Під час проведення 41-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було ухвалено два довгоочікувані рекомендації, які стосуються розвитку штучного інтелекту та відкритої науки і освіти.

На зустрічі, у якій взяли участь голови держав, урядів та міністри освіти 40 країн, держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Паризьку декларацію із глобальним закликом до інвестування в майбутнє освіти. Зустріч була націлена на активізацію підтримки освіти після пандемії COVID-19. Ключовою частиною заходу стала презентація доповіді «Переглянемо наше майбутнє разом: новий суспільний договір у сфері освіти», підготовленої Генеральним директором ЮНЕСКО та президентом Ефіопії.

Держави-члени ЮНЕСКО прийняли першу в історії глобальну «Рекомендацію щодо етики штучного інтелекту» та «Рекомендацію ЮНЕСКО з відкритої науки», які мають надзвичайно важливе значення для глобального наукового співробітництва, сприятиме рівності доступу до надбань науки та підвищенню соціально-економічних вигод від досягнень науки для суспільства.

Також відбулось урочисте засідання з приводу 50-ї річниці програми «Людина та біосфера», яка стала інструментом досягнення прогресу у сфері сталого розвитку, обміну ідеями та прикладами передової практики.

Детальніше: https://en.unesco.org/education2030-sdg4/gem2021-paris-declaration, https://unesdoc.unesco.org/ark:/48223/pf0000379707, https://en.unesco.org/science-sustainable-future/open-science/recommendationhttps://bit.ly/311FGro

2021-11-26

Фото: скріншот

Ухвалення рекомендацій щодо штучного інтелекту та відкритої науки і освіти
Поширити