30 вересня 2020 року Європейська Комісія представила пакет із трьох основних ініціатив, спрямованих на розкриття потенціалу Європи в галузі освіти, досліджень та інновацій. 

Європейська Комісія оприлюднила спеціальні повідомлення про Європейський освітній простір та Європейський дослідницький простір, а також представила оновлений План дій щодо цифрової освіти, метою якого є підтримка використання технологій в освіті та розвиток цифрових компетентностей.

Європейська асоціація університетів (EUA) підтримала зусилля ЄК. 

На підтримку розвитку Європейського освітнього простору наводиться амбіційний набір дій ЄС задля того, щоб Європейський освітній простір став реальністю до 2025 року у всіх 6-ти вимірах: якість освіти та навчання, інклюзія та гендерна рівність, зелені та цифрові трансформації, викладачі та тренери, вища освіта та геополітичний вимір;

У рамках Європейського дослідницького простору має бути підготовлена центральна концепція досконалих досліджень, що не обмежується лише цитованими публікаціями, яка базуватиметься на різноманітних внесках дослідницького співтовариства (включаючи практики відкритої науки та громадянської науки). 

В оновленому Плані дій щодо цифрової освіти має бути зроблений акцент на покращенні інфраструктури ІКТ, оцифруванні, удосконаленні цифрових інструментів.

Європейські університети повинні відігравати значну роль у впровадженні цих ініціатив. EUA продовжить контакти з ЄК, опублікує роз’яснення у найближчі декілька тижнів.

Детальніше: https://bit.ly/3cVcTXb, https://bit.ly/30w0R1A, https://bit.ly/33qZymv, https://bit.ly/3jtNypF 

2020-10-02

Флагманський пакет Європейської Комісії для освіти, досліджень та інновацій
Поширити