⭐️Зменшено бюрократію для вчених. Ми скасували застарілі норми щодо обов’язкового погодження міжнародних відряджень з МОН, а також низку бюрократичних перепон з фінансування досліджень. Зокрема, було збільшено строки авансування та можливості завершення виконання наукових робіт за договорами після 31 грудня. Крім того, було спрощено процедуру використання прекурсорів для навчання і досліджень у закладах освіти та наукових установах. Збільшено бюджет конкурсу молодих вчених у понад 8 разів – до 100 млн грн.

⭐️Більш ніж удвічі підвищено розмір стипендій Президента та Уряду для молодих вчених. Так, розмір стипендії Президента для молодих науковців збільшився з 2305,2 гривень на місяць до 6021 грн, а розмір стипендії КМУ – з 1921 грн на місяць до 4014 гривень.

⭐️Запущено новий пошуковий сервіс для науковців – Open Ukrainian Citation Index. Він допомагає шукати наукові документи та аналізувати цитування вчених. OUCI є першим елементом майбутньої Національної науково-інформаційної системи – URIS, що міститиме профілі всіх українських вчених та комплексну систему порівнюваних результативних показників, інформацію про наявну унікальну дослідницьку інфраструктуру та можливості доступу до неї, а також багато чого іншого.

⭐️Завершено всі процедури для запуску Нацфонду досліджень. Уряд призначив голову та виконавчого директора НФД, а також затвердив порядки формування та використання коштів фонду та конкурсного відбору й фінансування проєктів. Той блок роботи, що залежав від МОН та Уряду, виконано. Тепер чекаємо від НФД продовження підготовчої роботи в тому ж темпі, адже Прем’єр-Міністр доручив оголосити перші конкурси НФД вже у квітні.

⭐️Створено 6 нових центрів колективного користування науковим обладнанням у вишах. У центрах сконцентроване найкраще сучасне наукове обладнання за певним напрямом, працювати на якому можуть вчені з різних університетів, а також наукових установ. Загалом наразі у вишах відкрито таких 15 центрів.

⭐️Забезпечено можливість доступу за кошти бюджету до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science для всіх державних та комунальних вишів чи наукових установ – незалежно від відомчого підпорядкування. Наразі доступ отримали вже близько 400 університетів та наукових установ України.

⭐️Завершено процедури для запуску нового конкурсу для українських науковців – за рахунок коштів допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі «Горизонт 2020» (наразі це 7 млн євро). Старт першого конкурсу МОН планує на початок 2020-го. За його підсумками вчені зможуть отримати кошти на дослідження та інфраструктуру.

⭐️Проведено першу частину масштабної модернізації української антарктичної станції “Академік Вернадський”. Ремонт почався вперше з часів передачі станції Україні (1996 рік), на нього держава передбачила майже 35 млн гривень. Уже відремонтовано паливний бак, оновлено системи життєзабезпечення, запрацював новий опріснювач, закуплені всі компоненти нової енергетичної системи, котли опалення та інше необхідне обладнання.

⭐️Удосконалено процедуру реєстрації технологій та їх складових. Відтепер працює електронна система реєстрації технологій з віддаленим доступом, а науковцям не потрібно заповнювати низку документів у паперовому вигляді та надсилати їх МОН поштою.

⭐️Підвищено розміри винагороди для авторів технологій, які передаються для впровадження в реальному секторі економіки. Мінімальні ставка винагороди для авторів технологій відтепер має бути не меншою за 20% коштів, отриманих за договорами про трансфер технологій, а мінімальна ставка винагороди для осіб, які здійснюють фахове супроводження трансферу технологій, має бути не меншою за 2 % коштів, отриманих за договорами про трансфер технологій.

Джерело: https://bit.ly/2FyfwhG

Фото: МОН

10 основних досягнень МОН у сфері науки та інновацій
2019-12-31
Share