Sorry, this entry is only available in Українська.

Офіс ефективного регулювання BRDO опублікував результати аналізу онлайн-сервісів, створених на основі відкритих державних даних.

З документу видно, що за відомостями, зібраними на платформі SimilarWeb, у період з листопада 2024 року по січень 2025 року до 16 млн осіб користувались цими ресурсами щомісяця. У межах політики відкритих даних державні органи публікують великі масиви машиночитаних даних у вільному доступі, а бізнес і громадські організації трансформують їх у корисні сервіси для громадян. Проаналізувавши наявні онлайн-сервіси в Україні, експерти умовно поділили їх на дві основні групи. До першої увійшли сервіси, побудовані на основі відкритих даних, призначенням яких є обробка, аналіз і презентація інформації у формі відкритих даних (наприклад, YouControl – сервіс ринкової аналітики, що надає користувачам досьє компаній, створені шляхом об’єднання державних реєстрів та аналізу даних). У період з листопада 2024 року по січень 2025 року від 3,3 до 5,5 млн осіб щомісяця користувалися такими сервісами. Другу складають сервіси з використанням відкритих даних, у яких ці дані застосовуються для підвищення зручності користувачів або створення додаткових послуг (наприклад, Auto.Ria – дошка оголошень для продажу автомобілів, що містить дані з реєстрів МВС). Ними у вказаний період скористались від 9,1 до 10,7 млн користувачів. До п’ятірки найбільш популярних категорій сервісів, створених на основі або з використанням відкритих даних, увійшли: медицина (сервіси, які допомагають обирати ліки /Tabletki.ua); бізнес (сервіси, збирання інформації про конкурентів і партнерів / YouControl  і Опендатабот); автомобілі (сервіси для пошуку й придбання авто, сплати штрафів за порушення ПДР / Auto.ria та Штрафи.ua); транспорт

 – сервіси з обрання оптимального маршруту громадським транспортом /EasyWay); юриспруденція (сервіси по роботі з нормативно-правовими актами та судовими рішеннями /ZakonOnline і Бабуся). Держава публікує відкриті дані у спеціальному форматі, бізнес і громадські організації створюють на їх основі зручні сервіси, у результаті відкриті дані допомагають контролювати роботу держорганів, покращувати державні сервіси та створювати нові, забезпечуючи швидкість, прозорість і  надійний захист.

Детальніше:  https://surl.li/wcuocc, https://surl.li/wavgsc

Фото: Мінцифри

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новин и#НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_ВідкритіДані

АНАЛІЗ ОНЛАЙН-СЕРВІСІВ, СТВОРЕНИХ НА ОСНОВІ ВІДКРИТИХ ДЕРЖАВНИХ ДАНИХ
2025-03-04
Share