Search results found:

posts - 5473

pages - 548

ДОДАНО НОВУ РУБРИКУ ПРЕСА ПРО НРАТ

ДОДАНО НОВУ РУБРИКУ ПРЕСА ПРО НРАТ

Sorry, this entry is only available in Українська. На офіційному веб-порталі Національного репозитарію академічних текстів започатковано нову рубрику «Преса про НРАТ».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На офіційному веб-порталі Національного репозитарію академічних текстів започатковано нову рубрику «Преса про НРАТ».

Вона призначена для інформування відвідувачів і користувачів Нацрепозитарію про публікацію на зовнішніх ресурсах (офіційний сайт Міністерства освіти і науки України, інтернет-ресурси партнерських організацій тощо) матеріалів, присвячених функціонуванню та розвитку Національного репозитарію академічних текстів. Наразі тут зібрані архівні публікації за період з 2016 року по теперішній час.  

Детальніше: https://nrat.ukrintei.ua/pro-nrat/presa/

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини   НРАТ_ВідкритаНаука

2024-12-26
Share
СТИПЕНДІЇ BRIDGE FELLOWSHIPS

СТИПЕНДІЇ BRIDGE FELLOWSHIPS

Sorry, this entry is only available in Українська. Фонд Гумбольдта оголосив про старт конкурсу тимчасових стипендій Bridge Fellowships, які призначатимуться у рамках Ініціативи Філіпа Шварца.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Фонд Гумбольдта оголосив про старт конкурсу тимчасових стипендій Bridge Fellowships, які призначатимуться у рамках Ініціативи Філіпа Шварца.

Ці стипендії забезпечать підтримку дослідників із групи ризику, які вже перебувають у Шенгенській зоні. Взяти участь у конкурсі можуть представники академічної спільноти, кандидатури яких номіновані німецькими університетами або дослідницькими установами, які приймають на себе зобов’язання щодо фінансування ініціативи Шварца. Стипендіати отримають стипендію у розмірі 2,7 тис. євро на місяць на період з 01.03.2025 до 30.06.2025, покриття транспортних витрат, медичне страхування. Заявки на конкурс приймаються до 3 січня 2025 року.

Детальніше: http://surl.li/giglwi,   http://surl.li/rtvruf

Фото: Фонд

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-12-25
Share
РЕКОМЕНДАЦІЇ ENAI ЩОДО ЕТИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

РЕКОМЕНДАЦІЇ ENAI ЩОДО ЕТИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Європейської мережі академічної доброчесності (ENAI) представлені рекомендації щодо етичного використання штучного інтелекту.

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Європейської мережі академічної доброчесності (ENAI) представлені рекомендації щодо етичного використання штучного інтелекту.

Зазначається, що інструменти штучного інтелекту постійно стають більш відкритими та вживаними. Як завжди з будь-якими новими технологічними інноваціями, розповсюдження ШІ створює низку можливостей і одночасно – викликів, зокрема  для освітян. В академічній спільноті зростає інтерес до використання різноманітних інструментів, побудованих на технологіях штучного інтелекту в освіті для створення контенту. Це  несе з собою і ризики для академічної й дослідницької доброчесності. ENAI пропонує набір рекомендацій, покликаних надати допомогу та підтримати освітян, вчених, дослідників, здобувачів освіти, університети, студентські організації тощо в частині етичного використання інструментів ШІ. Ці рекомендації виходять з розуміння важливості набуття усіма зацікавленими сторонами навичок і знань для етичного та ефективного використання інструментів штучного інтелекту, а також на необхідності розроблення й упровадження відповідної освітньої політики.

Детальніше: https://www.academicintegrity.eu/wp/, http://surl.li/ydctkb

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_АкадемДоброчесність_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-12-25
Share
СТВОРЕННЯ GOVTECH АЛЬЯНСУ УКРАЇНИ

СТВОРЕННЯ GOVTECH АЛЬЯНСУ УКРАЇНИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство цифрової трансформації України разом з провідними ІТ-компаніями  започаткувало професійну спільноту з підтримки державної цифровізації – GovTech Альянс України (GTA UA).

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство цифрової трансформації України разом з провідними ІТ-компаніями  започаткувало професійну спільноту з підтримки державної цифровізації – GovTech Альянс України (GTA UA).

Її місія полягає в об’єднанні зусиль  уряду, ІТ-компаній та міжнародних партнерів для упровадження прозорих інноваційних та ефективних цифрових рішень задля підтримки сталого розвитку GovTech-екосистеми України. Мінцифри очікує, що цей крок не лише сприятиме ефективній співпраці держави та бізнесу, а й створить можливості для залучення міжнародних контрактів. GTA UA підтримуватиме безпечне середовище для розвитку IT-компаній, стимулюватиме експорт українських технологічних рішень на міжнародні ринки. Наразі до альянсу увійшли п’ять IT-компаній, що спеціалізуються на розробленні цифрових рішень для держави – AMEDIA, Kitsoft, MK-Consulting, Prozori Solutions Strimco.

Детальніше: http://surl.li/qcspbv

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-12-25
Share
ОЕСР: ОПИТУВАННЯ ПРО НАВИЧКИ ДОРОСЛИХ 2023

ОЕСР: ОПИТУВАННЯ ПРО НАВИЧКИ ДОРОСЛИХ 2023

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Чи володіють дорослі навичками, необхідними для процвітання у світі, що змінюється?

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Чи володіють дорослі навичками, необхідними для процвітання у світі, що змінюється?

Опитування про навички дорослих». Наголошується, що другий цикл опитування навичок дорослих у рамках Програми з міжнародного оцінювання компетентностей дорослих (PIAAC) проводився після пандемії COVID-19, яка мала значний вплив на індивідуальний та суспільний розвиток. Змінилося ставлення до участі в опитуваннях, скоротилась  кількість респондентів порівняно з попереднім циклом. Загалом у дослідженні взяла участь 31 країна. Опитування дозволило визначити загальну картину грамотності, рівності та навичок адаптивного вирішення проблем (навичок, які є фундаментальними для особистого, економічного та суспільного розвитку) на основі міжнародної оцінки компетенцій дорослих. Експерти звертають увагу на неоднозначну глобальну картину грамотності у галузі математики і навичок адаптивно вирішувати проблеми. Фінляндія, Японія, Нідерланди, Норвегія та Швеція досягли успіхів у всіх цих сферах. Проте у середньому по країнах ОЕСР майже п’ята частина дорослих демонструє відсутність цих знань і навичок.

Детальніше: http://surl.li/ymizrl, http://surl.li/tfovkn

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-12-25
Share
ДОБІРКА ПОРАД ВІД УНІВЕРСИТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕТРОНАС

ДОБІРКА ПОРАД ВІД УНІВЕРСИТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕТРОНАС

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована тематична добірка статей від Університету технологій Петронас у Малайзії.

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована тематична добірка статей від Університету технологій Петронас у Малайзії.

ЗВО пропонує здобувачам освіти широкий спектр галузевих інженерних та науково-технічних програм, прагне забезпечити інклюзивне навчальне середовище для підготовки всебічно розвинених інноваційних випускників із сильними лідерськими навичками. Доступний для ознайомлення ресурс наразі містить сімнадцять статей, які присвячені актуальним питанням організації навчання з використанням міждисциплінарного підходу, надання допомоги студентам, які мають психологічні проблеми, управління лабораторіями для кращого навчання і досліджень, розумне сприйняття невдач під час навчання та поза університетом, аналітичне тестування – що це і для чого, як пов’язати дослідження з потребами ринку, як підтримати студентів під час дистанційного навчання.

Детальніше: http://surl.li/spzvid

Фото: UTP

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Освітянам_КращіПрактики #НРАТ_Інклюзивність #НРАТ_ОсвітаОнлайн

2024-12-24
Share
КОНКУРС У РАМКАХ ІНІЦІАТИВИ MSCA

КОНКУРС У РАМКАХ ІНІЦІАТИВИ MSCA

Sorry, this entry is only available in Українська. Європейська комісія оголосила про проведення нового конкурсу проєктних заявок щодо підтримки обміну персоналом у межах компоненти «Дії Марії Склодовської-Кюрі» за напрямом «Передова наука» Програми «Горизонт Європа» на 2024 рік.  

Sorry, this entry is only available in Українська.

Європейська комісія оголосила про проведення нового конкурсу проєктних заявок щодо підтримки обміну персоналом у межах компоненти «Дії Марії Склодовської-Кюрі» за напрямом «Передова наука» Програми «Горизонт Європа» на 2024 рік.  

Йдеться про можливість отримати фінансову підтримку на здійснення короткострокових міжнародних та міжгалузевих обмінів співробітниками, залученими до дослідницької та інноваційної діяльності. Мета – формування в Європі та за її межами мережі стійких спільних проектів організацій академічного та неакадемічного сектору, зокрема – МСП. Такі проєкти мають бути націлені на отримання нових знань, навичок та підтримку кар’єрного розвитку науковців і збільшення науково-інноваційного потенціалу учасників. Долучитись до конкурсу можуть міжнародні консорціуми у складі університетів, науково-дослідних установ, підприємств, а також мали і середні підприємства та неакадемічні організації.  Проекти обміну персоналом, про які йдеться, можуть тривати до чотирьох років. Грант надається на оплату відряджень співробітників від одного до 12 місяців. Заявку на участь у конкурсі можна подати до 5 лютого 2025 року.

Детальніше: http://surl.li/dkbrhn, http://surl.li/klyobu, http://surl.li/ylczek  

Фото: ЄС

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_EC #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-12-24
Share
ШІ ТА БІБЛІОТЕЧНІ ДОСЛІДНИЦЬКІ ПЛАТФОРМИ

ШІ ТА БІБЛІОТЕЧНІ ДОСЛІДНИЦЬКІ ПЛАТФОРМИ

Sorry, this entry is only available in Українська. У розділі «блоги» на сайті компанії EBSCO опубліковано інформаційний матеріал «ШІ в бібліотечних дослідницьких платформах – результати останньої бета-версії EBSCO».

Sorry, this entry is only available in Українська.

У розділі «блоги» на сайті компанії EBSCO опубліковано інформаційний матеріал «ШІ в бібліотечних дослідницьких платформах – результати останньої бета-версії EBSCO».

У ньому повідомляється, що компанія почала використовувати технологію ШІ для покращення бібліотечних досліджень. Нова функція AI Insights забезпечує доступ до інформації в нових умовах, коли бібліотеки змушені адаптуватися до навали цифрових технологій. Інструменти, керовані штучним інтелектом, кардинально змінюють платформи бібліотек, розширюють можливості пошуку інформації та швидко підключають користувачів до потрібних їм ресурсів. При цьому надзвичайно важливо збалансовувати інноваційні функції ШІ з класичними перевіреними часом підходами. EBSCO пропонує своїм клієнтам потужність генеративного штучного інтелекту на своїх платформах, що дозволяє підвищити ефективність бібліотечних досліджень, а також керівні принципи для відповідального, етичного і безпечного застосування ШІ.

Детальніше: http://surl.li/klzwfg, http://surl.li/bsfczr

Фото: EBSCO

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Бібліотекарям

2024-12-24
Share
ОЕСР: ШІ, УПРАВЛІННЯ ДАНИМИ ТА КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

ОЕСР: ШІ, УПРАВЛІННЯ ДАНИМИ ТА КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

Sorry, this entry is only available in Українська. У блозі Організації економічного співробітництва та розвитку опублікована стаття групи фахівців ОЕСР з питань управління даними, ШІ та нових цифрових технологій «Шість важливих політичних міркувань щодо штучного інтелекту, управління даними та конфіденційності: висновки ОЕСР».

Sorry, this entry is only available in Українська.

У блозі Організації економічного співробітництва та розвитку опублікована стаття групи фахівців ОЕСР з питань управління даними, ШІ та нових цифрових технологій «Шість важливих політичних міркувань щодо штучного інтелекту, управління даними та конфіденційності: висновки ОЕСР».

У ній наголошується: швидка еволюція штучного інтелекту відкриває безпрецедентні можливості та одночасно несе серйозні проблеми, зокрема – в управлінні даними та конфіденційності. Нове дослідження ОЕСР з цієї проблематики систематизує ці проблеми, зосереджуючи особливу увагу саме на питаннях використання технології генеративного штучного інтелекту та керування великими обсягами навчальних даних, які можуть містити також і особисті дані.  Звіт, підготовлений за участю експертних та робочих груп ОЕСР із залученням країн-партнерів, представників промисловості, регуляторів, громадянського суспільства та академічних кіл, підкреслює необхідність глобальної координації зусиль для вирішення нових проблем. У документі представлені  шість важливих політичних міркувань щодо узгодження досягнень штучного інтелекту з принципами конфіденційності. Наголошується на важливості конфіденційності для ШІ, співпраці між політичними спільнотами, дотримання принципів справедливості, прозорості, зрозумілості, підзвітності, забезпеченні глобальної синергії. Також пропонується короткий огляд національних і регіональних розробок у сфері штучного інтелекту й технологій підвищення конфіденційності.

Детальніше: http://surl.li/ozlsqr, http://surl.li/fffhjq

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-12-24
Share
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З КІБЕРЗАХИСТУ

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З КІБЕРЗАХИСТУ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Петруса Мурсанто  «Утримання кваліфікованого ІТ-персоналу є ключем до кіберстійкості».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Петруса Мурсанто  «Утримання кваліфікованого ІТ-персоналу є ключем до кіберстійкості».

У ній автор, спираючись на власний досвід, надає практичні рекомендації щодо навчання персоналу та підтримки надійного кіберзахисту, необхідного усім учасникам освітнього процесу та університету в цілому. Наголошується, що у цифровому середовищі, яке постійно розвивається, заклади вищої освіти стикаються з численними завданнями по обробці величезних обсягів конфіденційних даних – від  даних щодо студентів і  до результатів досліджень, що мають критичне значення.  Тому університети повинні зосередити свою увагу на формуванні інфраструктури безпеки, яка передбачає використання передових технологій, комплексне навчання персоналу та постійне удосконалення для протидії кіберризикам. Необхідно проводити постійний моніторинг та оцінювання ІТ-інфраструктури, інвестувати у виявлення нових загроз (у т.ч. з використанням інструментів, побудованих на технології штучного інтелекту), здійснювати  шифрування конфіденційних даних як під час передачі, так і під час зберігання.  Основою для такої роботи є кваліфікована ІТ-команда, проте в багатьох державних університетах величезною проблемою є пошук та  утримання кваліфікованого ІТ-персоналу, який добре затребуваний на висококонкурентному ринку. У цьому контексті необхідно постійно підтримувати кар’єрне зростання та підвищення компетенції персоналу шляхом безперервного навчання, співпрацювати з ІТ-індустрією для розвитку програм обміну знаннями. Адже ефективне управління кібербезпекою не може існувати виключно в рамках технічних інструментів і систем. Воно потребує комплексного підходу, який включає створення середовища, де кваліфіковані професіонали відчувають, що їх цінують і мають можливості для постійного зростання.

Детальніше: http://surl.li/xvnatb, http://surl.li/cvexjj  

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-12-23
Share