Search results found:

posts - 5382

pages - 539

ДЕРЖАВНА АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА: ОСВІТА І НАУКА

ДЕРЖАВНА АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА: ОСВІТА І НАУКА

На Урядовому порталі оприлюднено Державну антикорупційну програму, яка є ключовим інструментом реалізації Антикорупційної стратегії 2021-2025.

На Урядовому порталі оприлюднено Державну антикорупційну програму, яка є ключовим інструментом реалізації Антикорупційної стратегії 2021-2025.
Документ містить заходи, спрямовані на підвищення ефективності функціонування системи запобігання корупції у різних сферах суспільного життя, а також формування негативного ставлення до корупції в суспільстві та забезпечення невідворотної відповідальності за корупційні дії. Щодо освіти та науки, то програма передбачає усунення таких корупційних ризиків, які можуть мати місце під час присудження наукових ступенів та присвоєння вчених звань; реалізації права на доступ до закладів освіти та перебігу освітнього процесу; вступу іноземців та осіб без громадянства до ЗВО; формування та реалізації державної політики у сфері освіти і науки. Заходами з її виконання будуть: розроблення Концепції інформаційної системи управління вищою освітою (HEMIS), упровадження сторонніх електронних освітніх інформаційних систем (електронних систем управління освітнім процесом (зокрема – контрольними заходами та практичною підготовкою) у сфері вищої освіти та їхньої верифікації МОН.
Фото: pixabay.com
2023-03-16
Share
ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Знайомтесь, інституційні репозитарії Одещини: · Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку https://biblio.

Знайомтесь, інституційні репозитарії Одещини: · Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку https://biblio.
Знайомтесь, інституційні репозитарії Одещини:
· Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку https://biblio.onat.edu.ua/
· Національного університету «Одеська політехніка» http://dspace.opu.ua/jspui/
· Ізмаїльського державного гуманітарного університету http://lib.idgu.edu.ua/instytutsiynyy-repozytoriy/
· Національного університету «Одеська юридична академія» http://dspace.onua.edu.ua
· Одеської державної академії будівництва та архітектури http://mx.ogasa.org.ua/
· Одеської національної академії харчових технологій https://card-file.onaft.edu.ua/
· Одеського державного аграрного університету http://lib.osau.edu.ua/jspui/
· Одеського державного екологічного університету http://eprints.library.odeku.edu.ua/
· Одеського державного університету внутрішніх справ http://dspace.oduvs.edu.ua
· Одеського національного економічного університету http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/home.jsp?locale=uk
· Одеського національного медичного університету http://repo.odmu.edu.ua/xmlui/
· Одеського національного університету імені І.І. Мечникова http://dspace.onu.edu.ua:8080
· Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського http://dspace.pdpu.edu.ua/
2023-03-16
Share
ПРЕМІЯ ДЛЯ ЖІНОК У НАУЦІ

ПРЕМІЯ ДЛЯ ЖІНОК У НАУЦІ

ПРЕМІЯ ДЛЯ ЖІНОК У НАУЦІ L’ORÉAL-УКРАЇНА оголосило про прийом заявок на участь у черговому сезоні премії L’ORÉAL–UNESCO «Для жінок у науці». Премію було запроваджено у партнерстві з Національною академією наук України, Центром розвитку корпоративної соціальної відповідальності під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Її мета – відзначити й підтримати у їхній кар’єрі талановитих жінок-науковиць, а також заохотити молодих жінок пов’язати свій професійних шлях з наукою. Розмір премії – 200 тис. грн. Претендентки на отримання премії віком від 18 до 40 років повинні професійно виконувати наукові дослідження у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг і математика) на території України у закладах

ПРЕМІЯ ДЛЯ ЖІНОК У НАУЦІ
L’ORÉAL-УКРАЇНА оголосило про прийом заявок на участь у черговому сезоні премії L’ORÉAL–UNESCO «Для жінок у науці». Премію було запроваджено у партнерстві з Національною академією наук України, Центром розвитку корпоративної соціальної відповідальності під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Її мета – відзначити й підтримати у їхній кар’єрі талановитих жінок-науковиць, а також заохотити молодих жінок пов’язати свій професійних шлях з наукою. Розмір премії – 200 тис. грн. Претендентки на отримання премії віком від 18 до 40 років повинні професійно виконувати наукові дослідження у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг і математика) на території України у закладах вищої освіти, наукових установах та дослідницьких центрах, бути громадянками України, мати науковий ступінь та публікації у журналах, що індексуються у МНБД Scopus і Web of Science, бути соціально активними й опікуватись питаннями популяризації науки. Подати заявку на участь у конкурсі можна до 31 травня 2023 року.
Фото: організатори
#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2023-03-15
Share
СТИПЕНДІЯ YTILI: РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ

СТИПЕНДІЯ YTILI: РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ

СТИПЕНДІЯ YTILI: РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ Програма трансатлантичного стажування молодих лідерів інновацій (The Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative / YTILI) оголосила прийом заявок на 2024 рік. YTILI націлена на формування динамічної мережі лідерів у галузі підприємницького партнерства Європи та США, заохочення молодих інноваторів та масштабування успішних бізнес-ідей і розвиток соціального підприємства. Програма відкрита для молодих підприємців, які відповідають наступним критеріям: вік від 25 до 35 років; відданність принципам різноманітності, справедливості та інклюзивності; володіння відповідним рівнем письмової та усної англійської мови. YTILI реалізується неприбутковою організацією WorldChicago та спонсорується Державним департаментом США за фінансової підтримки уряду США. Заявки на участь можна до

СТИПЕНДІЯ YTILI: РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ
Програма трансатлантичного стажування молодих лідерів інновацій (The Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative / YTILI) оголосила прийом заявок на 2024 рік. YTILI націлена на формування динамічної мережі лідерів у галузі підприємницького партнерства Європи та США, заохочення молодих інноваторів та масштабування успішних бізнес-ідей і розвиток соціального підприємства. Програма відкрита для молодих підприємців, які відповідають наступним критеріям: вік від 25 до 35 років; відданність принципам різноманітності, справедливості та інклюзивності; володіння відповідним рівнем письмової та усної англійської мови. YTILI реалізується неприбутковою організацією WorldChicago та спонсорується Державним департаментом США за фінансової підтримки уряду США. Заявки на участь можна до 24 березня 2023 року.
Фото: скріншот
#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2023-03-15
Share
ДОКТОРСЬКА ДИСЕРТАЦІЯ НЕ ПРОЧИТАНА?

ДОКТОРСЬКА ДИСЕРТАЦІЯ НЕ ПРОЧИТАНА?

ДОКТОРСЬКА ДИСЕРТАЦІЯ НЕ ПРОЧИТАНА? На сайті Times Higher Education опублікована стаття Джека Гроува «Докторська дисертація не прочитана? Британський письменник знайшов нове вирішення проблеми». Автор звертає увагу, що дебютний роман політолога Джека Вільямса «Pond Life», який вийшов у видавництві RedDoor Press, ґрунтується на його аспірантському досвіді навчання у Принстоні та Цюріху. Коли доктор Вільямс дізнався, що його докторську дисертацію, швидше за все, прочитає лише кілька людей, він вирішив, що потрібен новий підхід до розширення аудиторії. Для цього було написано художній твір з роздумами про політичну філософію, поєднаними з історіями про здобуття докторського ступеня у престижному університеті, його участь у політичній діяльності

ДОКТОРСЬКА ДИСЕРТАЦІЯ НЕ ПРОЧИТАНА?
На сайті Times Higher Education опублікована стаття Джека Гроува «Докторська дисертація не прочитана? Британський письменник знайшов нове вирішення проблеми». Автор звертає увагу, що дебютний роман політолога Джека Вільямса «Pond Life», який вийшов у видавництві RedDoor Press, ґрунтується на його аспірантському досвіді навчання у Принстоні та Цюріху. Коли доктор Вільямс дізнався, що його докторську дисертацію, швидше за все, прочитає лише кілька людей, він вирішив, що потрібен новий підхід до розширення аудиторії. Для цього було написано художній твір з роздумами про політичну філософію, поєднаними з історіями про здобуття докторського ступеня у престижному університеті, його участь у політичній діяльності в кампусі, до яких додаються міркування про привілеї та нерівність в академічному середовищі. «Це сатира, але … коли люди сміються, є можливість змусити їх замислитися над ідеями так, як вони б не стали робити, якби ви викладали їх серйозно».
Фото: pixabay.com
#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2023-03-15
Share
ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ Знайомтесь, інституційні репозитарії Миколаївщини: · Миколаївського національного аграрного університету http://dspace.mnau.edu.ua/jspui/ · Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова http://eir.nuos.edu.ua/ · Чорноморського національного університету імені Петра Могили http://dspace.chmnu.edu.ua/ Фото: Mr.Rosewater

ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Знайомтесь, інституційні репозитарії Миколаївщини:
· Миколаївського національного аграрного університету http://dspace.mnau.edu.ua/jspui/
· Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова http://eir.nuos.edu.ua/
· Чорноморського національного університету імені Петра Могили http://dspace.chmnu.edu.ua/
Фото: Mr.Rosewater

2023-03-15
Share
ОЕСР: ПОПИТ, ПРОПОЗИЦІЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКИ РОБОЧОЇ СИЛИ У ГАЛУЗІ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

ОЕСР: ПОПИТ, ПРОПОЗИЦІЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКИ РОБОЧОЇ СИЛИ У ГАЛУЗІ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

ОЕСР: ПОПИТ, ПРОПОЗИЦІЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКИ РОБОЧОЇ СИЛИ У ГАЛУЗІ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ На сайті Організації економічного співробітництва та розвитку опубліковано звіт «Попит, пропозиція та характеристики робочої сили у галузі штучного інтелекту в країнах ОЕСР» із серії «Робочі документи ОЕСР із соціальних питань, зайнятості та міграції». У ньому представлені репрезентативні оцінки робочої сили у сфері штучного інтелекту (ШІ) в країнах ОЕСР та відповідні порівняння. Трудові ресурси у сфері ШІ – це працівники з навичками у галузі статистики, комп’ютерних наук та машинного навчання, які можуть активно розробляти та підтримувати системи штучного інтелекту. Для країн, які хочуть бути в авангарді розвитку ШІ, розуміння кадрового

ОЕСР: ПОПИТ, ПРОПОЗИЦІЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКИ РОБОЧОЇ СИЛИ У ГАЛУЗІ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
На сайті Організації економічного співробітництва та розвитку опубліковано звіт «Попит, пропозиція та характеристики робочої сили у галузі штучного інтелекту в країнах ОЕСР» із серії «Робочі документи ОЕСР із соціальних питань, зайнятості та міграції». У ньому представлені репрезентативні оцінки робочої сили у сфері штучного інтелекту (ШІ) в країнах ОЕСР та відповідні порівняння. Трудові ресурси у сфері ШІ – це працівники з навичками у галузі статистики, комп’ютерних наук та машинного навчання, які можуть активно розробляти та підтримувати системи штучного інтелекту. Для країн, які хочуть бути в авангарді розвитку ШІ, розуміння кадрового потенціалу має вирішальне значення для створення та розвитку кадрового резерву. У звіті для вимірювання інтенсивності попиту на навички ШІ в межах однієї професії використано дані онлайн-вакансій, відкориговані з урахуванням зайнятості за професіями, отриманими в рамках обстежень робочої сили. Встановлено, що чисельність працівників у сфері ШІ в країнах ОЕСР, як і раніше, відносно невелика (до 0,3% від кількості зайнятих), але швидко зростає. Попит на працівників у галузі ШІ є високим, а пропозиція у більшості країн ОЕСР не відстає від попиту.
Фото: скріншот
#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини

2023-03-15
Share
ЗМІНИ ДО ЗАГАЛЬНИХ ПРАВИЛ GREEN DEAL

ЗМІНИ ДО ЗАГАЛЬНИХ ПРАВИЛ GREEN DEAL

ЗМІНИ ДО ЗАГАЛЬНИХ ПРАВИЛ GREEN DEAL Європейська Комісія схвалила цільову поправку до Загального регламенту про блокові винятки (GBER). Ця поправка разом з новою Тимчасовою кризовою та перехідною рамковою програмою дозволить спростити для держав-членів надання підтримки ключовим секторам відповідно до Промислового плану «Зеленого курсу». Поправка GBER визнає певні категорії державної допомоги сумісними з Договором про функціонування Європейського Союзу за певних умов і звільняє окремі категорії від зобов’язання щодо попереднього повідомлення та затвердження Комісією, дозволяючи державам-членам надавати допомогу безпосередньо та інформувати Комісію лише постфактум. Отже, формується більша гнучкість у розробленні та впровадженні заходів підтримки в секторах, які є ключовими для переходу до

ЗМІНИ ДО ЗАГАЛЬНИХ ПРАВИЛ GREEN DEAL
Європейська Комісія схвалила цільову поправку до Загального регламенту про блокові винятки (GBER). Ця поправка разом з новою Тимчасовою кризовою та перехідною рамковою програмою дозволить спростити для держав-членів надання підтримки ключовим секторам відповідно до Промислового плану «Зеленого курсу». Поправка GBER визнає певні категорії державної допомоги сумісними з Договором про функціонування Європейського Союзу за певних умов і звільняє окремі категорії від зобов’язання щодо попереднього повідомлення та затвердження Комісією, дозволяючи державам-членам надавати допомогу безпосередньо та інформувати Комісію лише постфактум. Отже, формується більша гнучкість у розробленні та впровадженні заходів підтримки в секторах, які є ключовими для переходу до кліматичної нейтральності та промисловості з нульовим рівнем викидів, що має прискорити інвестиції та фінансування виробництва чистих технологій в Європі.
Фото: pixabay.com
#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини

2023-03-15
Share
АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА НАУКОВЦІВ

АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА НАУКОВЦІВ

АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА НАУКОВЦІВ

АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА НАУКОВЦІВ

АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА НАУКОВЦІВ
Проект Uni-Biz Bridge опублікував добірку корисних ресурсів з вивчення англійської мови для викладачів та науковців. Їх використання допоможе покращити рівень знання англійської мови для тих, хто має різний рівень володіння нею: BBC Learning English – щоденні нові відео на різні теми для покращення лексики, вимови, сприйняття іноземної на слух; Кембриджский английский для науковців / Cambridge English for Scientists – для тих, хто вивчає англійську на рівні середнього та вище середнього (B1/B2) і кому необхідно користуватись англійською під час виконання наукових досліджень; Englishdom – корисні відео про відомі фільми та серіали, нетипові правила граматики для різних рівнів знання англійської; Вusuu – інтернет-сервіс для вивчення англійської, поповнення словникового запасу та взаємодії з носіями мови.
Фото: Uni-Biz Bridge
#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини
2023-03-14
Share
ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІНСТИТУЦІЙНІ РЕПОЗИТАРІЇ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Знайомтесь, інституційні репозитарії Львівщини:
· Львівського державного університету безпеки життєдіяльності https://sci.ldubgd.edu.ua
· Львівського державного університету внутрішніх справ https://dspace.lvduvs.edu.ua/
· Львівського державного університету фізичної культури http://repository.ldufk.edu.ua/
· Львівського національного університету природокористування (Львівського національного аграрного університету) http://repository.lnau.edu.ua/
· Національного університету «Львівська політехніка» http://oai.org.ua/index.php/browse/index/13
· Українського католицького університету http://er.ucu.edu.ua
Фото: Jorge Láscar
2023-03-14
Share