Search results found:

posts - 5428

pages - 543

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОВЕДЕННЯ ІСПИТУ НА ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОВЕДЕННЯ ІСПИТУ НА ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ВОЛОДІННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання проведення іспиту на визначення рівня володіння англійською мовою».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання проведення іспиту на визначення рівня володіння англійською мовою».

Документ розроблено на виконання Закону України «Про застосування англійської мови в Україні» від 4 червня 2024 року № 3760. Він окреслює правові та організаційні засади проведення іспиту на визначення рівня володіння англійською мовою для визначеного кола осіб, уповноважену установу та її повноваження, права та обов’язки претендентів, екзаменатора, процедуру прийняття рішення щодо результатів іспиту. Зауваження та пропозиції до проєкту можна подати до 1 листопада 2024 року.

Детальніше: http://surl.li/tpluvj, http://surl.li/dpzeqy

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_обговорення #НРАТ_Освітянам_обговорення

2024-10-21
Share
ОЕСР: ШІ ДЛЯ ЛЮДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

ОЕСР: ШІ ДЛЯ ЛЮДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Організації економічного співробітництва та розвитку у розділі «Штучний інтелект» опублікований матеріал «Зважаючи на зростаючий тиск на системи охорони здоров’я, чи може ШІ допомогти 8 мільярдам людей отримати оптимальні результати для здоров’я?».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Організації економічного співробітництва та розвитку у розділі «Штучний інтелект» опублікований матеріал «Зважаючи на зростаючий тиск на системи охорони здоров’я, чи може ШІ допомогти 8 мільярдам людей отримати оптимальні результати для здоров’я?».

Експерти групи ОЕСР з питань штучного інтелекту в галузі охорони здоров’я наголошують, що однією з Цілей сталого розвитку є забезпечення здорового життя та сприяння благополуччю людей будь-якого віку. Щоб досягти цього, люди потребуватимуть більшого контролю за станом свого здоров’я, що можливо завдяки збору відповідних даних з боку високотехнологічних систем та під керівництвом медичних працівників. У світі обмежених ресурсів, де системи охорони здоров’я стикаються зі зростаючим тиском через низку серйозних проблем (пандемія COVID-19 показала крихкість глобальної системи охорони здоров’я) надзвичайного значення набуває надійність інфраструктури, достатність медичного персоналу та використання передових технологій. Проте нинішні системи охорони здоров’я в усьому світі мають дефіцит робочої сили, бюджетні обмеження, зростаючий попит з боку старіючого населення, накопичення й погіршення проблем із психічним здоров’ям націй. Ці проблеми призводять до неоптимального догляду, тривалого часу очікування на медичну допомогу, низький рівень задоволення медичних потреб, недостатнього охоплення медичними послугами у віддалених районах і низького їх рівня. Слід також підкреслити, що крихкість систем охорони здоров’я має наслідки не лише для суспільного здоров’я, а й для економіки внаслідок зниження економічної продуктивності. Отже, на думку авторів публікації для зменшення тиску на системи охорони здоров’я населення має стати активним агентом у справі покращення добробуту та запобігання хворобам. Це можливо завдяки стратегічному використанню науки і технологій, зокрема – ШІ. Експерти ОЕСР планують працювати над сценаріями, де дані та штучний інтелект будуть допомагати постачальникам медичних послуг та розширюватимуть можливості пацієнтів, що потребує нових рішень у частині нормативного забезпечення, гармонізації стандартів, просвітницької діяльності та підвищення довіри до технологій.

Детальніше: https://oecd.ai/en/wonk/optimal-health-outcomes,  oecd.ai/health, https://sdgs.un.org/goals  

Фото: OECD.AI

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_ЦСР_SDG #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-10-21
Share
РІЧНИЙ РОБОЧИЙ ПЛАН ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ НА 2025 РІК

РІЧНИЙ РОБОЧИЙ ПЛАН ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ НА 2025 РІК

Sorry, this entry is only available in Українська. Європейська Комісія опублікувала річний робочий план Програми ЄС Еразмус+ на 2025 рік.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Європейська Комісія опублікувала річний робочий план Програми ЄС Еразмус+ на 2025 рік.

У ньому визначено ключові пріоритети фінансування Програми ЄС Еразмус+ на нові конкурси 2025 року. Підтримка України залишається у фокусі конкурсів з міжнародної академічної мобільності та проєктів співпраці (KA220, ENGOs & SSP) у сфері шкільної, професійної, вищої та освіти дорослих, молоді та спорту. Національні агентства Еразмус+ в країнах-членах Програми отримають додатковий бюджет на підтримку проєктів, які виконуються за участі та для підтримки України.

Детальніше: http://surl.li/epjxiw, http://surl.li/wbycog, http://surl.li/qnvxra

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-10-18
Share
ОЕСР: КОНКУРЕНТНА ПОЛІТИКА НА ЦИФРОВИХ РИНКАХ

ОЕСР: КОНКУРЕНТНА ПОЛІТИКА НА ЦИФРОВИХ РИНКАХ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Конкурентна політика на цифрових ринках».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Конкурентна політика на цифрових ринках».

У документі розглядається сукупний вплив різних інструментів реагування на використання (і зловживання) ринкової влади великими цифровими платформами у різних юрисдикціях групи країн G7. Звіт зосереджений на ключових проблемах конкуренції на цифрових ринках, а також на моделях поведінки платформ. У документі міститься аналіз нещодавніх антимонопольних справ з акцентом саме на поведінку органів з питань конкуренції та аспекти регулювання, які вони вважають найбільш проблематичними, систематизовано засоби правового захисту, вжиті для вирішення цих проблем. Експерти узагальнюють стратегії щодо регулювання великих платформ і настання екстратериторіальних наслідків від їх діяльності та регулювання, визначають глобальні впливи національної правозастосовної діяльності на цифрових ринках.

Детальніше: http://surl.li/wteoxs

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-10-18
Share
БЕЗОПЛАТНІ БАЗИ ДАНИХ ПАТЕНТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ТА НЕПАТЕНТНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

БЕЗОПЛАТНІ БАЗИ ДАНИХ ПАТЕНТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ТА НЕПАТЕНТНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Sorry, this entry is only available in Українська. ІР офіс оновив переліки безоплатних баз даних патентної документації та непатентної літератури, які можуть бути використані при проведенні патентно-інформаційних досліджень.

Sorry, this entry is only available in Українська.

ІР офіс оновив переліки безоплатних баз даних патентної документації та непатентної літератури, які можуть бути використані при проведенні патентно-інформаційних досліджень.

Зокрема, актуалізовано інформацію щодо баз даних об’єктів промислової власності зарубіжних патентних відомств, до яких надається безоплатний доступ в мережі Інтернет. Відповідний перелік містить актуальні бази даних об’єктів промислової власності патентних відомств країн світу та організацій, а саме: актуальні зарубіжні пошукові системи щодо об’єктів промислової власності; офіційні бюлетені з відомостями з питань промислової/інтелектуальної власності; пошукові портали; онлайн-сервіси; а також іншу корисну інформацію. Оновлено перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в мережі інтернет, де зібрані посилання на: політематичні бази даних та пошукові системи; ресурси в галузях: медицини та біології, хімії, фізики та екології, комп’ютерних технологій, сільського господарства, інженерії. Пропонований перелік загальнодоступних інформаційних ресурсів патентної документації надає посилання на ресурси Європейського патентного відомства –  Європейського патентного реєстру, Європейського серверу публікацій; Всесвітньої організації інтелектуальної власності  – PatentScope, WIPO INSPIRE, Pat-INFORMED; ряду національних відомств, зокрема –  Відомства з патентів і торговельних марок Німеччини, Відомства США з патентів та торговельних марок, Медичної патентної бази Швейцарії, Європейського інституту біоінформатики, а також Великої Британії, Австралії. Для зручності користувачів актуалізовано список вебсайтів відомств інтелектуальної власності та міжнародних організацій.

Детальніше: http://surl.li/zrjmsz, https://ukrpatent.org/uk/articles/hyperlinks, http://surl.li/jmkjxq

Фото: ІР офіс

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-10-17
Share
ОЕСР: ФІНАНСУВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

ОЕСР: ФІНАНСУВАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Фінансування соціального захисту в країнах ОЕСР: роль і цільове призначення» із серії «Робочі документи ОЕСР із соціальної сфери, зайнятості та міграції».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Фінансування соціального захисту в країнах ОЕСР: роль і цільове призначення» із серії «Робочі документи ОЕСР із соціальної сфери, зайнятості та міграції».

Наголошується, що у багатьох країнах ОЕСР більшість соціальних видатків фінансується за рахунок цільових надходжень, а велика частка бюджетних надходжень, призначених для державних витрат, використовується на соціальні цілі. Прив’язка джерел доходу до конкретних категорій видатків має ряд потенційних переваг і недоліків. Ці компроміси залежать від дизайну та рішень щодо цільової спрямованості виплат, вони можуть стати більш очевидними, коли фіскальний простір обмежений. На практиці механізми прив’язки доходів до програмних витрат значно відрізняються, вони також залежать від галузі соціального захисту та пріоритетів кожної країни. У цьому документі порівнюються моделі та тенденції фінансування і наводяться приклади спрямування коштів на програми соціального страхування й соціальної допомоги, аналізується також ціноутворення на викиди вуглецю як потенційне джерело фінансування програм соціальної підтримки.

Детальніше: http://surl.li/wkheii, http://surl.li/zebkoj, https://doi.org/10.1787/0d53155c-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-10-17
Share
ЗВО УКРАЇНИ У WORLD UNIVERSITY RANKINGS 2025

ЗВО УКРАЇНИ У WORLD UNIVERSITY RANKINGS 2025

Sorry, this entry is only available in Українська. Британська рейтингова агенція «Times Higher Education» оприлюднила результати одного з найвпливовіших рейтингів університетів світу.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Британська рейтингова агенція «Times Higher Education» оприлюднила результати одного з найвпливовіших рейтингів університетів світу.

Відповідно до методології цього рейтингу діяльність університетів оцінювалась за 18-ма показниками ефективності, зведеними до п’яти узагальнених індикаторів: освітня діяльність, дослідницьке середовище, якість досліджень, співпраця з промисловістю та міжнародна відкритість. Аналітики Times Higher Education проаналізували інформація про 157 млн цитувань та 18 млн наукових публікацій із бази даних Scopus, а також опитали 93 тис. науковців у рамках репутаційних опитувань. Було оцінено 2095 установ зі 115 країн світу. Цьогоріч до рейтингу внесено рекордну кількість українських університетів – 17 ЗВО із Дніпра, Івано-Франківська, Києва, Львова, Одеси, Сум, Ужгорода, Харкова та Чернівців (на включення до рейтингу було подано 55 заявок). Найкращим в Україні визнано Сумський державний університет (діапазон позицій 801–1000 у світі). Інші українські заклади вищої освіти потрапили до групи 1501+, зокрема уперше до рейтингу увійшли Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Детальніше: http://surl.li/gfflri, http://surl.li/vygrud

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

#НРАТ_Освітянам_КращіПрактики

2024-10-16
Share
ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ЗМІН ДО ТИПОВОГО ДОГОВОРУ ПРО НАДАННЯ ПЛАТНОЇ ОСВІТНЬОЇ ПОСЛУГИ

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ЗМІН ДО ТИПОВОГО ДОГОВОРУ ПРО НАДАННЯ ПЛАТНОЇ ОСВІТНЬОЇ ПОСЛУГИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт змін до Типового договору про надання платної освітньої послуги для підготовки фахівців.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт змін до Типового договору про надання платної освітньої послуги для підготовки фахівців.

Відповідні зміни обумовлені необхідністю урахування змін у нормативно-правовому регулюванні освітньої діяльності. Так, законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу» внесено зміни до статті 73 Закону України «Про вищу освіту» якими визначено, що типовий договір між ЗВО та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу, на розрахунковий строк виконання освітньої програми затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, а питання оплати продовження строку навчання понад розрахунковий строк виконання освітньої програми визначаються типовим договором. Крім того, у 2024 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2024 № 882 було розпочато реалізацію експериментального проєкту надання державних грантів на здобуття вищої освіти. Усі зазначені нововведення мають бути своєчасно ураховані та  запроваджені у практику, що і спричинило підготовку змін до Типового договору про надання платної освітньої послуги для підготовки фахівців. Зауваження та пропозиції можна подати до 1 листопада 2024 року.

Детальніше: hhttp://surl.li/bddhgq, ttp://surl.li/mfxpnv

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_обговорення  #НРАТ_Освітянам_обговорення

2024-10-16
Share
ОЕСР: «ЗЕЛЕНА» ПРОМИСЛОВА ПОЛІТИКА

ОЕСР: «ЗЕЛЕНА» ПРОМИСЛОВА ПОЛІТИКА

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт ««Зелена» промислова політика для переходу до чистого нуля» із серії «Документи OECD Net Zero+».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт ««Зелена» промислова політика для переходу до чистого нуля» із серії «Документи OECD Net Zero+».

Наголошується, що країни все частіше звертаються до питань удосконалення промислової політики щоб підвищити дієвість заходів протидії зміни клімату і  забезпечення енергетичної безпеки. У документі оцінюється потенціал і ризики «зеленої» промислової політики, розглядається система екологічних субсидій, наводяться пропозиції щодо дизайну промполітики, які уряди повинні ураховувати, надаючи цільову підтримку. Щоб «зелена» промислова політика була ефективною, уряди мають забезпечити не лише цілеспрямовану керовану підтримку бізнесу, а й організувати ефективний моніторинг з відповідною оцінкою досягнутих результатів та коригуванням інструментів впливу. Експерти констатують, що й досі залишаються великі прогалини у даних щодо масштабу, обсягу та впливу «зеленої» промислової політики.  Міжнародна співпраця матиме важливе значення для мінімізації ризиків та реалізації усіх переваг на шляху «зеленого» промислового розвитку.

Детальніше: http://surl.li/cubuyk, http://surl.li/vpxyvs, https://doi.org/10.1787/ccc326d3-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-10-16
Share
КЛІМАТИЧНО НЕЙТРАЛЬНІ ТА РОЗУМНІ МІСТА

КЛІМАТИЧНО НЕЙТРАЛЬНІ ТА РОЗУМНІ МІСТА

Sorry, this entry is only available in Українська. Європейська комісія оголосила конкурс для приєднання українських міст до місії ЄС «Кліматично нейтральні та розумні міста».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Європейська комісія оголосила конкурс для приєднання українських міст до місії ЄС «Кліматично нейтральні та розумні міста».

Він проводиться в межах ініціативи «Sustainable Urban Net Zero Network for Ukraine» (SUN4Ukraine), яка реалізується за програмою «Горизонт Європа». Йдеться про підтримку міст у їх діяльності, спрямованій на досягненні кліматичної нейтральності. За результатами конкурсного відбору 10 українських міст отримають фахову експертну підтримку у їхній діяльності з підготовки власного плану кліматичної нейтральності. Заявку на участь у конкурсі можна подати до 20 жовтня 2024 року.

Детальніше: http://surl.li/rivfyz, http://surl.li/scjdep, https://www.ucan-ukraine.eu/, http://surl.li/nfyqiu, http://surl.li/vgpgmm

Фото: ЄК

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-10-15
Share