Search results found:

posts - 5488

pages - 549

РОЗВИТОК ДОСЛІДНИЦЬКИХ НАВИЧОК ТА КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ

РОЗВИТОК ДОСЛІДНИЦЬКИХ НАВИЧОК ТА КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Емілі Дотт і Террі Чарлтона «Чи є ШІ-грамотність інформаційною навичкою?».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Емілі Дотт і Террі Чарлтона «Чи є ШІ-грамотність інформаційною навичкою?».

Автори наголошують, що для використання сильних сторін генеративного штучного інтелекту та розуміння обмежень, притаманних цій технології, студенти повинні розвивати свої дослідницькі навички та навички критичного мислення. Коли ГШІ перейшов з рівня нішевого інструменту у категорію легкодоступних інструментів, він став сприйматись як загроза для навчання. Служба розвитку навчання та викладання Університету Ньюкасла у співпраці з бібліотекарями розгорнули дискусію про різні види грамотності у вищій освіті  – академічну, цифрову, оцінювальну. Усі вони формують компетенції, необхідні студентам для досягнення успіху в освіті та їхньої майбутньої трудової кар’єри. Основною грамотністю для бібліотекарів є інформаційна – вміння знаходити та критично оцінювати інформацію з різноманітних джерел (від книг і статей до веб-сторінок та академічних баз даних). Бібліотекарі допомагають інформувати студентів та викладачів про набуття під час навчання і викладання навичок критичного ставлення до  роботи з інформацією. Разом із тим, суспільство наразі широко обговорює проблеми поширення алгоритмів штучного інтелекту, оскільки це несе небезпеку розвитку людських навичок. Отже, необхідно тримати у фокусі питання критичного мислення для аналізу згенерованих ГШІ результатів.

Детальніше: http://surl.li/cxmzyu

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Бібліотекарям

2024-12-19
Share
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПНОСТІ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПНОСТІ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство розвитку громад та територій України затвердило Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство розвитку громад та територій України затвердило Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення.

Документ підготовлений на виконання Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Він має на меті методично підтримати діяльність власників будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти, спрямовану на створення безперешкодного середовища. Пропоновані рекомендації можуть бути цінним  допоміжним інструментом визначення ключових проблем доступності та формування рішень для їх розв’язання. У посібнику визначено першочергові заходи з облаштування доступності (створення пішохідних доріжок, місць паркування, прилеглої території, пандусу, входів до будівлі, коридорів, приміщень та ліфтів, санітарно-гігієнічних приміщень), особливості для закладів різного рівня освіти (лекційних аудиторій, лабораторій, класів, бібліотек, ігрових кімнат, приміщень для осіб з інвалідністю або певним видом функціональних порушень, що здобувають професійну, професійно-технічну та/або вищу освіту; осіб з інвалідністю або певним видом функціонального порушення, що здобувають науковий ступінь у закладах вищої освіти; вихователів, вчителів, викладачів, наукових співробітників та іншого персоналу, що належить до маломобільних груп населення).

Детальніше: http://surl.li/kpybid, http://surl.li/wltkfg,

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інклюзивність

2024-12-19
Share
БЕЗПЕРЕРВНА ОСВІТА У  СФЕРІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

БЕЗПЕРЕРВНА ОСВІТА У  СФЕРІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Sorry, this entry is only available in Українська. IP Academy презентувала новий масштабний проєкт «Навчання упродовж життя: можливості безперервної освіти в сфері інтелектуальної власності».

Sorry, this entry is only available in Українська.

IP Academy презентувала новий масштабний проєкт «Навчання упродовж життя: можливості безперервної освіти в сфері інтелектуальної власності».

Його мета полягає у всебічному інформуванні усіх зацікавлених осіб про освітні можливості у сфері IP, зокрема – навчальні центри, програми підготовки та підвищення кваліфікації для різних категорій (як за віком, так і за фахом). У ньому пропонується огляд корисних ресурсів для відстеження новітніх подій у сфері інтелектуальної власності у різних країнах світу, актуальні відомості про освітні програми для здобуття вищої освіти у сфері інтелектуальної власності як в Україні, так і за кордоном, можливості навчання на  короткострокових курсах тощо. У першій частині видання увага зосереджена саме на тренінгових центрах, які співпрацюють з Академією Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO Academy).

Детальніше: http://surl.li/fufkik, http://surl.li/kkikst, http://surl.li/aeadxw

Фото: IP Academy

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_ОсвітаОнлайн

2024-12-19
Share
ПІДГОТОВКА  ДО  ПАРТНЕРСТВ ЗВО ТА БІЗНЕСУ

ПІДГОТОВКА  ДО  ПАРТНЕРСТВ ЗВО ТА БІЗНЕСУ

Sorry, this entry is only available in Українська. Команда Genesis підготувала добірку порад для закладів вищої освіти  «Як університетам будувати співпрацю з бізнесом: алгоритм підготовки до партнерства».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Команда Genesis підготувала добірку порад для закладів вищої освіти  «Як університетам будувати співпрацю з бізнесом: алгоритм підготовки до партнерства».

В опублікованому матеріалі пропонується покрокова інструкція з  підготовки освітнього закладу до формування партнерств. Пропонується на початку провести аналіз можливостей та потреб, оцінивши внутрішні ресурси ЗВО (дослідження, проєкти, програми) й обравши сфери, у яких експертиза закладу буде найбільш цінною. Далі потрібно підготувати пропозиції у контексті взаємних інтересів з бізнесом, обрати формат співпраці. Після цього можна переходити до пошуку потенційних партнерів, аналізуючи список компаній, складений на основі аналізу ключового ринку та готувати персоналізовані пропозиції. Коли це буде зроблене, варто перейти до підготовки презентаційних матеріалів та майбутнього обговорення, заздалегідь обмірковуючи сильні і слабкі сторони партнерств. Надалі наступає етап комунікаційний – надсилаються  персоналізовані листи, обговорюються можливості організації зустрічей, ведеться діалог, під час якого потрібно максимально чітко говорити про можливі переваги для бізнесу та доводити реальну готовність ЗВО до гнучких умов співпраці. Ефективне партнерство університетів та бізнесу потребує чіткого плану та взаємного бажання досягати результатів.

Детальніше: https://t.me/navchai_smilyvo/336, https://t.me/navchai_smilyvo/325

Фото: Genesis

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

#НРАТ_Інноваторам_новини

2024-12-19
Share
ОЕСР: NET  ZERO У  БОРОТЬБІ ЗІ ЗМІНОЮ КЛІМАТУ

ОЕСР: NET  ZERO У  БОРОТЬБІ ЗІ ЗМІНОЮ КЛІМАТУ

Sorry, this entry is only available in Українська. У блозі Організації економічного співробітництва та розвитку опублікована стаття старшого політичного аналітика директората з питань науки, технологій та інновацій Філіпа Ларрю «Чому місії Net Zero не вдаються – і що політики можуть з цим зробити».

Sorry, this entry is only available in Українська.

У блозі Організації економічного співробітництва та розвитку опублікована стаття старшого політичного аналітика директората з питань науки, технологій та інновацій Філіпа Ларрю «Чому місії Net Zero не вдаються – і що політики можуть з цим зробити».

Зазначається, що «Peut mieux faire» часто використовується як конструктивний зворотний зв’язок, заклик до реалізації невикористаного потенціалу. Це визначення влучно описує поточний стан місій «чистого нуля», які мають великі перспективи, але обмежені серйозними проблемами. Автор формулює місію Net Zero як політичної ініціативи з амбітними та інноваційними інструментами боротьби зі зміною клімату, яка покликана об’єднувати уряди, підприємства, дослідників та громадянське суспільство навколо спільних екологічних цілей. За останні п’ять років у рамках цієї місії формувались інноваційні рамки співпраці та мобілізації ресурсів у галузевих, дисциплінарних та адміністративних розрізах для осягнення чистого нуля. Ця мета є важливим елементом зупинки глобального потепління, захисту екосистем і забезпечення сталого майбутнього для прийдешніх поколінь. На основі  актуального аналізу ОЕСР автор зосереджує свою увагу на трьох наступних питаннях: ландшафт місії чистого нуля;  бар’єри, що стримують цю місію; способи розкриття потенціалу місії та роль ОЕСР. Він наголошує на необхідності розширення відповідних дій і впровадження стратегій інноваційного фінансування екологічних проєктів та підтримки розвитку міжнародної співпраці у цій галузі.

Детальніше: http://surl.li/ugipnjhttp://surl.li/kmeyxz

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-12-19
Share
ФІНАНСОВІ ВИКЛИКИ ВИЩОЇ ОСВІТИ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

ФІНАНСОВІ ВИКЛИКИ ВИЩОЇ ОСВІТИ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Гербранда Толена «Маркетизація вищої освіти Британії полягає не лише у неолібералізмі».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Гербранда Толена «Маркетизація вищої освіти Британії полягає не лише у неолібералізмі».

Наголошується, що політичне втручання у розвиток освіти свідчить про неправоту противників маркетизації, які вбачають неолібералізм коренем зла.  Основним  проблемним питанням наразі є ліміт плати за навчання, який підвищуватиметься разом з інфляцією, не вирішуючи по суті проблем, що викликали фінансову кризу, яка поглиблюється упродовж останніх семи років. Дискусії точаться і навколо того, чи модель фінансування з високою платою забезпечить кращі результати для студентів, держави та університетів. Це стосується не лише зменшення фінансового навантаження на платників податків, а й доступності вищої освіти для студентів. Разом із тим треба зрозуміти, чи усвідомленою є потреба заохочувати конкуренцію між університетами. Наразі спостерігається маркетизація  вищої освіти Британії, яка проявляється по-ріному – від переходу на корпоративне управління до підвищення значимості різноманітних рейтингів та брендингу. Але хоча способи, якими вища освіта стала ринковою та комерціалізованою, добре задокументовані, набагато важче відповісти на питання, чому ринкові підходи були запроваджені так швидко. Популярна відповідь вказує на неолібералізм – політичну доктрину, яка сприяє заснована на ринковій конкуренції, отже відмова від маркетизації розглядається як боротьба з великою, всеохоплюючою силою, яка здатна успішно трансформувати суспільство. Разом із тим, звучать голоси про необхідність більш широкого економіко-інструментального погляду на вищу освіту та роль держави (спостерігається розширення державного втручання в широкому діапазоні сфер, що виходять далеко за рамки підтримки ринкової конкуренції)відмови від несистемного, хаотичного формування політики вищої освіти. Жорсткий прагматичний підхід  до використання державних фінансів спричинив «замороження» плати за навчання, яка фінансується за рахунок державних позик.

Детальніше: http://surl.li/tggayt, http://surl.li/cycbvg

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-12-18
Share
АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА: IP ОБ’ЄКТИ НА БАЛАНСІ УНІВЕРСИТЕТІВ

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА: IP ОБ’ЄКТИ НА БАЛАНСІ УНІВЕРСИТЕТІВ

Sorry, this entry is only available in Українська. National IP&Innovations Hub оприлюднив інформаційно-аналітичну довідку «Об’єкти права інтелектуальної власності на балансі закладів вищої освіти: аналітична оцінка за видами та спеціалізацією ЗВО».

Sorry, this entry is only available in Українська.

National IP&Innovations Hub оприлюднив інформаційно-аналітичну довідку «Об’єкти права інтелектуальної власності на балансі закладів вищої освіти: аналітична оцінка за видами та спеціалізацією ЗВО».

Документ грунтується на вивченні динаміки даних щодо постановки об’єктів права інтелектуальної власності на баланс закладами вищої освіти та розглядає  цей процес у контексті загальних  тенденцій у сфері управління інтелектуальною власністю. Дослідження  охоплює відомості щодо кількості та структури ОПІВ, які поставлені на баланси ЗВО у період 2019-2023 років у розрізі видів ОПІВ та спеціалізації закладів освіти. Ознайомлення з його матеріалами надає розуміння інноваційної активності, пріоритетних напрямів діяльності, ефективності управління інтелектуальною власністю тощо. Встановлено, що найбільше патентів на корисні моделі зберігається на балансах класичних та технічних університетів; позитивна динаміка постановки на баланс патентів на винаходи в університетах підкреслює зростаючий інтерес до технологічних інновацій; у 2023 році відновлено зростання загальної кількості ОПІВ, що свідчить про відновлення інтересу до інтелектуальної власності серед ЗВО після спадів у 2022 році.

Детальніше: http://surl.li/vqkvwf, http://surl.li/uisymj

Фото: ІР

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-12-18
Share
ONLINE LEARNING RANKINGS 2024

ONLINE LEARNING RANKINGS 2024

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікований  черговий рейтинг ЗВО, орієнтований на оцінку онлайн-навчання – Online Learning Rankings 2024.

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікований  черговий рейтинг ЗВО, орієнтований на оцінку онлайн-навчання – Online Learning Rankings 2024.

У центрі уваги даного рейтингу досконалість викладання онлайн-програм університетів, а не їхні технічні можливості для організації навчання онлайн. Останнім часом онлайн-навчання набуло надзвичайного значення, разом із тим стали більш очевидними проблеми у його реалізації. Онлайн-освіта дозволила студентам продовжити навчання під час пандемії COVID-19, забезпечує доступ до вищої освіти тим, хто живе у зонах конфлікту, «освітніх пустелях», а також надає можливість професійного розвитку упродовж життя. Але якість такої освіти неоднакова, і оскільки важливість навчання онлайн стає все більш очевидною, виникла потреба у глобальному стандарті вимірювання якості викладання онлайн. THE Online Learning Rankings 2024 являє собою першу спробу виміряти онлайн-навчання у масштабі всього світу. Три українські ЗВО увійшли до світового рейтингу найкращих за онлайн-навчанням: Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Сумський державний університет, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.

Детальніше: http://surl.li/prpfxv, http://surl.li/gvmaac, http://surl.li/uagxjd

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Освітянам_КращіПрактики #НРАТ_ОсвітаОнлайн

2024-12-18
Share
ОЕСР: РОЗВИТОК ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ОЕСР: РОЗВИТОК ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Прогноз цифрової економіки 2024: посилення зв’язків, інновацій та довіри».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Прогноз цифрової економіки 2024: посилення зв’язків, інновацій та довіри».

Наголошується, що національні цифрові стратегії швидко змінюються, а профільні цифрові міністерства відіграють більш важливу роль у їх розробленні та координації упровадження. Цифрове урядування, зв’язок та цифрові навички – три головні пріоритети цифрової політики для 38 країн ОЕСР та країн-партнерів організації. Національні цифрові стратегії, які все частіше розробляються на високому державному рівні, є основним засобом координації цифрової політики країн. Серед майже 1,2 тис. політичних ініціатив у минулому році близько третини спрямовані на підвищення ефективного використання цифрових технологій задля підтримки соціальному прогресу та стимулювання інновацій. Штучний інтелект і технології  5G – найчастіше згадувані технології, які швидко змінюються й характеризують нинішню  фазу цифрової трансформації, що несе у собі як можливості, так і ризики для економіки та суспільства. У першому томі, присвяченому перспективам розвитку цифрової економіки міститься інформація про ключові технології, що лежать в основі цифрової трансформації, а також про їхній вплив на економіку. У другому томі розглядаються нові цифрові пріоритети, особливості  політики та управління в різних країнах, аналізуються тенденції, що народжуються, йдеться про інструменти підтримки цифрової трансформації, стимулювання цифрових інновацій та зміцнення довіри у цифрову епоху.

Детальніше: http://surl.li/oumroi, http://surl.li/vlvedo

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-12-18
Share
НАУКА В АРГЕНТИНІ: ВАЖКИЙ ВИКЛИК СЬОГОДЕННЯ

НАУКА В АРГЕНТИНІ: ВАЖКИЙ ВИКЛИК СЬОГОДЕННЯ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Тома Вільямса «Аргентинські науковці рятуються від жорсткої економії через рік правління Мілея».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Тома Вільямса «Аргентинські науковці рятуються від жорсткої економії через рік правління Мілея».

У ній йдеться про протести, що відбулись у Буенос-Айресі під гаслами протидії скороченню  університетської освіти. Вони були надзвичайно масштабними: за деякими оцінками у них брала участь чверть населення міста-мільйонника. Це свідчить про розуміння критичності проблем та величезне занепокоєння поточним становищем освітніх установ. Ситуація, з якою наразі стикаються аргентинські університети та науковці-дослідники в цій країні, залишається жахливою. Зарплати вчених були знижені уполовину від їхньої реальної вартості на тлі спіральної інфляції, а «шокова» економія зменшила здатність державних університетів компенсувати персоналу це падіння. Багато хто побоюється, що тисячі вчених, які зараз масово  залишають свої посади, – це лише початок катастрофічного відтоку. Причому, за словами Валерії Леві, заступника декана факультету точних і природничих наук Університету Буенос-Айреса, найбільше постраждали у цій ситуації молоді науковці. Середня місячна зарплата на посаді асистента викладача така, що не покриває обов’язкових витрат життєдіяльності. Багато хто вирішив поїхати з країни. Наразі президентська команда робить усе для скорочення бюджетного дефіциту «за будь-яку ціну». Такий «короткозорий» погляд нехтує важливістю вищої освіти і досліджень для розвитку країни. У довгостроковій перспективі  поточна політика уряду Аргентики на думку багатьох фахівців матиме надзвичайні руйнівні наслідки для аргентинської наукової спільноти, і вже сьогодні видно основні тренди масштабного відтоку кадрів.

Детальніше: http://surl.li/dpujld, http://surl.li/cyfqok

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-12-17
Share