Міністерством освіти і науки України, Фондом ім. Фрідріха Еберта та Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти підписано Меморандум про співпрацю.
Міністерством освіти і науки України, Фондом ім. Фрідріха Еберта та Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти підписано Меморандум про співпрацю.
Відповідно до документу сторони зобов’язуються шляхом об’єднання зусиль спільно та узгоджено діяти в рамках реалізації пілотного проєкту у закладах фахової передвищої та вищої освіти з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Мета – забезпечити максимальну ефективність підготовки фахівців освітньої галузі відповідно до реальних вимог ринку праці та потреб національної економіки.
Меморандум, зокрема, передбачає координацію діяльності сторін та акумулювання ними ресурсів в частині:
– спільного впровадження проєкту;
– посилення ролі роботодавців та громадських об’єднань у системі підготовки кваліфікованих фахівців від формування змісту освітніх програм до оцінювання результатів навчання;
– сприяння модернізації змісту освіти з метою забезпечення відповідності сучасному рівню професійної діяльності;
– підвищення конкурентоспроможності випускників закладів освіти в умовах глобалізації та сприяння підвищенню рівня зайнятості молоді;
– скорочення періоду адаптації випускників закладів освіти до професійної діяльності;
– проведення досліджень та використання їх результатів у розширенні державно-приватного та соціального партнерства між закладами освіти та роботодавцями;
– розширення довготривалих зв’язків з метою більш ефективного зростання спільних можливостей для організації освітнього, навчально-виробничого та виробничого процесів, педагогічного та науково-педагогічного потенціалу;
– створення умов для реалізації законів України «Про освіту», «Про вищу освіту». «Про фахову передвищу освіту» та Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, затвердженою Розпорядженням Кабінету Міністрів України.
Указом Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти» за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм відзначені 105 працівників освітньої, наукової, культурної галузей України.
Указом Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти» за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм відзначені 105 працівників освітньої, наукової, культурної галузей України.
Найвищої відзнаки – ордена «За заслуги» I ступеня – цього року удостоєні 3 представника закладів вищої освіти, орденом «За заслуги» II ступеня нагороджені 4 освітян, орденом «За заслуги» III ступеня – 8 освітян, орденами княгині Ольги II ступеня та III ступеня відзначені три представниці освітньої сфери. Також представники вітчизняних ЗВО нагороджені медаллю «За працю і звитягу».
80-ти освітянам присвоєні почесні звання «Заслужений вчитель України», «Заслужений діяч мистецтв України», «Заслужений економіст України», «Заслужений лікар України», «Заслужений метролог України», «Заслужений діяч науки і техніки України», «Заслужений працівник культури України», «Заслужений працівник освіти України», «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».
Міністерство цифрової трансформації України та Microsoft Україна підписали Меморандум про співпрацю для реалізації Програми цифрової трансформації.
Міністерство цифрової трансформації України та Microsoft Україна підписали Меморандум про співпрацю для реалізації Програми цифрової трансформації.
Мета – створення хмарної інфраструктури в Україні, що дозволить залучити сучасні рішення для автоматизації робочих місць працівників державних установ та забезпечить їх безперебійну роботу. Для реалізації ініціативи щодо цифрової трансформації державного сектору та комерційних підприємств, Microsoft має намір надати технологічну підтримку, яка допоможе продемонструвати можливості використання Azure Cloud.
Ця платформа надає можливість використання хмарних технологічних рішень, серед яких штучний інтелект, аналітика, хмара, комунікації, Big Data, безпека, інтернет речей, управління даними, а також рішення для логістики та юридичної сфери. Є можливість використання комплексних хмарних рішень Azure для індустрій: E-government, E-health, Ed-tech, Ag-tech, Fin-tech, IT, виробництво, енергетика, інфраструктура, ігрова індустрія.
Мінцифра та Microsoft Україна будуть піклуватись про підвищення кваліфікації працівників державних структур шляхом сертифікованого навчання, організованого під егідою Мінцифри. Також Microsоft запропонувала співпрацю, яка дозволить людям та компаніям безкоштовно отримати доступ до навчальних курсів та контенту.
Державна служба якості освіти України здійснила розподіл закладів вищої освіти згідно з встановленими критеріями.
Державна служба якості освіти України здійснила розподіл закладів вищої освіти згідно з встановленими критеріями.
Із 307 закладів вищої освіти відповідно до 7 критеріїв 74 (24%) віднесено до таких, що мають високий ризик, 213 (69%) – середній, 20 (7%) – незначний. З повним переліком ЗВО та їх розподілом відповідно до критеріїв, а також інформацією про застосування відповідного розподілу можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Державної службі якості освіти.
30 вересня 2020 року Європейська Комісія представила пакет із трьох основних ініціатив, спрямованих на розкриття потенціалу Європи в галузі освіти, досліджень та інновацій.
30 вересня 2020 року Європейська Комісія представила пакет із трьох основних ініціатив, спрямованих на розкриття потенціалу Європи в галузі освіти, досліджень та інновацій.
Європейська Комісія оприлюднила спеціальні повідомлення про Європейський освітній простір та Європейський дослідницький простір, а також представила оновлений План дій щодо цифрової освіти, метою якого є підтримка використання технологій в освіті та розвиток цифрових компетентностей.
На підтримку розвитку Європейського освітнього простору наводиться амбіційний набір дій ЄС задля того, щоб Європейський освітній простір став реальністю до 2025 року у всіх 6-ти вимірах: якість освіти та навчання, інклюзія та гендерна рівність, зелені та цифрові трансформації, викладачі та тренери, вища освіта та геополітичний вимір;
У рамках Європейського дослідницького простору має бути підготовлена центральна концепція досконалих досліджень, що не обмежується лише цитованими публікаціями, яка базуватиметься на різноманітних внесках дослідницького співтовариства (включаючи практики відкритої науки та громадянської науки).
В оновленому Плані дій щодо цифрової освіти має бути зроблений акцент на покращенні інфраструктури ІКТ, оцифруванні, удосконаленні цифрових інструментів.
Європейські університети повинні відігравати значну роль у впровадженні цих ініціатив. EUA продовжить контакти з ЄК, опублікує роз’яснення у найближчі декілька тижнів.
Урядом схвалено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності наукових парків».
Урядом схвалено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності наукових парків».
Мета документу – підвищення ефективності інноваційної діяльності наукових парків (НП) та комерціалізації результатів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок.
Міністерство освіти і науки України вважає за необхідне надати закладам вищої освіти і науковим установам реальну автономію щодо створення наукових парків й виключити можливу корупційну складову у цьому процесі.
Зміни, які пропонує МОН, дозволять:
– чітко визначити правовий статус НП, їх організаційно-правову форму, завдання та мету;
– надати право засновникам створювати НП без погодження з центральними органами виконавчої влади;
– надати право НП самостійно встановлювати напрями діяльності;
– уникнути необхідності ліквідації НП у разі виходу ЗВО та/або наукової установи, за участі яких було створено НП, зі складу засновників;
– ЗВО та/або науковій установі-засновнику надавати приміщення для розміщення НП на таких умовах оренди, як для бюджетних установ;
– ЗВО та науковим установам, які створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, а також ЗВО приватної форми власності брати участь у формуванні статутного капіталу НП у будь-якій формі (шляхом внесення як матеріальних, так і нематеріальних активів);
– включення до переліку джерел фінансування НП грантів, кредитів, поворотної фінансової допомоги.
Проєкт змін розроблений відповідно до пріоритету 13.5 «Розвиток науки та інновацій» Програми діяльності Кабінету Міністрів України, яким, зокрема, передбачається розбудова дослідницької та інноваційної інфраструктури.
Міністерством освіти і науки України 1 жовтня 2020 року відповідно до чинного порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2019 р. № 943, оприлюднено повідомлення про захист на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора наук. Також оприлюднена інформація про захист дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії.
Міністерством освіти і науки України 1 жовтня 2020 року відповідно до чинного порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2019 р. № 943, оприлюднено повідомлення про захист на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора наук. Також оприлюднена інформація про захист дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії.
Укрпатент повідомляє, що станом на 25 вересня 2020 року оновлено «Перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті», а також «Перелік зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті».
Укрпатент повідомляє, що станом на 25 вересня 2020 року оновлено «Перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті», а також «Перелік зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті».
Ознайомитись з переліками можна на офіційному сайті Укрпатенту.
Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін Примірного положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи».
Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін Примірного положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи».
Документ розроблено з метою створення умов для працевлаштування та кар’єрного зростання наукових працівників (у першу чергу – молодих вчених), а також дотримання принципів недискримінації, ефективного та справедливого відбору при проведенні конкурсу на заміщення вакантних наукових посад.
Проєктом документу:
– надається можливість подання кандидатами на розгляд конкурсних комісій найбільш повної інформації щодо якості результатів їх наукової діяльності;
– скасовуються надмірно завищені вимоги для окремих категорій посад, перебування на яких не передбачає високої кваліфікації кандидата;
– забезпечується можливість конкурсним комісіям оцінювати кандидатів не за формальними параметрами, що визначали, зокрема, час перебування на відповідних посадах (досвід роботи як основний обмежуючий критерій), а якість та значимість наукових результатів кандидатів на заміщення вакантних посад, об’єктивні показники їх професійних якостей.
Окрім того, проєктом постанови уточняються положення щодо процедури конкурсного відбору, які забезпечать дотримання принципів відкритості та доброчесності.
Зауваження та пропозиції можна подати до 15 жовтня 2020 року.
Для пошуку новин, опублікованих на офіційному вебпорталі НРАТ у розділі «Новини» необхідно ввести у пошукове поле одне слово, декілька слів або точну фразу. Окремі слова розділяються проміжками.
Пошук виконується всюди – як у назві, так і у тексті новини.
Для отримання більш повного результату рекомендується використовувати основу слів (частини слів без закінчення).
При використанні для пошуку декількох слів вони поєднуються одним з логічних способів, описаних нижче.
За замовчуванням встановлено логічний сполучник “та”. У такому випадку результати пошуку будуть охоплювати усі публікації новин, де є вказані слова, навіть якщо вони розташовані окремо одне від одного і знаходяться у різних частинах тексту.
Приклад.Пошукова фраза: звіт ОЕСР. Результат пошуку: всі новини, які містять слово «звіт» та слово «оеср» як разом, так і окремо в тексті і в назві.
Якщо словосполучення чи фразу взяти у лапки (“), то результати будуть містити усі публікації, де зустрічається саме це словосполучення або фраза.
Приклад. Пошукова фраза: «звіт ОЕСР». Результат пошуку: всі новини, які містять точну фразу «звіт оеср».
Якщо Вам відома дата публікації новини або цікавить певний проміжок часу, в який вони були опубліковані на сайті, можна обрати таку дату чи інтервал дат у додатковому полі, що має вигляд календаря. Напис дати здійснюється у форматі рік-місяць-день і підтверджується натисканням на відповідну дату у випадаючому полі календаря. Можна вписувати дату або обирати, гортаючи сторінки календаря за місяцями та роками. За замовчуванням інтервал починається з більш давньої дати (2018-01-23) та завершується поточною.
Також Ви можете використовувати один або декілька хештегів, які розташовані під полем пошуку у правій частині екрану сторінки «Новин».
НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОБОТИ З НАУКОВИМИ ДАНИМИ ТА ІНФОРМУВАННЯ ПРО ОНОВЛЕННЯ
На офіційному вебпорталі Національного репозитарію академічних текстів з’явилися нові можливості, які допоможуть зручніше працювати з науковими даними та своєчасно дізнаватися про важливі оновлення сервісів.