Search results found:

posts - 5405

pages - 541

ПИТАННЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ ТА ШІ ВИКЛИКАЮТЬ ВЕЛИКУ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ

ПИТАННЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ ТА ШІ ВИКЛИКАЮТЬ ВЕЛИКУ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Міжнародного центру академічної доброчесності (ICAI) опублікована стаття Мері Девіс «Навігація панелями обговорення академічної доброчесності».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Міжнародного центру академічної доброчесності (ICAI) опублікована стаття Мері Девіс «Навігація панелями обговорення академічної доброчесності».

Автор ділиться своїми враженнями від участі у заході «Академічна доброчесність в епоху проривних технологій», який став експертною площадкою  для обговорення поточних викликів академічної доброчесності у контексті розвитку технологій штучного інтелекту. Вона знайомить читачів із власним баченням сплеску популярності до зазначеної теми, коли майже 700 фахівців долучились до дискусії. В чому причина такої активності? По-перше, йдеться про відповідальне використання ШІ, отже в центрі розмови були практичні питання роботи студентів з інструментами штучного інтелекту і дотримання при цьому академічних стандартів. По-друге, говорили про важливість розвитку людських навичок на тлі  появи додатків ШІ, цінність людських стосунків та змістовної взаємодії. По-третє, актуальна проблема – підтримка викладачів, оскільки їм, незалежно від дисципліни, що вони викладають, доводиться працювати з ШІ, підтримувати розвиток відповідної грамотності. По-четверте, необхідні регуляторні рамки, вироблені галузевими регуляторними органами (наприклад, у Великій Британії – це поради Агентства із забезпечення якості,  в Австралії – Агентства з якості та стандартів вищої освіти, на міжнародному рівні – рекомендації ЮНЕСКО для штучного інтелекту). Дебати щодо академічної доброчесності й штучного інтелекту корисні та мають бути продовжені.

Детальніше: https://academicintegrity.org/resources/blog, http://surl.li/qcdaeu, http://surl.li/oeuycd, http://surl.li/mlyblp, http://surl.li/clbyhw  

Фото: ІСАІ

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_АкадемДоброчесність_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-07-22
Share
ОЕСР: СПРИЯТИ «ЗЕЛЕНИМ» І ЦИФРОВИМ ІННОВАЦІЯМ

ОЕСР: СПРИЯТИ «ЗЕЛЕНИМ» І ЦИФРОВИМ ІННОВАЦІЯМ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала  звіт «Сприяння «зеленим» і цифровим інноваціям: роль підвищення кваліфікації та перекваліфікації у вищій освіті» із серії «Перспективи освітньої політики ОЕСР».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала  звіт «Сприяння «зеленим» і цифровим інноваціям: роль підвищення кваліфікації та перекваліфікації у вищій освіті» із серії «Перспективи освітньої політики ОЕСР».

Наголошується, що у контексті швидкого розвитку технологій та декарбонізації економіки працівники в країнах Європейського Союзу та ОЕСР стикаються з необхідністю навчатися та адаптуватися більше, ніж будь-коли раніше. Дорослі повинні розвивати свої компетенції продовж усієї кар’єри та робити це у багатьох професіях. Цьому мають сприяти заклади вищої освіти. У документі досліджуються механізми, за допомогою яких вища освіта може допомогти задовольнити такий попит. Цей аналітичний звіт містить матеріали щодо політик та практик, орієнтованих на покращення розуміння компетенцій, які можуть запустити інновації для цифрового та «зеленого» переходу, а також пропонує огляд механізмів, за допомогою яких освітня сфера може сприяти їх розвитку  на рівні середньої, вищої освіти, підвищення кваліфікації та перекваліфікації дорослих. Експерти пропонують власне бачення того, як державні органи можуть сприяти підвищенню кваліфікації та перекваліфікації у вищій освіті, щоб зробити внесок у «зелений» і цифровий перехід, наводять типологію підходів (систематизуючи практики країн ОЕСР)та чотири ключові сфери дій: встановлення загальносистемних стратегій, підтримка /допомога,  залучення тих, хто навчається, а також роботодавців.

Детальніше: http://surl.li/ipmkwx, http://surl.li/ggekcf, https://doi.org/10.1787/feb029df-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Освітянам_новини

2024-07-22
Share
ЛІДЕРСТВО: РУХАТИСЯ ВПЕРЕД ЯК СТАРТАП

ЛІДЕРСТВО: РУХАТИСЯ ВПЕРЕД ЯК СТАРТАП

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Рози Елліс «Говорячи про лідерство: як рухатися вперед як стартап».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Рози Елліс «Говорячи про лідерство: як рухатися вперед як стартап».

». У ній на прикладі Наньянського технологічного університету показано, як можна поставити штучний інтелект у центр навчального процесу та використовувати власний дослідницький досвід для  розвитку і міжнародного співробітництва. Університет робить ставку на кадри, оскільки бажає стати найкращим технологічним університетом Азії. Наявний у керівництва закладу вищої освіти досвід дослідження поведінкових стимулів та теорії ігор формує стиль його поведінки. Тепер усі робочі комунікації побудовані таким чином, щоб враховувати: що людина думає, як вона себе почуває і  чого саме вона прагне. Для цього адміністрація університету має бути командою лідерів та особистостей, адже, за переконанням ректора «якщо ви не визнаєте своїх слабкостей, ви не будете успішним лідером». Запроваджений в університеті новий допоміжний курс у сфері штучного інтелекту, відкритий для всіх студентів, навчає людей працювати з такими інструментами, як Chat GPT або його сінгапурська версія під назвою SEA-LION. Курс не вимагає вміння «кодити» та гарантує, що випускники зможуть продуктивно використовувати інструменти ШІ на своєму робочому місці. Також університет розробляє систему штучного інтелекту, яка дозволить краще розкриватись здібностям студентів й ліпше опановувати навчальний матеріал (дозволить викладачам задавати різний матеріал залежно від здібностей кожного учня, які вони оцінюватиме за допомогою онлайн-тестів). Для цього будуть аналізуватись результати попередніх іспитів студента, а також оцінки студентів із інших груп.

Детальніше: http://surl.li/inpfim, http://surl.li/ezqrqshttp://surl.li/xzbvyu

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Освітянам_новини

2024-07-19
Share
OPEN DATA ACCELERATOR

OPEN DATA ACCELERATOR

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство цифрової трансформації України запрошує усіх охочих долучитись до нової ініціативи Open Data Accelerator.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство цифрової трансформації України запрошує усіх охочих долучитись до нової ініціативи Open Data Accelerator.

Йдеться про тримісячну акселераційну програму для українських стартапів, які розробляють технологічні рішення на основі відкритих даних. Пріоритетними є рішення, здатні долати актуальні соціально-економічні виклики, сприяти прозорості, відкритості та боротьбі з корупцією. Щонайменше 5 стартапів-переможців отримають фінансування з фонду у майже 6 млн грн на розвиток та масштабування своїх проєктів. Учасники долучаться до лекцій, семінарів, отримають менторську підтримку, площадку для презентації проєктів (фінальний пітчинг з можливістю залучити інвесторів та партнерів),  допомогу від 1991 Accelerator. Взяти участь у конкурсному відборі можуть стартапи з України, які вже працюють над реалізацією, розвитком чи масштабуванням проєкту на основі відкритих даних. Заявку на участь у конкурсі можна подати до 16 серпня.

Детальніше: http://surl.li/vnrmvt, http://surl.li/fjoeeo

Фото: Мінцифри

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-07-19
Share
ПОРТАЛ КОСМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ

ПОРТАЛ КОСМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку презентувала відкритий Портал космічної політики, побудований на базі ЄС, ОЕСР та STIP Compass, який висвітлює тенденції у галузі космічних науки, технологій та інновацій.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку презентувала відкритий Портал космічної політики, побудований на базі ЄС, ОЕСР та STIP Compass, який висвітлює тенденції у галузі космічних науки, технологій та інновацій.

Він підтримує роботу урядових космічних агентств та адміністрацій; корисний для академічних кіл та приватного сектору; презентує результати щорічного опитування ЄС-ОЕСР щодо наукової, технологічної та інноваційної політики; містить огляд основних політичних ініціатив, прийнятих урядами для підтримки та оцінювання власної космічної діяльності; демонструє наявні зв’язки між космічними програмами різних держав; надає інформацію про основні політичні ініціативи, ухвалені урядами для підтримки космічної діяльності (у розрізі регіонів, країн, спрямованості політики, використовуваних інструментів). Основні тематичні блоки порталу: національні космічні стратегії та координація політики; міжнародне співробітництво; підтримка державних досліджень і розробок та інфраструктур; підтримка бізнесом досліджень, розробок та інновацій; трансфер і комерціалізація космічних технологій; людські ресурси та STEM.. Інструмент моніторингу STIP Compass систематично збирає узгодженим способом якісні та кількісні дані про національну космічну політику.

Детальніше: http://surl.li/bxeahv, http://surl.li/fgynkq, http://surl.li/gmnjjo, http://surl.li/yyntou, http://surl.li/ryoqor, http://surl.li/qdnjzj, http://surl.li/ncaypi

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-07-19
Share
 ОЕСР: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПОЛІТИКА У СФЕРІ ТУРИЗМУ 2024

 ОЕСР: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПОЛІТИКА У СФЕРІ ТУРИЗМУ 2024

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала  звіт «Тенденції та політика ОЕСР у сфері туризму 2024» із серії «Тенденції та політика туризму ОЕСР».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала  звіт «Тенденції та політика ОЕСР у сфері туризму 2024» із серії «Тенденції та політика туризму ОЕСР».

Це міжнародний довідник, що випускається раз на два роки. Він об’єднує зіставні на міжнародному рівні дані щодо сфери туризму, а також висвітлює передовий досвід та ключові реформи у галузі управління у 50 країнах-членах та партнерах ОЕСР. Звіт містить актуальні статистичні дані зазначених країн, узагальнює відомості щодо процесу післяпандемійного відновлення туристичної економіки, фіксує наявні проблеми  та зосереджує увагу на необхідності узгодженої, спрямованої на майбутнє політики, здатної створити імпульс для більш стійкого, сталого та інклюзивного майбутнього сектора. Наведено дані стосовно внутрішнього, в’їзного та виїзного туризму, розвитку туристичних підприємств, зайнятості, докази важливості економіки туризму для держав, проаналізовано пріоритети туристичної політики і практичні дії окремих країн.

Детальніше: http://surl.li/yohrnv, http://surl.li/fzwhho, https://doi.org/10.1787/80885d8b-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-07-19
Share
ДОБІРКА ПОРАД  ВІД КЕРІВНИКІВ РІЗНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ СВІТУ

ДОБІРКА ПОРАД  ВІД КЕРІВНИКІВ РІЗНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ СВІТУ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована тематична добірка статей, написаних керівниками провідних університетів світу.

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована тематична добірка статей, написаних керівниками провідних університетів світу.

У ній вони обговорюють актуальні питання університетського життя, зокрема – як вирішувати проблеми стратегічного характеру та впроваджувати зміни у системі освіти. Ресурс містить майже 90 статей, які охоплюють широкий спектр тем – від управління університетом Кремнієвої долини, впровадження штучного інтелекту у сфері мистецтва, до оплати праці, демографічного спаду, створення успішних кампусів, покращення психічного здоров’я студентів, стимулювання підприємництва і культурних змін, підтримки сталого розвитку.

Детальніше: http://surl.li/qqrjor

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-07-18
Share
ПОРТАЛИ ДАНИХ: ШВЕЦІЯ ЗАОХОЧУЄ ТА СТИМУЛЮЄ ІННОВАЦІЇ

ПОРТАЛИ ДАНИХ: ШВЕЦІЯ ЗАОХОЧУЄ ТА СТИМУЛЮЄ ІННОВАЦІЇ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Європейського Союзу опубліковано інформаційний матеріал про те, як ініціативи з обміну даними укріплюють політику відкритості, забезпечивши велику кількість доступних наборів даних ЄС.

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Європейського Союзу опубліковано інформаційний матеріал про те, як ініціативи з обміну даними укріплюють політику відкритості, забезпечивши велику кількість доступних наборів даних ЄС.

Портал відкритих даних Швеції  робить усе необхідне для того, щоб відкриті дані стали стратегічним суспільним ресурсом, який можуть використовувати бізнес, суспільство та державний сектор. Портал наразі охоплює 17 тис. наборів даних від 335 різних організацій, поділені на 13 категорій (найбільша – державний сектор). Ці набори даних, вважають фахівці, на практиці сприяють інноваційному розвитку. Шведський портал даних заохочує користувачів співпрацювати та обмінюватися ідеями через канал спільноти. Створено практичний посібник зі штучного інтелекту та сторінку щодо ШІ, розповсюджується інформація про досвід використання відкритих даних різними користувачами.

Детальніше:  http://surl.li/ieugou, http://surl.li/bexial, http://surl.li/pvtopr, https://community.dataportal.se/, http://surl.li/yiybvr  

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-07-18
Share
ОЕСР: ЧИННИКИ ДОВІРИ ДО ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ

ОЕСР: ЧИННИКИ ДОВІРИ ДО ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала  звіт «Опитування ОЕСР щодо чинників довіри до державних установ 2024 року».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала  звіт «Опитування ОЕСР щодо чинників довіри до державних установ 2024 року».

Наголошується, що демократичні уряди наразі перебувають на складному етапі, керуючи екологічними та цифровими переходами і стикаючись із посиленням поляризації всередині своїх країн, загостренням геополітичної напруженості, соціальними наслідками економічних подій. У цьому середовищі розбудова та підтримка довіри до державних установ є пріоритетом для багатьох урядів у всьому світі.  Друге опитування щодо довіри було проведене у жовтні-листопаді 2023 року у 30 країнах-членах ОЕСР. Звіт містить комплексний аналіз поточних рівнів довіри та їх чинників у країнах і державних установах. Він підтверджує попередні висновки про те, що на довіру впливають соціально-економічні та демографічні чинники, а також відчуття «права голосу» при прийнятті рішень. Так, 36% жінок та 43% чоловіків повідомили про високу або помірно високу довіру до уряду. Найбільше з 2021 року падіння довіри спостерігається серед жінок і тих, хто має нижчий рівень освіти.  Розрив у довірі найбільший між тими, хто вважає, що вони мають право голосу, і тими, хто вважає, що вони не мають права голосу в тому, що робить уряд. У документі наводяться поради урядовим структурам щодо підвищення довіри. Вони стосуються покращання взаємодії з громадянами; посилення спроможності до вирішення складних політичних викликів в інтересах суспільства у прозорий спосіб; підтримки здорової інформаційної екосистеми та інвестування у комунікацію на основі доказів; інвестування у надійні, оперативні та чесні державні послуги.

Детальніше: http://surl.li/nyqjxj, http://surl.li/hvhogo

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-07-18
Share
КОНКУРС УКРАЇНСЬКО-ЛАТВІЙСЬКИХ НАУКОВИХ ПРОЄКТІВ НА 2025–2026 РОКИ

КОНКУРС УКРАЇНСЬКО-ЛАТВІЙСЬКИХ НАУКОВИХ ПРОЄКТІВ НА 2025–2026 РОКИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство освіти і науки України та Латвійська наукова рада оголосили конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025–2026 роках.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство освіти і науки України та Латвійська наукова рада оголосили конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025–2026 роках.

Пріоритетні напрями досліджень: енергетика та енергоефективність; екологія та раціональне природокористування (зокрема – морські дослідження, вивчення забруднення акваторій морів хімічними речовинами та мікропластиком); нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань; дослідження у галузі біотехнології, біоінженерії та генетики; нові матеріали; суспільні та гуманітарні науки. Основні критерії відбору – наукова якість та інноваційний характер проєкту; здатність та компетентність наукових колективів втілити проєкт у життя; можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу; досвід участі у міжнародних проєктах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва; якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті; участь у проєкті молодих науковців; можливості практичного використання результатів проєкту.  Заявку на участь можна подати до 13 вересня 2024 року.

Детальніше: http://surl.li/kewvfx, http://surl.li/gupbor

Фото: МОН

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-07-18
Share