Забезпечити доступ українських вчених до провідних дослідницьких інфраструктур світу – одне з ключових завдань МОН на найближчі роки. Міністерство вже веде переговори про участь України в роботі низки таких програм.

МОН включило до програми діяльності Уряду на наступні 5 років завдання співпраці із 25 міжнародними дослідницькими інфраструктурами.

Вже проведено низку переговорів із зарубіжними партнерами.

Зокрема, обговорені питання надання Україні підтримки з оцінки стану та перспектив розвитку дослідницької інфраструктури через інструмент Policy Support Facility (PSF). За його підсумками МОН зможе отримати рекомендації європейських експертів з реформування української дослідницької інфраструктури та можливих шляхів її розвитку в контексті інтеграції до європейських дослідницьких інфраструктур. Подано офіційну заявку до Європейської Комісії.

Про перспективи включення України до Дорожньої карти розвитку європейських дослідницьких інфраструктур говорилось під час 70-ї Зустрічі Європейського стратегічного форуму дослідницьких інфраструктур (ESFRI) у Фінляндії. Якщо українські інфраструктури увійдуть у Дорожню карту ESFRI, це стане важливим елементом політичної  інтеграції України в Європейський дослідницький простір. Очевидно, що така інфраструктура має бути високого рівня, тож Україні потрібно буде оцінити свої можливості та визначити стратегічно важливі дослідницькі інфраструктури. Це дозволить в умовах обмежених фінансових можливостей сконцентруватися саме на їхньому розвитку та модернізації відповідно до європейських стандартів, а українським науковцям дасть доступ до провідних дослідницьких інфраструктур країн ЄС. Крім того, українські інфраструктури, які стануть частиною європейських консорціумів, зможуть претендувати на доступ до  структурних фондів ЄС.

Ще один напрямок співробітництва – проєкт DANUBIUS-RI – Міжнародний центр перспективних досліджень у системі ріка-море, започаткований 2016 року Міністерством науки та інновацій Румунії.

Також Україна отримала запрошення долучитися до E-RIHS –Європейського консорціуму дослідницької інфраструктури, пов’язаної з вивченням та збереженням культурної спадщини (heritage science).

Детальніше: https://bit.ly/2MotJ44http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66959

2019-10-08

МОН сприятиме доступу українських вчених до провідних дослідницьких інфраструктур світу
2019-10-08
Share