020 року Міністерство цифрової трансформації підписало меморандум про співпрацю з IT-школою PowerCode Academy. Площадки цієї школи у Київі, Запоріжжі та Харкові стануть офлайн-хабами проєкту Дія.Цифрова освіта.
10 березня 2020 року Міністерство цифрової трансформації підписало меморандум про співпрацю з IT-школою PowerCode Academy. Площадки цієї школи у Київі, Запоріжжі та Харкові стануть офлайн-хабами проєкту Дія.Цифрова освіта.
Меморандум про співпрацю передбачає:
– сприяння поширенню цифрової та мобільної грамотності серед населення;
– стимулювання створення умов для навчання сучасним цифровим навичкам;
– обмін сучасними методами навчання цифровій та мобільній грамотності, освітніми текстовими та відеоматеріалами.
Відтепер кожен бажаючий може прийти до офлайн-хабів і безкоштовно отримати доступ до навчання на Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності, а співробітники PowerCode Academy готові надати потрібні консультації.
З 12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення ухвалив Уряд з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. (постанова КМУ від 11 березня 2020 року № 211).
З 12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення ухвалив Уряд з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. (постанова КМУ від 11 березня 2020 року № 211).
Докладні рекомендації для керівників закладів та управлінців є у листі Міністерства освіти і науки №1/9-154 від 11 березня 2020 року.
Карантин запроваджується в усіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління: дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти. Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти. Дане рішення Уряду є підставою для керівника закладу освіти видати наказ про запровадження карантину.
Карантин триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня 2020 року, але вказані терміни можуть змінитись у залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. МОН рекомендує закладам освіти:
– відмовитись від проведення та участі у масових заходах в приміщеннях та на території закладів освіти, зокрема пробного зовнішнього незалежного оцінювання, олімпіад, змагань, конкурсів, виставок тощо;
– не направляти здобувачів освіти та співробітників закладів до країн з високим ступенем ризику зараження;
– інформувати здобувачів освіти та співробітників закладів щодо того, як запобігти поширенню хвороби та дій у випадку захворювання;
– розробити заходи щодо проведення занять за допомогою дистанційних технологій та щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;
– розробити заходи щодо часткового переведення працівників на дистанційну роботу;
– забезпечити профілактичні заходи, які попередять масове розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій;
– виділити у гуртожитках закладів профтеху, фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти місця для ізоляції здобувачів освіти з ознаками гострих респіраторних захворювань;
– виконувати рішення тимчасових обласних протиепідемічних комісій;
– обмежити проведення запланованих нарад, перевірок, експертиз до нормалізації епідемічної ситуації.
10 березня 2020 року відбулась робоча зустріч з питань захисту прав інтелектуальної власності у книговидавництві. Захід було організовано Міністерством культури, молоді та спорту України.
10 березня 2020 року відбулась робоча зустріч з питань захисту прав інтелектуальної власності у книговидавництві. Захід було організовано Міністерством культури, молоді та спорту України.
Обговорювалось модель дій книговидавців щодо забезпечення захисту прав інтелектуальної власності та інструменти ефективної протидії піратству. Учасники зустрічі розглянули, зокрема, успішні кейси медіа індустрії, які стосуються боротьби з контрафактом; основні виклики для книговидавців та можливості вдосконалення механізму захисту відповідних прав.
4 березня 2020 року у рамках дискусійного клубу молодих учених на площадці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулось засідання, де обговорювались актуальні питання наукометрії.
4 березня 2020 року у рамках дискусійного клубу молодих учених на площадці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулось засідання, де обговорювались актуальні питання наукометрії.
Присутні погодились з тим, що вибір шляхів реформування вітчизняної науки є складним і багатоаспектним завданням, яке не може ґрунтуватися на формальних підходах, без урахування внутрішньої логіки, принципів та специфіки розвитку різних галузей знань. Активно дискутувалось впровадження та використання наукометричних систем в Україні. Наголошувалось, що існує проблема некоректних нормативних вимог щодо застосування бібліометрії та наукометрії. Особливо гостро ця проблема стоїть перед представниками гуманітарних наук.
Представленість публікацій у наукометричних базах (у першу чергу – Scopus та Web of Science) віднедавна є обов’язковою складовою вимог для отримання наукових ступенів і вчених звань, включення видань до категорії «А» переліку наукових фахових видань України. Чи просуватиме це вітчизняну науку вперед? Як вирішувати питання академічного плагіату й самоплагіату. Як має відбуватись реформування системи наукової експертизи, доведення новизни наукових досліджень та відкриттів?
У обговоренні цих та інших актуальних питань взяли участь: Олександр Малишев (кандидат наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України), Любов Дубровіна (член-кореспондент НАН України доктор історичних наук, Генеральний директор НБУВ), Володимир Попик (член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор, директор Інституту біографічних досліджень НБУВ), Тетяна Гранчак (завідувачка відділу НБУВ), Тетяна Добко (доктор наук із соціальних комунікацій, завідувачка відділу НБУВ), Олена Чмир (доктор економічних наук, професор, завідувачка відділу УкрІНТЕІ), Тетяна Качановська (доцент кафедри теорії та практики перекладу з романських мов імені Миколи Зерова Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка), Наталія Старченко (доктор історичних наук, Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України).
Учасники дискусії зазначили, що питання, які обговорювались, залишаються надзвичайно актуальними та закликали колег-учених, усю наукову спільноту до пошуку шляхів виходу з кризи.
All accounts on the NRA website go through a standard registration procedure and are verified. However, in order to obtain additional features, such as publishing open reviews of academic texts, verification by affiliation is required.
To obtain the status “verified”, you must change your primary email address to a corporate one, which is tied to a scientific or educational institution.
For example: user@ukrintei.ua, user@nas.gov.ua
After confirming your corporate email address, your account will be automatically verified by affiliation.
If your email address is corporate, but your account does not have a verification mark, you need to write to us at the email address NRAT@ukrintei.ua. After verification, we will add your address to the database, and your account will be verified.
After completing the verification procedure for affiliation, you can change the primary email address to a convenient one for you, without losing your status during the current verification.
You only need to verify for affiliation once.
* We use corporate addresses from the Unified State Database on Education and the State Register of Scientific Institutions Supported by the State
Search Instructions
To search for news published on the official website of NRАT in the “News” section, you need to enter one word, several words, or an exact phrase in the search field. Different terms are separated by spaces.
The search is performed everywhere – in the title and the news text.
For a more comprehensive result, it is recommended to use word stems (parts of words without endings).
When using multiple words for the search, they are combined using one of the logical methods described below.
By default, the logical connector “and” is used. In this case, search results will include all news releases that contain the specified words, even if they are located separately from each other and are in different parts of the text.
Example: Search phrase: OECD report. Search result: all news containing the words “report” and “OECD” in the text and in the title, both together and separately.
If a phrase or phrase is enclosed in quotation marks (“), the results will include all publications where this exact phrase or phrase is found.
Example: Search phrase: “OECD report.” Search result: all news containing the exact phrase “OECD report.”
If you know the publication date of the news or are interested in a specific time frame in which they were published on the website, you can select such a date or date range in the additional field that looks like a calendar. The date is entered in the format year-month-day and confirmed by clicking on the corresponding date in the calendar dropdown. You can enter a date or choose one by browsing through the calendar by months and years. By default, the interval starts from the oldest date (2018-01-23) and ends with the current date.
You can also use one or more hashtags, which are located under the search field on the right side of the “News” page.
Please note: The search for academic texts is carried out in a separate search window at the following link https://nrat.ukrintei.ua/searchdb.