Search results found:

posts - 14

pages - 2

ЄВРОПЕЙСЬКА ОСНОВА ДЛЯ ПРОСТОРІВ ДАНИХ

ЄВРОПЕЙСЬКА ОСНОВА ДЛЯ ПРОСТОРІВ ДАНИХ

Sorry, this entry is only available in Українська. На офіційному порталі європейських даних DataEuropaEu опубліковано інформацію про програмне забезпечення «Simpl», яке відкриває майбутнє інтероперабельності безпечного спільного простору даних ЄС.

Sorry, this entry is only available in Українська.

На офіційному порталі європейських даних DataEuropaEu опубліковано інформацію про програмне забезпечення «Simpl», яке відкриває майбутнє інтероперабельності безпечного спільного простору даних ЄС.

Адже простір даних має бути безпечною цілісною екосистемою, в межах якої даними можна обмінюватися, отримувати до них доступ і використовувати в мережі довірених партнерів. На відміну від традиційного зберігання даних, простір даних забезпечує контрольований обмін даними між організаціями, забезпечуючи при цьому суверенітет і конфіденційність даних. Відповідно до цього Європейський Союз започаткував ініціативи щодо створення спільних європейських просторів даних у різних галузях, включаючи охорону здоров’я, енергетику, фінанси та сільське господарство. Ці простори даних покликані розширити можливості секторів ділитися та обмінюватися даними через кордони ЄС, створюючи динамічну еконосистему даних, яка приносить користь як бізнесу, так і державним установам та громадянам. В основі створення цих просторів даних лежить Simpl – проміжне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, яке полегшує пошук, доступ та обмін даними по всій Європі.  Simpl  – спільна технічна інфраструктура, що гарантує можливість для зацікавлених сторін ефективно і безпечно співпрацювати, сприяючи інтероперабельності даних і гарантуючи, що користувачі зберігають контроль над своїми даними. У той час як Європа масштабує свою цифрову інфраструктуру, Simpl виступає в якості базового рівня, який забезпечує безпечну та упорядковану взаємодію між європейськими просторами даних у модульний та інтероперабельний спосіб. Використовуючи відкриті дані, Simpl розширює доступ до величезної кількості наборів даних, зберігаючи при цьому право власності та контроль над даними у їхньому джерелі. Вона також забезпечує інтероперабельність, просуваючи спільну політику щодо даних і надаючи сумісні компоненти з відкритим кодом, які може переглядати і змінювати будь-хто відповідно до власних потреб у даних. Це не лише підвищує безпеку, але й гарантує, що доступні дані завжди будуть актуальними. Simpl розширюватиме доступ до відкритих даних, зокрема –  до просторів даних та між ними відповідно до таких ініціатив, як data.europa.eu. Завдяки підтримці відкритих даних Simpl допомагає створити більш доступний і спільний ландшафт даних, необхідний для просування цифрової трансформації ЄС.

Детальніше: http://surl.li/zpfomk, https://data.europa.eu/en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-12-09
Share
МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ НАУКОВИЙ РЕЙТИНГ 2025

МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ НАУКОВИЙ РЕЙТИНГ 2025

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опубліковано перший випуск рейтингу «THE Interdisciplinary Science Rankings 2025».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опубліковано перший випуск рейтингу «THE Interdisciplinary Science Rankings 2025».

Цей рейтинг дозволяє оцінити внесок  різних інституцій у міждисциплінарний науковий розвиток та є результатом спільної роботи міжнародного рейтингового агентства Times Higher Education і Schmidt Science Fellows. До рейтингу були включені 749 закладів вищої освіти з 92 країн, відомості щодо яких охоплюють  11 індикаторів у трьох ключових сферах: внески (фінансування); науковий процес та результати (публікації, якість дослідження, репутація). Для визначення позицій ЗВО було використано дані щодо 157 млн цитувань, 18 млн наукових публікацій, а також результати опитування понад 20 тис. науковців з усього світу. Перше місце у глобальному масштабі посів Массачусетський технологічний інститут, за яким слідують Стенфордський університет та Національний університет Сінгапуру. Лідерами за найбільшою кількістю закладів вищої освіти у цьому рейтингу стали Індія (65 університетів) і Туреччина (45 університетів). З числа українських ЗВО до рейтингу увійшли 11 українських університетів, серед яких Сумський державний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Львівський національний університет імені Івана Франка, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».

Детальніше: http://surl.li/emkyia, http://surl.li/gicifm, http://surl.li/hkypfs, http://surl.li/soxhkm  

Фото: ТНЕ

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

#НРАТ_Освітянам_КращіПрактики

2024-12-09
Share
ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ЗМІН ДО ПОРЯДКУ ВИЗНАННЯ У РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ, ЗДОБУТИХ ШЛЯХОМ НЕФОРМАЛЬНОЇ ТА ІНФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ЗМІН ДО ПОРЯДКУ ВИЗНАННЯ У РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ, ЗДОБУТИХ ШЛЯХОМ НЕФОРМАЛЬНОЇ ТА ІНФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін до Порядку визнання у вищій та фаховій передвищій освіті результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та/ або інформальної освіти».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін до Порядку визнання у вищій та фаховій передвищій освіті результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та/ або інформальної освіти».

Документ розроблено на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу» від 23 квітня 2024 р. № 3642. Зміни стосуються уточнення категорії здобувачів, на яких поширюється дія нормативно-правового акту; обмежень щодо випадків визнання результатів навчання, здобутих на тимчасово окупованій території України, визначених законодавством; уточнення можливості визнання результатів навчання за спеціальністю, здобуття ступеня освіти з якої необхідне для доступу до професій, для яких запроваджене додаткове регулювання; приведення у відповідність до законодавства шифрів і назв спеціальностей, що використовуються у Порядку. Зауваження та пропозиції до проєкту можна подати до 5 січня 2025 року.

Детальніше: http://surl.li/tinqtr, http://surl.li/apstpl

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_обговорення #НРАТ_Освітянам_обговорення

2024-12-09
Share
ОЕСР: ІНТЕГРАЦІЯ КЛІМАТИЧНИХ ДІЙ У ФІНАНСУВАННЯ РОЗВИТКУ

ОЕСР: ІНТЕГРАЦІЯ КЛІМАТИЧНИХ ДІЙ У ФІНАНСУВАННЯ РОЗВИТКУ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Інтеграція кліматичних дій у фінансування розвитку».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Інтеграція кліматичних дій у фінансування розвитку».

Наголошується, що міжнародна підтримка адаптації до зміни клімату та пом’якшення її наслідків невід’ємно пов’язана зі сталим розвитком. Порядок денний сталого розвитку до 2030 року, а також Паризька угода зосереджують увагу на тісних зв’язках між глобальним розвитком і кліматичними програмами та закликають до всебічної підтримки країн, що розвиваються, на цьому шляху. У документі розглядається, як фінансування розвитку та кліматичне фінансування взаємодіють для досягнення найкращих результатів. Доводиться, що донори все активніше включають кліматичну діяльність у всі сфери співпраці з метою розвитку. І хоча загальний обсяг фінансування розвитку країн, що розвиваються, значно зріс упродовж 2013-2022 років, фінансування кліматичних проєктів зростало ще швидше. Таким чином, інтеграція кліматичних цілей у різних секторах у поєднанні з абсолютним зростанням загального фінансування розвитку призвела до значного збільшення фінансування розвитку, пов’язаного з кліматом.

Детальніше: http://surl.li/jpcmrw, http://surl.li/ebhqsw

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_ЦСР_SDG

2024-12-09
Share