Опубліковані результати Всесвітнього рейтингу університетів Times Higher Education World University Rankings 2021, до якого включено майже 1500 університетів із 93 країн і регіонів, та який є найбільшим світовим університетським рейтингом.
Його дані базуються на 13 ретельно відібраних показниках ефективності, які вимірюють результати роботи у галузі навчання, досліджень, передачі знань та світогляду. Це єдиний університетський рейтинг, який перевіряється PricewaterhouseCoopers.
Укладачі цьогорічного рейтингу проаналізували більше 80 мільйонів цитувань з понад 13 мільйонів наукових публікацій та урахували відповіді за результатами опитування 22 тис. науковців з усього світу.
Очолює рейтинг п’ятий рік поспіль Оксфордський університет, а Університет Цінхуа в материковому Китаї є першим азійським університетом, який увійшов до двадцятки кращих відповідно до поточної методології, яка використовується з 2011 року. США займають рекордні вісім місць у першій десятці, але американські університети, що не входять до топ-200, як виявили фахівці, демонструють ознаки занепаду.
У цьому рейтингу найкращих університетів світу представлені 9 українських університетів, два з яких отримали місце у групі 501-600, один – у групі 801-1000:
– Національний університет “Львівська політехніка»;
– Сумський державний університет;
– Харківський національний університет радіоелектроніки.
6 інших вітчизняних закладів вищої освіти, які включені до рейтингу, представлені у категорії 1000+:
Львівський національний університет ім. Івана Франка
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»;
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича.
Детальніше: https://bit.ly/3h6vEHC, https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/world-university-rankings-2021-methodology