Міністерство цифрової трансформації України, Експертно-консультаційний комітет з розвитку ШІ  та Juscutum  розробили рекомендації для розробників технологічних рішень на основі штучного інтелекту.

Ці поради підготовлені за методологією HUDERIA та враховують міжнародні стандарти щодо етичного використання даних, прозорості алгоритмів та дотримання прав людини. Вони містять 5 базових рекомендацій. При розробці продукту з ШІ необхідно урахувати міжнародні стандарти (EU AI Act та GDPR) та урахувати усі можливі ризики; слід використовувати відкриті дата-сети, що відповідають етичним стандартам; візьміть до уваги набори даних із порталу відкритих даних Google Data Set Search, Kaggle тощо; перевірте правильність власних даних та додайте функцію пояснення рішень. Це допоможе користувачам розуміти, як працює алгоритм і перевірити його прозорість. Ніколи не використовуйте чутливі дані (особисті дані, геолокацію, номери карток і банківських рахунків, якщо цього безпосередньо не вимагає алгоритм). Повідомляйте про поширення даних, їх використання та обов’язково забезпечте отримання згоди користувачів на збір та обробку даних. Регулярно слідкуйте за тим, щоб інструмент ШІ не порушував права людини.

Детальніше: https://business.diia.gov.ua/history-of-success/yak-stvoriuvaty-bezpechni-shi-produkty-dlia-liudei-5-porad-dlia-startapiv-i-kompanii, https://curly.click/r/d5ca

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект  #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ ШІ-ПРОДУКТІВ
2025-02-14
Поширити