Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

У 2001 році Генеральна конференція ЮНЕСКО резолюцією 31С/20 офіційно заснувала Всесвітній день науки, який вперше у глобальному масштабі відзначався у 2002 року.

Його призначення полягає у тому, щоб:

– підвищити поінформованість громадськості про роль науки для мирного та сталого розвитку громад; 

– заохочувати національну і міжнародну солідарність в інтересах спільного використання наукових досягнень різними країнами; 

– відновити національну і міжнародну спрямованість на використання науки на благо суспільства; 

– привернути увагу до викликів, з якими зіштовхується наука, а також збільшити підтримку наукової діяльності.

Всесвітній день науки за мир і розвиток, що відзначається щорічно 10 листопада. Він покликаний підкреслити важливу роль науки у суспільстві та необхідність участі широкої громадськості в обговоренні нагальних наукових питань. Цей День також підкреслює важливість і актуальність науки для повсякденного життя.

Створюючи мости між наукою і суспільством, Всесвітній день науки за мир і розвиток має на меті забезпечити громадянам отримання інформації про нові тенденції у сфері науки, підкреслити роль вчених у розширенні нашого розуміння планети та сприяти сталому розвитку.

Всесвітній день науки надає можливість мобілізувати всі зацікавлені сторони навколо теми науки за мир і розвиток – від державних діячів до представників ЗМІ і учнів шкіл. 

Цього року Всесвітній день науки присвячений темі «Наука на службі суспільства у боротьбі з пандемією».

З цієї нагоди ЮНЕСКО організувала онлайн-круглий стіл на тему «Наука для суспільства і разом з ним в боротьбі з COVID-19».

Детальніше: https://academicimpact.un.org/content/world-science-day-peace-and-development-10-november, https://www.un.org/en/observances/world-science-day, https://events.unesco.org/event?id=2558474780&lang=1033  

2020-11-10

Всесвітній день науки
Share