На офіційному сайті Організації економічного співробітництва і розвитку оприлюднено звіт «Стимулювання зростання та ліквідація розривів за допомогою цифровізації в післяковідному світі: політика LIFT».

Повний потенціал цифрових технологій залишається нереалізованим, а їх переваги розподіляються нерівномірно з-за недостатніх інвестицій у створення нематеріальних активів і мереж зв’язку всередині країн і між ними. Шок від COVID-19 створює нові проблеми та можливості.

Спираючись на минулу та поточну діяльність ОЕСР, у документі пропонується багатоаспектний політичний підхід, покликаний значно прискорити розповсюдження та впровадження цифрових технологій у всіх прошарках суспільства та більш широко використовувати їх переваги. 

Ключові елементи запропонованого підходу LIFT наступні:
– навчання впродовж всього життя для всіх, щоб кожний мав можливість набувати та вдосконалювати навички, необхідні для процвітання в цифровому світі;
– фінансування нематеріальних активів для економіки знань дозволить більшому числу фірм, особливо малих, збільшувати нематеріальні інвестиції та використовувати можливості, які пропонує цифрова трансформація;
– рамкові ринкові умови для цифрової епохи повинні створюватися в першу чергу в сферах модернізації систем оподаткування та регулювання в сфері захисту конкуренції, підтримки динаміки розвитку бізнесу в цифрових секторах, розвитку електронного уряду;
– доступ до технологій через цифрову інфраструктуру для полегшення доступу до мереж зв’язку та прискорення розповсюдження цифрових технологій і їх міжнародного розповсюдження.

Документ належить до серії матеріалів з економічної політики, призначених для надання доступу до окремих досліджень з актуальних питань структурної та макроекономічної політики.

Детальніше: https://bit.ly/3ptWXSB, https://bit.ly/3IiW9Zc, https://doi.org/10.1787/b9622a7a-en

2021-12-06

Фото: скріншот

Прискорення впровадження цифрових технологій у післяковідному світі
Поширити