Search results found:

posts - 5491

pages - 550

БЕЗПЛАТНИЙ ДОСТУП ДО РЕСУРСІВ RESEARCH4LIFE НА 2025 РІК

БЕЗПЛАТНИЙ ДОСТУП ДО РЕСУРСІВ RESEARCH4LIFE НА 2025 РІК

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство освіти і науки України та команда проєкту Research4Life повідомляють про продовження ще на рік безплатного доступу закладів вищої освіти і наукових установ України до електронних баз даних та колекцій наукової літератури провідних видавництв.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство освіти і науки України та команда проєкту Research4Life повідомляють про продовження ще на рік безплатного доступу закладів вищої освіти і наукових установ України до електронних баз даних та колекцій наукової літератури провідних видавництв.

Включення України до списку країн групи А, яке надає можливість безкоштовного доступу для організацій до повнотекстового академічного і професійного контенту, стало суттєвою підтримкою для українських науковців в умовах сьогодення. Укладання угоди про рівень обслуговування, долучення України до мережі адміністраторів, підʼєднання доступу між Research4Life та Державною науково-технічною бібліотекою України надало можливість для ефективної роботи ЗВО і НУ із ресурсами платформи. ДНТБ нагадує, що для отримання безкоштовного доступу до ресурсів Research4Life і консультацій стосовно користування колекціями, потрібно звернутися до ДНТБ.

Детальніше: http://surl.li/ckeycw, http://surl.li/ejtued

Фото: МОН

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_ВідкритаНаука #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-09-09
Share
ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР ЩОДО НОУ-ХАУ: ПОРАДИ ВІД IP ОФІСУ

ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР ЩОДО НОУ-ХАУ: ПОРАДИ ВІД IP ОФІСУ

Sorry, this entry is only available in Українська. National IP & Innovations Hub презентував інформаційну довідку про надання дозволу на використання ноу-хау за ліцензійним договором.

Sorry, this entry is only available in Українська.

National IP & Innovations Hub презентував інформаційну довідку про надання дозволу на використання ноу-хау за ліцензійним договором.

Однією з форм комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності є укладення договорів щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності. Правильне складання договорів є запорукою надійної охорони ваших прав та законних інтересів. У довідці, яка представлена у відкритому доступі, розглядаються наступні питання: у яких випадках потрібно укладати ліцензійний договір щодо ноу-хау; хто є сторонами договору та яка його форма; що має бути зазначено у предметі договору; права, обов’язки, гарантії та відповідальність сторін договору; порядок та умови виплати винагороди й повернення ноу-хау; забезпечення конфіденційності.

Детальніше: http://surl.li/itjkww, http://surl.li/zgpsua, http://surl.li/nvufxj

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-09-09
Share
ЧОМУ ФІНАНСУВАННЯ НАУКОВОЇ РОБОТИ НАСТІЛЬКИ НЕСТАБІЛЬНЕ?

ЧОМУ ФІНАНСУВАННЯ НАУКОВОЇ РОБОТИ НАСТІЛЬКИ НЕСТАБІЛЬНЕ?

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Брі-Енн Файфілд «Наукові співробітники життєво важливі, – то чому ж їхнє фінансування настільки нестабільне?».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Брі-Енн Файфілд «Наукові співробітники життєво важливі, – то чому ж їхнє фінансування настільки нестабільне?».

Автор наголошує, що без додаткової підтримки багато науковців-дослідників можуть вирішити змінити роботу у пошуках інших можливостей, які забезпечують більшу надійність і фінансове благополуччя. Життя насправді таке, що університети та дослідницькі інститути недостатньо підтримують науковців фінансово, – навіть ті, де є профспілкові організації та системи соціального захисту. У Канаді, як і в багатьох інших країнах, фінансування досліджень останніми роками не зростало, внаслідок чого багато перспективних ідей так і залишились на стадії грантових заявок, без відповідного фінансування або, будучи розпочатими, не були доведені до кінця. Ці проблеми найбільше відчувають на собі аспіранти і постдоки, але штатні науковці, техніки та дослідники – також недофінансовані. Щоб утримати і залучити наступне покоління вчених в академічне середовище, потрібно знайти кращі способи підтримки дослідників. Брі-Енн говорить, що як і інші, відчуває відсутність фінансової стабільності й закликає уповноважені структури – від університетів до політиків, –  шукати ефективні рішення, які допоможуть талановитим науковцям не полишали свої академічні кар’єри.

Детальніше: http://surl.li/rvrzdg, http://surl.li/nfgqxl

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_ПопуляризаціяНауки

2024-09-06
Share
ПОВІДОМЛЕННЯ ЩОДО ЗАХИСТІВ ДИСЕРТАЦІЙ ДОКТОРІВ ТА КАНДИДАТІВ НАУК

ПОВІДОМЛЕННЯ ЩОДО ЗАХИСТІВ ДИСЕРТАЦІЙ ДОКТОРІВ ТА КАНДИДАТІВ НАУК

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерством освіти і науки України 4 вересня 2024 року оприлюднено повідомлення про захист на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора наук.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерством освіти і науки України 4 вересня 2024 року оприлюднено повідомлення про захист на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора наук.

Публікація здійснена відповідно до чинного порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2019 року № 943.

Детальніше: http://surl.li/ugirfhttp://surl.li/uawsak, http://surl.li/gvvjsy,  http://surl.li/rhajm

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-09-06
Share
КАРТА ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

КАРТА ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Європейської асоціації університетів опубліковано інформаційний матеріал «EUA запускає карту зусиль європейських університетів щодо цифрової трансформації».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Європейської асоціації університетів опубліковано інформаційний матеріал «EUA запускає карту зусиль європейських університетів щодо цифрової трансформації».

Ця карта – новий ресурс для університетів, які бажають бути добре обізнаними у поточних змінах вищої освіти у цифровому просторі. Вона побудована на даних Європейської асоціації університетів, увібрала в себе багату колекцію практичних прикладів цифрового переходу, відображає різноманітні ініціативи цифровізації, інформацію про цифровий суверенітет, штучний інтелект, кібербезпеку тощо. Цей новий ресурс задовольнятиме зростаючий попит на відомості щодо викликів, пов’язаних з цифровізацією, а також шляхи їх вирішення. У 2022 році EUA створила спеціалізований наглядовий комітет із цифрової трансформації та консультативну раду, інформацію та рекомендації яких представлено на карті. Для подальшого розвитку ресурсу усі зацікавлені учасники Європейської асоціації університетів можуть наповнювати карту, скориставшись спеціальним інструментом.

Детальніше: http://surl.li/vezqrm, http://surl.li/ohrczw

Фото: ЄАУ

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_EUA #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Освітянам_КращіПрактики

2024-09-06
Share
ОЕСР: ОБМЕЖЕННЯ НА ЕКСПОРТ ОСНОВНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

ОЕСР: ОБМЕЖЕННЯ НА ЕКСПОРТ ОСНОВНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Обмеження на експорт основних сільськогосподарських культур» із серії «Документи ОЕСР з продовольства, сільського господарства и рибальства».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Обмеження на експорт основних сільськогосподарських культур» із серії «Документи ОЕСР з продовольства, сільського господарства и рибальства».

Наголошується, що база даних ОЕСР з експортних обмежень на основні сільськогосподарські культури є частиною Системи інформації про сільськогосподарський ринок (AMIS). Дані щодо такого роду обмежень, зібрані за період з січня 2007 року по квітень 2024 року, показують нарощування використання інструменту експортних обмежень під час світової кризи цін на продовольство у 2007-2008 роках, пандемії COVID-19 та після початку бойових дій в Україні. Причому у першому випадку спостерігалося значно більш високе використання експортних обмежень. Під час світової кризи та пандемії найбільш широко застосовувались експортні мита. Тип експортних обмежень, які найчастіше використовувалися, варіювався залежно від товару: кукурудза піддавалася в основному експортним митам і заборонам; мінімальні експортні ціни та квоти застосовувалися для рису; для соєвих бобів діяло експортне мито, а для пшениці – суміш експортних квот і податків. Лише невелика частина експортних обмежень тривала менше місяця.

Детальніше: http://surl.li/ordyvq, http://surl.li/ookqva, https://doi.org/10.1787/ccfa8a95-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-09-06
Share
ЯК ПРОКЛАСТИ КУРС ЧЕРЕЗ КРИЗУ

ЯК ПРОКЛАСТИ КУРС ЧЕРЕЗ КРИЗУ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована тематична добірка корисних порад «Як прокласти курс через кризу».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована тематична добірка корисних порад «Як прокласти курс через кризу».

Наголошується, що нинішній світ, у якому університети навчають студентів і проводять дослідження, стає все більш мінливим і невизначеним. Кліматична криза, глобальні пандемії, політична нестабільність і швидкий технологічний прогрес створюють величезні виклики, але у поєднанні, як зараз, вони можуть здаватися нездоланними. Зіткнувшись з невизначеністю, єдине, на що можуть покластися науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти  та їх керівники, – це інструменти підтримання та розвитку здатності до адаптації викладачів, співробітників і студентів. Ресурс містить тридцять три статті, у яких обговорюються інструменти для протидії кризовим явищам; заходи для боротьби з кліматичною кризою; способи найкращого використання потенціалу студентів; набір навичок, необхідних на мінливому ринку праці; запровадження змін у вищій освіті; цифровізацію та мережеву безпеку.

Детальніше: http://surl.li/dblztp

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-09-05
Share
ПРЕМІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ МОЛОДИМ УЧЕНИМ

ПРЕМІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ МОЛОДИМ УЧЕНИМ

Sorry, this entry is only available in Українська. Відповідно до рішення Верховної Ради України починаючи з 2025 року саме Національний фонд досліджень України здійснюватиме відповідний конкурсний відбір наукових робіт.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Відповідно до рішення Верховної Ради України починаючи з 2025 року саме Національний фонд досліджень України здійснюватиме відповідний конкурсний відбір наукових робіт.

Це передбачено постановою Верховної Ради України від 6 червня 2024 року № 3795-IX «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про Премію Верховної Ради України молодим ученим» щодо процедури присудження Премії». Претендентами на премію можуть бути громадяни України, які мають вагомі наукові здобутки, отримані під час проведення фундаментальних та/або прикладних досліджень. Подання кандидатур здійснюватимуть наукові установи, заклади вищої освіти та юридичні особи, що мають наукові підрозділи та вчену раду.

Детальніше: http://surl.li/mpmsdj, http://surl.li/wrbkar

Фото: НФДУ

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-09-05
Share
ІНТЕГРАЦІЯ МОЛОДІ, ОЦІНКА ВПЛИВУ НА МОЛОДЬ ТА ПЕРЕВІРКИ МОЛОДІ

ІНТЕГРАЦІЯ МОЛОДІ, ОЦІНКА ВПЛИВУ НА МОЛОДЬ ТА ПЕРЕВІРКИ МОЛОДІ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сторінці Європейського виконавчого агентства з освіти та культури (EACEA) сайту Європейської комісії опубліковано звіт «Інтеграція молоді, оцінка впливу на молодь…».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сторінці Європейського виконавчого агентства з освіти та культури (EACEA) сайту Європейської комісії опубліковано звіт «Інтеграція молоді, оцінка впливу на молодь…».

У ньому проаналізовані практики 33-х європейських країн щодо інтеграції молоді з акцентом на оцінці регуляторного впливу «молодіжних чеків» в окремих з них (Бельгії, Німеччині, Франції, Австрії). Цей порівняльний аналіз є першою спробою окреслити, як зазначені специфічні  інструменти функціонують, у чому їх національні відмінності та спільні риси, а також поширити інформацію про кращі практики. У звіті представлені концепції інтеграції молоді та оцінки впливу на молодь; описані інструменти підтримки на рівні ЄС; надведено огляд європейських практик; проаналізовано сутність «молодіжних чеків»; оцінюється правовий режим.

Детальніше: http://surl.li/xgawzl, http://surl.li/mnsydj

Фото: EACEA

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_EC #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-09-05
Share
ОЕСР: РЕЗУЛЬТАТИ АНАЛІЗУ ПРОДУКТИВНОСТІ

ОЕСР: РЕЗУЛЬТАТИ АНАЛІЗУ ПРОДУКТИВНОСТІ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Складові трудомісткості: тестування та результати аналізу продуктивності» із серії «Статистичні робочі документи ОЕСР».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Складові трудомісткості: тестування та результати аналізу продуктивності» із серії «Статистичні робочі документи ОЕСР».

Наголошується, що нарощування людського капіталу, тобто запасу знань, навичок та інших особистих характеристик, втілених у людях, сприяє підвищенню продуктивності робочої сили. Причому зростання продуктивності внаслідок зростання людського капіталу набагато більш значуще  у контексті «якісного», ніж «кількісного» виміру. У дослідженні розглядається найбільш релевантні дані щодо продуктивності та людського капіталу  для 21-ї країни. Встановлено, що освіта та вік є двома ключовими характеристиками працівників. Заміна традиційної міри вкладеної праці, такої як відпрацьовані години, на спеціальні показники CALI  призводить до висновку про необхідність значного перегляду в бік зниження зростання багатофакторної продуктивності.

Детальніше: http://surl.li/jnfnuc, http://surl.li/kndofl, https://doi.org/10.1787/5d9b866a-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-09-05
Share