Міністр освіти і науки Ганна Новосад ознайомила громадськість з результатами   роботи МОН за перші 50 днів після свого призначення.

В частині  вищої освіти МОН готує концепцію комплексної реформи фінансування та управління, публічна презентація якої відбудеться у листопаді 2019 року.

Стосовно науки МОН прийняло низку важливих операційних рішень: оновлено склад Атестаційної колегії та проведено її засідання; скасовано вимоги щодо друку у спецвипуску видання «Освіта України» оголошень про захисти (який був звичайним механізмом викачування коштів); призначено виконавчого директора Національного фонду досліджень; завершується робота над нормативними документами по забезпеченню роботи НФД. Здійснюється підготовка до засідання Нацради з питань розвитку науки та технологій.

У МОН почали перегляд використання всіх субвенцій та інших програм бюджетної підтримки для школи. Є багато процедурних проблем, які не дозволяють ефективно і вчасно використовувати кошти на Нову українську школу, розвиток освітнього простору. Зараз близько 1,5 млрд коштів (освітня субвенція, субвенція НУШ, субвенція на Інтернет) не використано. Вони перейдуть на 2020 рік та будуть  спрямовані на підтримку, насамперед, опорних шкіл. Саме ці школи будуть пріоритетом для підвищення якості освіти. Зараз їх понад  800, а у найближчі декілька років ця цифра зросте до 1500. Запроваджується супервізія для вчителів, відповідний наказ вже підписаний. Йдеться про допомогу вчителям у зв’язку  з професійним вигоранням та підбір кращих методик залежно від специфіки класу.

Найскладніше питання – заробітна плата освітян. Разом із Комітетом з питань освіти, науки та інновацій МОН планує до другого читання Держбюджету на 2020 рік узгодити  зміни. Виконати у повному обсязі постанову № 822 буде вкрай складно, але позиція Міністерства однозначна: ми маємо підтримати ті категорії педагогів, які отримують найнижчу заробітну плату – молодих вчителів, майстрів виробничого навчання та вихователів. Також працюючи над Законами «Про повну загальну середню освіту», «Про професійну освіту», змінами до Закону «Про вищу освіту», Міністерство освіти і науки  має виробити нові підходи до заробітних плат усіх освітян.

Детальніше : https://bit.ly/364BBR3

Результати роботи Міністерства освіти і науки за перші 50 днів після призначення нового уряду
2019-10-19
Share