ДОБІРКА ПОРАД ВІД УНІВЕРСИТЕТУ ЗАХІДНОЇ ШОТЛАНДІЇ

ДОБІРКА ПОРАД ВІД УНІВЕРСИТЕТУ ЗАХІДНОЇ ШОТЛАНДІЇ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована тематична добірка статей від Університету Західної Шотландії.

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована тематична добірка статей від Університету Західної Шотландії.

Цей  заклад вищої освіти має важливе значення для економічного, соціального і культурного розвитку західної Шотландії, практикує навчання та викладання, орієнтовані на кар’єру, здійснює наукові дослідження та підтримує упровадження інновацій, зокрема – щодо імплементації Цілей сталого розвитку ООН. Доступний для ознайомлення ресурс наразі містить сімнадцять статей, присвячених актуальним питанням організації навчання та викладання, серед яких – формування успішних партнерств з передачі знань, подолання розриву в обізнаності щодо ЦСР, способи інтеграції нових технологій у навчальну програму ЗВО, перетворення дослідницького проекту на документальний фільм; використання технологій штучного інтелекту, розвиток  за допомогою соціальних мереж зацікавлених спільнот,  розвиток навичок критичного мислення.

Детальніше: https://surl.li/pgnpwa

Фото: ТНЕ

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ЦСР_SDG #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2025-01-31
Share
ПРЕМІЯ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА ОСОБЛИВІ ДОСЯГНЕННЯ МОЛОДІ

ПРЕМІЯ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА ОСОБЛИВІ ДОСЯГНЕННЯ МОЛОДІ

Sorry, this entry is only available in Українська. Департаментом молоді та спорту КМДА розпочато прийом документів на премію Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України у 2025 році.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Департаментом молоді та спорту КМДА розпочато прийом документів на премію Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України у 2025 році.

Щороку до Дня молоді присуджується до 50 премій у розмірі 10 тис. грн кожна. Основні номінації цієї премії: наукові досягнення  (робота у науковій сфері, проведення досліджень, патентна діяльність, винаходи тощо); творчі досягнення (перемога на міських, всеукраїнських, міжнародних конкурсах, олімпіадах, інших культурно-мистецьких змаганнях; значний авторський доробок у  сфері мистецтва, літератури, музики, народної творчості, архітектури, популяризації традиційної культури українського народу); внесок у розвиток молодіжного руху (активна робота в напрямку реалізації молодіжної політики, робота з громадськими організаціями, волонтерська діяльність, реалізація соціальних проектів, спрямованих на популяризацію здорового способу життя та розвитку спорту, розвиток інтелектуального потенціалу, екологічної свідомості молоді). Взяти участь у  конкурсі можуть громадяни України віком від 14 до 35 років, місцем проживання яких за фактичною реєстрацією є Київ. Підставою для проведення конкурсу є Положення про премію, затверджене розпорядженням Київського міського голови від 14.01.2016 № 18 (у редакції розпорядження Київського міського голови від 17.01.2020 № 13). Заявку на участь у конкурсі можна подати до 1 березня 2025 року.

Детальніше: https://surl.li/lazcii, https://surl.li/sesgux, https://surl.li/cqsnfihttps://surl.li/qsqerc

Фото: КМДА

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2025-01-31
Share
ОЕСР: СВІДОЦТВА З ІНВЕСТИЦІЙНИХ ФОНДІВ

ОЕСР: СВІДОЦТВА З ІНВЕСТИЦІЙНИХ ФОНДІВ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала робочій документ «Що приваблює капітал до «зелених» компаній на ринках, що розвиваються: свідоцтва з інвестиційних фондів» із серії «Робочі документи ОЕСР щодо міжнародних інвестицій».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала робочій документ «Що приваблює капітал до «зелених» компаній на ринках, що розвиваються: свідоцтва з інвестиційних фондів» із серії «Робочі документи ОЕСР щодо міжнародних інвестицій».

Наголошується, що ринки, які розвиваються, потребуватимуть значних обсягів «зеленого» фінансування у найближчі роки для переходу до економіки з низьким рівнем викидів. За підрахунками Міжнародного енергетичного агентства для досягнення нульового рівня викидів парникових газів до 2050 року, інвестиційні потреби країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються, спрямовані виключно у сектор відновлюваної енергетики, можуть сягнути 1 трлн дол. США на рік. У документі досліджується роль інвестиційних фондів у фінансуванні «зелених» компаній і чинники, що впливають на таке фінансування. Незважаючи на глобальний сплеск «сталого» інвестування, компанії, які займаються розробкою вуглецевих рішень, складають невелику частку серед зареєстрованих сталих інвестицій. Аналіз, побудований на детальному наборі даних щодо портфеля 37  тис. найбільших інвестиційних фондів світу, дозволив виявити ключові характеристики, що стимулюють екологічні інвестиції: молодші фонди, фонди роздрібних інвесторів, фонди з внутрішніми мандатами та стійкі фонди, які більше схильні інвестувати в зелені компанії і менше у викопне паливо. Розподіл «зелених» ресурсів пов’язаний з відкритістю портфелів, а також експортом відновлюваних джерел енергії.

Детальніше: https://surl.li/xotpachttps://surl.li/qqyfus

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_ЦСР_SDG #НРАТ_Науковцям_новини    #НРАТ_Освітянам_новини

2025-01-29
Share
БІБЛІОТЕЧНІ РЕСУРСИ ДЛЯ РОЗВИТКУ НАВИЧОК ШІ ТА ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

БІБЛІОТЕЧНІ РЕСУРСИ ДЛЯ РОЗВИТКУ НАВИЧОК ШІ ТА ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті EBSCO опублікована стаття Теммі Росс «Підвищення кваліфікації в епоху цифрових технологій: бібліотечні ресурси для розвитку навичок ШІ та хмарних технологій».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті EBSCO опублікована стаття Теммі Росс «Підвищення кваліфікації в епоху цифрових технологій: бібліотечні ресурси для розвитку навичок ШІ та хмарних технологій».

У ній йдеться  про навчальні інструменти та ресурси, які бібліотеки можуть надати користувачам для формування навичок володіння штучним інтелектом і опанування роботи з різноманітними хмарними технологіями, щоб підвищити можливість працевлаштування та робочу продуктивність у сучасному цифровому світі, який швидко змінюється. Зазначається, що стрімке зростання генеративного штучного інтелекту змінює робочі місця в усьому світі. Відповідно до звіту LinkedIn «Future of Work Report», попит на спеціалістів зі штучного інтелекту різко зріс, оскільки з листопада 2022 року англомовні оголошення про роботу, у яких згадуються такі технології (зокрема – ChatGPT), зросли в 21 раз. Аналогічно упровадження хмарних платформ (у т.ч. Amazon Web Services) викликало зростання потреби у спеціалістах, сертифікованих AWS. Бюро статистики праці США наразі прогнозує близько 357 тис. нових вакансій у сферах, пов’язаних з ІТ. Зростання попиту на знання AI та AWS підкреслює важливість підготовки кваліфікованої робочої сили. Бібліотеки можуть відігравати важливу роль у цьому, пропонуючи доступ до високотехнологічної освіти, яка дозволяє розвивати навички, необхідні для досягнення успіху. Перевагами  навчання AI та AWS є включення відповідних освітніх ресурсів у цифрову колекцію бібліотеки, що забезпечує інноваційність, гнучкість та справедливість. Пропагуючи цифрову грамотність і технологічні навички, бібліотека може важливу ключову роль у розширенні можливостей людей і сприянні більш інклюзивному, обізнаному суспільству.

Детальніше: https://surl.li/gkbvoa, https://surl.li/sadhho, https://surl.li/hpffxq,  https://surl.li/tkhqtm, https://surl.li/qqpoii, https://surl.li/koldro

Фото: EBSCO

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Бібліотекарям #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_ВідкритаНаука #НРАТ_ОсвітаОнлайн

2025-01-28
Share
ОЕСР: ВИЗНАЧЕННЯ ПОТРЕБ І ПРІОРИТЕТІВ АДАПТАЦІЇ ДО ЗМІНИ КЛІМАТУ

ОЕСР: ВИЗНАЧЕННЯ ПОТРЕБ І ПРІОРИТЕТІВ АДАПТАЦІЇ ДО ЗМІНИ КЛІМАТУ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала документ «Прискорення адаптації до клімату: структура для оцінювання та визначення потреб і пріоритетів» із серії «Документи ОЕСР щодо економічної політики».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала документ «Прискорення адаптації до клімату: структура для оцінювання та визначення потреб і пріоритетів» із серії «Документи ОЕСР щодо економічної політики».

Наголошується, що глобальна температура на планеті продовжує зростати, незважаючи на зусилля щодо пом’якшення клімату, і це збільшує ймовірність кліматичних катастроф та створює ризики для економіки. Фізичні ризики зміни клімату загрожують державним фінансам, інвестиціям, інфляції, міжнародній торгівлі та загальному економічному зростанню, що підкреслює нагальну потребу в ефективній адаптації до зміни клімату. У цьому документі надаються поради щодо розроблення та реалізації ефективних стратегій і формування політики адаптації до зміни клімату. Пропонується багатоетапна структуру інтеграції адаптаційних заходів в економічну політику, для чого потрібно виконати три ключові кроки: визначення кліматичних ризиків і наслідків їх настання; визначення дій з адаптації до зміни клімату; планування та здійснення адаптації. Також у документі висвітлюються різноманітні технічні та інституційні інструменти сприяння ефективній адаптації до зміни клімату й забезпечення стійкості перед ескалацією кліматичних викликів.

Детальніше: https://surl.li/tyuept, https://surl.li/glhprz

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_ЦСР_SDG #НРАТ_Науковцям_новини    #НРАТ_Освітянам_новини

2025-01-28
Share
ПРЕДМЕТНИЙ РЕЙТИНГ УНІВЕРСИТЕТІВ TIMES HIGHER EDUCATION

ПРЕДМЕТНИЙ РЕЙТИНГ УНІВЕРСИТЕТІВ TIMES HIGHER EDUCATION

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікований предметний рейтинг університетів Times Higher Education.

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікований предметний рейтинг університетів Times Higher Education.

Він побудований на основі аналізу 18 показників, які згруповані за 5-ма ключовими ознаками якості вищої освіти. Йдеться про показники якості викладання, дослідницького середовища, рівня досліджень, співпраці з реальним сектором, міжнародної співпраці.   Вивчались 11 базових предметів рейтингу: бізнес та економіка; комп’ютерні науки; освіта; інженерія; право; науки про життя; медицина та здоров’я; фізичні науки; психологія; мистецтво та гуманітарні науки; соціальні науки.  За даними ранжування Стенфордський університет посів перше місце за освітою, правом і психологією, Гарвард зайняв перше місце за інженерією та науками про життя, Каліфорнійський технологічний інститут (Caltech) отримав перше місце у галузі фізики. У галузі інформатики, медицини та здоров’я першим став Оксфордський університет. Заклади вищої освіти України були представлені у 9-ти предметних категоріях рейтингу. Найкращими за даними Times Higher Education вітчизняними ЗВО є наразі Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Сумський державний університет, Львівський національний університет імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», Національний авіаційний університет.

Детальніше: https://surl.li/deekyp, https://www.timeshighereducation.com/, https://surl.li/ftiztj, https://surl.li/lknfdo

Фото: pixabae.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Освітянам_КращіПрактики

2025-01-27
Share
ОЕСР: МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНКА ЗАОХОЧЕННЯ  СТАЛИХ ІНВЕСТИЦІЙ

ОЕСР: МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНКА ЗАОХОЧЕННЯ  СТАЛИХ ІНВЕСТИЦІЙ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала документ «Моніторинг та оцінка заохочення сталих інвестицій: практики у країнах-членах ОЕСР» із серії «Політичні документи ОЕСР щодо бізнесу та фінансів».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала документ «Моніторинг та оцінка заохочення сталих інвестицій: практики у країнах-членах ОЕСР» із серії «Політичні документи ОЕСР щодо бізнесу та фінансів».

У ньому розглядається еволюція механізмів моніторингу та оцінювання просування інвестицій у країнах-членах ОЕСР з особливим акцентом на показники сталого розвитку. Вимірювання сталих інвестицій зазвичай зосереджується на трьох основних аспектах. Перший передбачає аналіз глобальних чинників еволюції механізмів інвестування, другий вивчає найкращі практики та тенденції, інноваційні підходи, нову методологію та джерела даних, а третій – на визначенні засад розроблення стратегій удосконалення механізмів забезпечення сталості, доповнених  тематичними дослідженнями та інноваційною практикою окремих агенцій.  Матеріали, представлені в опублікованому документі, спираються на дані, зібрані під час опитування ОЕСР з питань моніторингу та оцінювання сталих інвестицій, яке проводилось у 2023 році серед 33 країн-членів ОЕСР, а також додаткові відомості 2022 та 2024 року.

Детальніше: https://surl.li/ufqnkl, https://surl.li/ysloda

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини    #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_ВідкритіДані

2025-01-27
Share
УПРАВЛІННЯ НАУКОВИМИ ДАНИМИ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ НАУКОВИМИ ДАНИМИ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті МОН України оприлюднені «Методичні рекомендації щодо управління науковими даними для закладів вищої освіти та наукових установ у частині визначення механізмів збереження та повторного використання наукових даних».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті МОН України оприлюднені «Методичні рекомендації щодо управління науковими даними для закладів вищої освіти та наукових установ у частині визначення механізмів збереження та повторного використання наукових даних».

Ці рекомендації містять практичні вказівки стосовно організації процесу управління науковими (дослідницькими) даними з метою забезпечення їх зберігання, пошуку, доступу до них та їх повторного використання. Наголошується, що управління науковими (дослідницькими) даними є обов’язковою складовою будь-якого сучасного наукового дослідження. А належне управління даними, або цифрове кураторство:  захищає автентичність і цілісність даних, убезпечує їх від «цифрового старіння», зберігаючи файли та інформацію доступними для користувачів необмежений час; підвищує достовірність, надійність і відтворюваність результатів наукових досліджень; полегшує їх інтерпретацію і повторне використання; забезпечує можливості підтвердження, розвитку і вдосконалення результатів наукових дослідження; і відповідає поточним вимогам наукових фондів і наукових журналів.  Методичні рекомендації складаються зі вступу, загальних положень, чотирьох розділів і трьох додатків, а також списку посилань та переліку корисних ресурсів. Документ має рекомендаційний характер і призначений для використання науковими установами, закладами вищої освіти, науковими підрозділами установ, організацій, підприємств, науковими та науково-педагогічними працівниками, аспірантами, докторантами, студентами, які проводять наукові дослідження.

Детальніше: https://surl.li/copskn, https://surl.li/dkrive

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Бібліотекарям #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_ВідкритаНаука

2025-01-24
Share
ДОСТУП ДО ПРОВІДНИХ НАУКОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ І БАЗ ДАНИХ

ДОСТУП ДО ПРОВІДНИХ НАУКОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ І БАЗ ДАНИХ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство освіти і науки України повідомляє, що заклади вищої освіти та наукові установи України у 2025 році як і раніше матимуть безоплатний доступ до провідних міжнародних електронних наукових ресурсів і баз даних.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що заклади вищої освіти та наукові установи України у 2025 році як і раніше матимуть безоплатний доступ до провідних міжнародних електронних наукових ресурсів і баз даних.

Це стало можливим завдяки підтримці міжнародних партнерів –  Clarivate, Elsevier, Research4Life, Bentham Science. Таким чином представники академічної спільноти користуватимуться різноманітними інструментами, сервісами, базами даних і освітніми рішеннями, розробленими зазначеними компаніями: Derwent lnnovation та інструменту lnCites Benchmarking & Analytics від Clarivate; ScienceDirect, Scopus і Researcher Discovery, SciVal і Funding Institutional від Elsevier; колекції Hinari, AGORA, портали ARDI, GOALI, OARE від проєкту Research4Life; Open Publishing від Bentham Science. Технічну можливість роботи з зазначеними інструментами і базами даних забезпечить Державна науково-технічна бібліотека України. Крім того, міжнародні партнери і надалі підтримуватимуть Україну завдяки залученню провідних експертів; проведенню  наукових заходів (вебінарів, конференцій); безоплатному опублікуванню статей вітчизняних науковців у найрейтинговіших наукових виданнях світу.

Детальніше: https://surl.li/sjerlt, https://surl.li/iftrlc, https://surl.li/mxudbe, https://surl.li/xhzwnp

Фото: МОН

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_Бібліотекарям #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_ВідкритаНаука

2025-01-24
Share
ОЕСР: МЕТОДОЛОГІЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ДЛЯ СТІЙКОЇ ПОЛІТИКИ

ОЕСР: МЕТОДОЛОГІЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ДЛЯ СТІЙКОЇ ПОЛІТИКИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Набір інструментів стратегічного прогнозування для стійкої державної політики. Методологія прогнозування для підтримки стійкої та орієнтованої на майбутнє державної політики».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Набір інструментів стратегічного прогнозування для стійкої державної політики. Методологія прогнозування для підтримки стійкої та орієнтованої на майбутнє державної політики».

У ньому розглядаються варіанти потенційних руйнувань в екологічній, технологічній, економічній, соціальній та геополітичній сферах, а також аналіз проблем та пов’язаних з ними можливостей, які можуть змінити політичний ландшафт у найближчі 25 років. Йдеться про гіпотетичні майбутні події, можливість настання яких була виявлена під час консультацій з експертами. Інструментарій стратегічного форсайту включає в себе п’ятиетапний процес прогнозування, побудови сценаріїв,  перевірки стратегій на міцність і розроблення планів дій.  Розроблене керівництво з фасилітації, аналізу проблем та ймовірних наслідків, а також варіантів їх подолання для забезпечення стійкості. Звіт призначений для політиків, державних управлінців та фахівців з прогнозування, зацікавлених у розробленні та реалізації цілісних, стратегічних заснованих на фактах рішень. Його використання завдяки практичній методології та перспективному підходу може виявитись важливим засобом розроблення стійкої, життєздатної та ефективної державної політики.

Детальніше: https://surl.li/hociua, https://surl.li/apnrol

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини

2025-01-24
Share