Search results found:

posts - 5244

pages - 525

ПОРТАЛИ ВІДКРИТИХ ДАНИХ У ЄВРОПІ: ДОСВІД ШВЕЙЦАРІЇ

ПОРТАЛИ ВІДКРИТИХ ДАНИХ У ЄВРОПІ: ДОСВІД ШВЕЙЦАРІЇ

Sorry, this entry is only available in Українська. На офіційному порталі європейських даних DataEuropaEu опубліковано інформацію «Портали відкритих даних у Європі: Швейцарія заохочує обмін відкритими державними даними».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На офіційному порталі європейських даних DataEuropaEu опубліковано інформацію «Портали відкритих даних у Європі: Швейцарія заохочує обмін відкритими державними даними».

Йдеться про центральний портал державного управління Швейцарії opendata.swiss, який презентує понад 11 тис. наборів даних від 140 різних організацій та реалізує на практиці відданість Швейцарії відкритим даним. Швейцарська платформа відкритих даних полегшує обмін інформацією про відкриті урядові дані між постачальниками даних і користувачами даних; є середовищем, яке дієво підтримує використання загальнодоступних даних; надає інфраструктуру відкритості для швейцарських суспільних даних. Портал містить понад 100 «вітрин», які інформують користувачів про застосування наборів даних у повсякденному житті або є візуалізаціями даних із тих наборів, що представлені на порталі. Opendata.swiss є частиною стратегічної ініціативи Федерального статистичного відомства, у рамках якої створено асоціацію відкритих даних як частину Open Knowledge Network для організації заходів, присвячених відкритим даним.

Детальніше: http://surl.li/fhyjhf, https://opendata.swiss/en, http://surl.li/wlqilr, https://opendata.ch/

Фото: data.europa.eu

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ЄC #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-08-02
Share
ГРАНТОВИЙ КОНКУРС МОЛОДІЖНИХ ПРОЄКТІВ ДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО «ЗЕЛЕНОГО» КУРСУ

ГРАНТОВИЙ КОНКУРС МОЛОДІЖНИХ ПРОЄКТІВ ДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО «ЗЕЛЕНОГО» КУРСУ

Sorry, this entry is only available in Українська. Енергетичний клуб України у партнерстві з DiXi Group оголосили старт грантового конкурсу «ЕкоМайбуття: конкурс молодіжних проєктів для Європейського «зеленого» курсу».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Енергетичний клуб України у партнерстві з DiXi Group оголосили старт грантового конкурсу «ЕкоМайбуття: конкурс молодіжних проєктів для Європейського «зеленого» курсу».

Він проводиться у рамках програми «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу» з метою стимулювання інтересу молоді до реалізації екологічних та сталих енергетичних проектів, підвищення знань та навичок у сфері сталого розвитку, створення екологічно відповідального майбутнього. Участь у конкурсі можуть взяти молоді люди віком від 18 до 25 років. Автори проєктів-переможців отримають можливість участі в онлайн-вебінарах з основ Європейського «зеленого» курсу і проєктного планування, фінальної презентації своїх ідей, персональної менторської підтримки, зможуть залучити фінансування для реалізації своїх проєктних ідей у обсязі від 2,5 тис. євро до 500 євро. Заявку на участь у конкурсі можна подати до 1 вересня 2024 року.

Детальніше: https://euprostir.org.ua/opportunities/3052473, http://surl.li/tjxxbf,

business.diia.gov.ua, http://surl.li/louctk

Фото: організатори

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_ЦСР_SDG

2024-08-02
Share
ТЕХНОЛОГІЇ ЗАХИСТУ ВІД ПІДРОБОК

ТЕХНОЛОГІЇ ЗАХИСТУ ВІД ПІДРОБОК

Sorry, this entry is only available in Українська. Український центр спостереження дотримання прав інтелектуальної власності оприлюднив огляд  технологій захисту від підробок і піратства «Anti-Counterfeiting Technology Guide», підготовлений Європейською обсерваторією з питань порушення IP прав.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Український центр спостереження дотримання прав інтелектуальної власності оприлюднив огляд  технологій захисту від підробок і піратства «Anti-Counterfeiting Technology Guide», підготовлений Європейською обсерваторією з питань порушення IP прав.

У документі розглядаються електронні технології (коли з продуктом пов’язаний електронний пристрій ідентифікації/авторизації/відстеження); технології маркування (коли видимий або невидимий маркер вбудований у продукт); хімічні та фізичні технології (використання хімічних або фізичних процесів або речовин для маркування та перевірки продукту); механічні технології (коли матеріальні елементи або процеси наносяться на продукт для автентифікації та/або захисту від підробок); технології для цифрових носіїв (коли інформація вбудовується в цифрові файли, комп’ютери та електронні пристрої або вилучається з них); технологія спільного реєстру /блокчейн. Також у звіті описані нові стандарти ISO щодо технологій захисту від підробок, містяться рекомендації та найкращі практики для вибору рішень із автентифікації.

Детальніше: http://surl.li/azonph, http://surl.li/cvsbvf

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-08-02
Share
ОЕСР: ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ, ОРІЄНТОВАНА НА ПРАВА ЛЮДИНИ

ОЕСР: ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ, ОРІЄНТОВАНА НА ПРАВА ЛЮДИНИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала  звіт «Цифрова трансформація, орієнтована на права людини» із серії «Документи ОЕСР із цифрової економіки».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала  звіт «Цифрова трансформація, орієнтована на права людини» із серії «Документи ОЕСР із цифрової економіки».

Наголошується, що цифрова трансформація визначає рамки того, як люди взаємодіють один із одним та зі світом навколо, і вона має забезпечувати реалізацію прав людини. При цьому виникають як  нові можливості, так і нові ризики. Міжнародне законодавство з прав людини встановлює зобов’язання держав дотримуватися і захищати їх. Існує міжнародний консенсус щодо прав людини, захищених «офлайн» та «онлайн», є визнання того, що цифрове середовище все більше впливає на реалізацію прав людини, можливість ними користуватися, їх захист та просування. Онлайн-платформи та цифрові додатки пропонують покращені засоби взаємодії, швидкість та можливість реалізації права на свободу вираження поглядів, свободу доступу та поширення інформації та ідей. Цифрові технології пропонують інноваційні способи реалізації прав людини, пов’язані з охороною здоров’я та освітою, сприяючи більш широкому та інклюзивному доступу різних верств суспільства. У звіті досліджується, як права людини здійснюються, захищаються та просуваються в епоху цифрових технологій. Розглядаються  власне права людини, а також технологічний і політичний розвиток, пропонуються засоби підтримки політики цифрової трансформації, у центрі уваги якої має бути людина.

Детальніше: http://surl.li/ohwtmy, http://surl.li/xmmxmh, https://doi.org/10.1787/86ee84e2-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-08-02
Share
7 ПОРАД ЩОДО ПРОЦЕСУ ПУБЛІКАЦІЇ

7 ПОРАД ЩОДО ПРОЦЕСУ ПУБЛІКАЦІЇ

Sorry, this entry is only available in Українська. У блозі платформи відкритого доступу «Open Research Europe» опублікована стаття  Джек Неш «7 порад для навігації новачків у процесі публікації».

Sorry, this entry is only available in Українська.

У блозі платформи відкритого доступу «Open Research Europe» опублікована стаття  Джек Неш «7 порад для навігації новачків у процесі публікації».

Наголошується, що видавничий шлях може є складним процесом, що особливо відчувають автори- новачки та дослідники на початку кар’єри.  Вони стикаються з проблемами на усіх етапах – від визначення формату  та обрання журналу, до розуміння політики видавців та взаємодії під час процесу рецензування. Під час публікації у Open Research Europe експертна редакційна команда відкрита для співпраці й готова допомогти молодим авторам. Ось їхні поради. По-перше, обирайте найбільш відповідне видання, яке найкраще підходить саме для вашого дослідження. По-друге, узгоджуйте обраний  формат статті та місце публікації. По-третє, ​​уважно знайомтесь з вказівками щодо політики журналу, моделі фінансування, вимог до рукописів, щоб зрозуміти особливості видання, обраного для майбутньої публікації. По-четверте, будьте уважними до комунікації з редакторами і командою видання, адже автор має спілкуватись з ними увесь час від подання рукопису й проходження початкової перевірки, – до рецензування, обговорення доказів і реагування на відгуки, яке має бути вчасним. По-п’яте, будьте ґрунтовними у відповідях рецензентам. По-шосте, майте силу сказати «ні», коли упевнені у власних результатах та аргументації. По-сьоме, підготуйтесь до кількох етапів перевірки, рецензування та редагування, сприймайте це як можливість отримати знання та навички письма від експертів у вашій галузі.

Детальніше: http://surl.li/bhlfnn, http://surl.li/lhzymd, http://surl.li/bjhloz, http://surl.li/hqdkbx

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ВідкритаНаука #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_НауковіВидання_новини

2024-08-01
Share
НОВІ КОНКУРСИ CERIC-ERIC

НОВІ КОНКУРСИ CERIC-ERIC

Sorry, this entry is only available in Українська. Консорціум науково-дослідницької інфраструктури Центральної Європи (CERIC-ERIC) оголосив про відкриття нових конкурсів доступу до сучасного обладнання для здійснення комплексних та міждисциплінарних досліджень у галузі матеріалознавства та біоматеріалів.  

Sorry, this entry is only available in Українська.

Консорціум науково-дослідницької інфраструктури Центральної Європи (CERIC-ERIC) оголосив про відкриття нових конкурсів доступу до сучасного обладнання для здійснення комплексних та міждисциплінарних досліджень у галузі матеріалознавства та біоматеріалів.  

CERIC об’єднує сучасну науково-дослідницьку інфраструктуру країн Центральної та Східної Європи для забезпечення розвитку науки та промисловості у галузі дослідження матеріалів, біоматеріалів і нанотехнологій. Він надає відкритий доступ до цієї інфраструктури, забезпечує спільне використання провідних національних дослідницьких інфраструктур європейських країн для пошуку інноваційних рішень проблем у сферах енергетики, охорони здоров’я, харчування, культурної спадщини тощо. Мережа CERIC-ERIC наразі надає доступ до понад 60  об’єктів сучасного складного технологічного обладнання, розташованого в країнах Європи. Нещодавно мережа поповнилась дослідницькими структурами із вивчення проблем накопичування енергії, оснащених найсучаснішим обладнанням у галузі дослідження паливних елементів і батарей: лабораторія з випробовування батарей для зберігання енергії та лабораторія з випробовування паливних елементів і електролізу Об’єднаного дослідницького центру Європейської комісії в Петені (Нідерланди), водневий технологічний центр у Празі (Чехія), лабораторія непружного розсіювання в ультрафіолетовому діапазоні з джерелом фіксованої енергії у Трієсті (Італія). Доступ до інфраструктури CERIC відкритий для українських науковців безкоштовно за умови, що отримані результати та дані будуть доступні спільноті відповідно до прийнятої політики щодо наукових даних. Заявку на участь можна подати до  2 вересня 2024 року  та 1 жовтня 2024 року.

Детальніше: https://www.ceric-eric.eu/,   http://surl.li/raolrt, http://surl.li/txeodt

Фото: CERIC

#НРАТ_Усі_новини#НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_ВідкритаНаука #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-08-01
Share
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ СЕРЕД МОЛОДІ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ СЕРЕД МОЛОДІ

Sorry, this entry is only available in Українська. Національне агентство України з питань державної служби та Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу оголосили Всеукраїнський конкурс творчих робіт серед молоді.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Національне агентство України з питань державної служби та Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу оголосили Всеукраїнський конкурс творчих робіт серед молоді.

Його мета – пошук, підтримка та розвиток вмотивованих молодих людей, розширення участі молоді у формуванні та реалізації державної політики, формування інтересу молоді до державної служби й покращення іміджу державних службовців. Взяти участь у конкурсі

можуть молоді люди віком 14–35 років (індивідуально або у складі творчих колективів). Номінації 2024 року: «Рівні права і можливості в системі освіти в умовах воєнного стану»; «Публічна служба моєї мрії»; «Відновлення України на шляху до сталого розвитку: інструменти ефективності в державних установах»; «Молодь в системі публічного управління: кращі практики та перспективи». Роботи переможців будуть опубліковані на офіційному сайті Національного агентства України з питань державної служби та Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.  Заявку на участь можна подати до 30 вересня 2024 року.

Детальніше: http://surl.li/iuvcov, http://surl.li/dxlkkm,  https://kno.rada.gov.ua/news/about_main/76653.html

Фото: організатори
#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-08-01
Share
ОЕСР: ВПЛИВ ДАНИХ НА РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ КОРИСТУВАЧІВ, ІННОВАЦІЇ ТА КОНКУРЕНЦІЮ

ОЕСР: ВПЛИВ ДАНИХ НА РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ КОРИСТУВАЧІВ, ІННОВАЦІЇ ТА КОНКУРЕНЦІЮ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Вплив даних на розширення можливостей користувачів, інновації та конкуренцію» із серії «Співробітництво у галузі розвитку».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Вплив даних на розширення можливостей користувачів, інновації та конкуренцію» із серії «Співробітництво у галузі розвитку».

Наголошується, що портативність даних покращує доступ до даних і обмін ними між цифровими службами та платформами. Це дозволяє користувачам більш активно повторно використовувати дані та може сприяти стимулюванню конкуренції й інновацій при одночасному зменшенні пов’язаних витрат. Однак ефективність впливу даних на конкуренцію залежить від умов передавання даних. Разом із тим, жорсткі вимоги щодо сумісності даних можуть ненавмисно пригнічувати конкуренцію на ринках, які швидко розвиваються, де такі вимоги можуть непропорційно обтяжувати МСП і стартапи. Доступність даних також впливає на цифрову безпеку та ризики конфіденційності. У звіті представлено п’ять вимірів, важливих для розроблення та упровадження інфраструктури переносимості даних: галузева сфера; бенефіціари; тип даних; юридичні зобов’язання; операційні способи.

Детальніше: http://surl.li/bxgfux, http://surl.li/whuutw, https://doi.org/10.1787/319f420f-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_ВідкритіДані

2024-08-01
Share
ЧОТИРИ СПОСОБИ РОЗВИВАТИ СПІЛЬНОТИ У СОЦМЕРЕЖАХ

ЧОТИРИ СПОСОБИ РОЗВИВАТИ СПІЛЬНОТИ У СОЦМЕРЕЖАХ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Пола Шеннона та Ендрю Мюррейя «Чотири способи розвивати зацікавлену спільноту у соціальних мережах».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Пола Шеннона та Ендрю Мюррейя «Чотири способи розвивати зацікавлену спільноту у соціальних мережах».

Вони наголошують, що коли справа доходить до соціальних мереж, не слід забувати про силу зв’язків, треба на практиці застосовувати ефективні способи взаємодії з аудиторією. Університетське життя сьогодні – це не лише те, що відбувається у кампусі – це й широкі цифрові простори, де студенти та співробітники спілкуються та навчаються разом. Тому залучена спільнота соціальних мереж є надзвичайно важливою. Для цього використання соціальних мереж має бути правильним: тональність спілкування й забезпечення відповідності контенту та платформи – передусім, тут недоречні універсальні підходи.  Соціальні медіа швидко розвиваються, з’являються нові інструменти і площадки, старі зникають або змінюються. Отже, не можна відставати від нових тенденцій та потрібно переконатись, що спільнота залишається зацікавленою. По-перше, необхідно знати свою аудиторію в соцмережах – її глибоке розуміння робить вашу позицію кращою, забезпечує зростання присутності та взаємодії. По-друге, потрібен привабливий вміст, що має для аудиторії цінністьосвітній, надихаючий, розважальний контент. По-третє, ураховуйте, що контент, створений користувачами, є найефективнішим інструментомвпливу, оскільки надає відчуття причетності. По-четверте, важливо створити контент-стратегію, яка постійно розвивається. Ну і не можна забувати про бренд.

Детальніше: http://surl.li/wyqsrb

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини  #НРАТ_ПопуляризаціяНауки

2024-07-31
Share
ЯК ЗАЛУЧИТИ У СТАРТАП ІНВЕСТИЦІЇ ВІД ФОНДІВ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

ЯК ЗАЛУЧИТИ У СТАРТАП ІНВЕСТИЦІЇ ВІД ФОНДІВ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство цифрової трансформації України та 1991 Accelerator оприлюднили поради щодо залучення до стартапів інвестицій від фондів Великої Британії.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство цифрової трансформації України та 1991 Accelerator оприлюднили поради щодо залучення до стартапів інвестицій від фондів Великої Британії.

Відомо, що технологічний сектор Великої Британії є найбільшим у Європі за обсягом інвестицій: вартість лондонської технологічної екосистеми перевищує 600 млрд фунтів стерлінгів. Тож вихід на британський ринок для українських стартапів – це можливість знайти нових партнерів, залучити інвестиції у власні проєкти та укласти вигідні контракти. Для підтримки вітчизняних інноваторів Мінцифри та 1991 Accelerator запустили Investment Accelerator у межах UK-Ukraine TechBridge. Нещодавно перші 20 українських стартапів, що взяли участь у проєкті, презентували свої розробки британським інвесторам на конференції London Tech Week.

Детальніше: http://surl.li/ubfdmb

Фото: Мінцифри

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-07-31
Share