НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕПОЗИТАРІЙ АКАДЕМІЧНИХ ТЕКСТІВ У ПЕРШОМУ КВАРТАЛІ 2024 РОКУ
У січні-березні 2024 року Національний репозитарій продовжував розвиватись.
База академічних текстів поповнилась на 3`010 звітів НДДКР і 1`630 дисертацій. Наразі відвідувачі та користувачі НРАТ мають доступ до 269`012 повних електронних версій академічних текстів (у т.ч. 132’597 наукових звітів та 136’415 дисертацій у комплекті з авторефератами й анотаціями), з якими можна ознайомитись без будь-яких обмежень.
Відбувається наповнення НРАТ від інституційних репозитаріїв (наразі у ЦР НРАТ представлено 3`725 академічнх текстів від університетів та видавництв).
Пошук академічних текстів у НРАТ здійснювали у середньому 61 тис. читачів на місяць, вони відвідували портал із 50-ти країн світу.
Регулярно у щомісячному режимі відбувається оновлення відомостей про контент НРАТ на порталі репозитарію http://nrat.gov.ua/opendata/ та порталі відкритих даних https://data.gov.ua/dataset/7f30ad2d-f3e3-4f5d-87fc-4f805d6334dc.
Запроваджено сервіс підписки на новини порталу, завдяки якому науковці, освітяни, інноватори, бібліотекарі можуть у зручному для себе режимі (щодня або раз на тиждень) отримувати інформацію про новітні публікації документів, події, наукові заходи.
Удосконалено БД АТ та пошуковий сервіс репозитарію, академічні тексти отримали прив’язку до інформації про реєстраційні дані звітів НДДКР і дисертацій (номери держреєстрації – РК, ОК, ОКД), а користувачі можуть переглядати облікові картки на порталі НРАТ.
Для постійного інформування цільової аудиторії НРАТ здійснюється публікація корисних матеріалів з різноманітних питань, – від прийнятих управлінських рішень, обговорення нових документів, проведення конференцій, – до кращих практик ЄС, використання технологій ШІ, нових підходів у викладанні, популяризації наукових здобутків. У 1-му кварталі 2024 року на порталі було розміщено 332 таких інформаційних матеріали, які отримали понад 200 тис. переглядів.
У 2024 році на порталі НРАТ започатковано меморіальну рубрику «Brevis nobis vita data est, at memoria bene redditae vitae sempterna…», у якій публікуються матеріали про видатних вітчизняних науковців.
Зростає спільнота НРАТ у соціальних мережах – фейсбук, телеграм, вайбер. Постійно надається підтримка користувачам репозитарію.
Представлені на порталі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського дані про автореферати захищених в Україні дисертацій супроводжуються повідомленням про джерело інформації (УкрІНТЕІ) та зручним для читачів гіперпосиланням на відповідний повний текст дисертації, що міститься у НРАТ.
Фото: pixabay.com
#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_ВідкритаНаука