Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Джульєтти Роусел «Студенти бояться, що надмірна залежність від ШІ знецінює вищу освіту».

У ній наголошується: штучний інтелект є «новим стандартом», отже університетам потрібно краще адаптувати до нових реалій свою освітню політику. Зростання використання інструментів штучного інтелекту може викликати у студентів сумніви щодо якості та цінності отриманої ними освіти. Опитування понад 3,8 тис. студентів із 16 країн показало, що більше половини з них вважають надмірне використання штучного інтелекту негативним чинником, а 52 % зазначили, що це негативно вплинуло на їхню академічну успішність. Курси, створені та проведені ШІ, виявились цінними  лише для 18% опитаних. Студенти не бажають надмірно покладатися на ШІ та не хочуть, щоб їхні викладачі робили це.  Вони згодні використовувати штучний інтелект у своїх освітніх практиках (86 % регулярно використовують програми ШІ, включно з ChatGPT, причому 54 % роблять це щотижня, а 24 % використовують його для написання першої чернетки завдання), але усвідомлюють небезпеку надмірної залежності від ШІ.

86 % студентів вважають, що вони недостатньо обізнані з інструкціями щодо штучного інтелекту в своєму університеті. Це важливо на тлі того, що університети активізують свої зусилля з виявлення штучного інтелекту в студентських рефератах: за даними Turnitin 11% із 200 мільйонів отриманих ЗВО документів містили принаймні 20 % вмісту, створеного штучним інтелектом, причому відповіді на іспитах, згенеровані ChatGPT, отримали вищі бали, ніж відповіді реальних студентів. Отже, навчання співробітників роботі й правилам поводження зі штучним інтелектом стає надзвичайно важливим.

Детальніше: http://surl.li/gnjvvw, http://surl.li/cqbuje, http://surl.li/lstzgw

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Освітянам_новини

НАДМІРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ШІ ЗНЕЦІНЮЄ ВИЩУ ОСВІТУ
2024-08-19
Share