Search results found:

posts - 5175

pages - 518

УНІВЕРСИТЕТ МАЛАЙЗІЇ БАЖАЄ ЗАЛУЧИТИ ШІ ДЛЯ ОСВІТИ

УНІВЕРСИТЕТ МАЛАЙЗІЇ БАЖАЄ ЗАЛУЧИТИ ШІ ДЛЯ ОСВІТИ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Хелен Пекер «Університет Малайзії шукає схвалення для отримання диплому з використанням ШІ».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Хелен Пекер «Університет Малайзії шукає схвалення для отримання диплому з використанням ШІ».

Наголошується, що нова технологія, яка дозволяє аватарам ШІ читати лекції, може бути використана для «демократизації» доступу до вищої освіти. Університет Малайзії розраховує стати першим у світі, хто запустить програму отримання ступеня, яка повністю викладається та оцінюється за допомогою штучного інтелекту. Відбудеться це після  повноцінного дослідження технології, яка дозволяє сканувати біометричні дані під час навчання. Декан факультету штучного інтелекту та робототехніки університету Raffles розробив платформу під назвою MyAi Teaching Assistant, яка дозволяє вченим завантажувати свої лекційні презентації, які ШІ перетворює на текстові нотатки й створює аватар на основі зображення викладача, дозволяє клонувати його голос, що в сукупності робить такого аватара повноцінним викладачем, здатним підтримувати віртуальне навчання. Університет планує широко залучати таких «віртуальних» викладачів для підготовки бакалаврів у галузі науки про дані. Курс, який розпочнеться у жовтні 2024 року, буде доступний для усіх студентів незалежно від географічного місця, буде значно дешевшим, ніж традиційна програма навчання, що в сукупності, на думку професора Арсовскі допоможе «демократизувати освіту». Він вважає, що студенти повинні самі вирішувати, чи готові вони пожертвувати комунікацією із вчителями-людьми: «Так, ми втратимо особистий зв’язок зі студентами, але я думаю, що ринок дасть нам відповідь». Перешкодою на цьому шляху є поки що акредитація: курс було подано на розгляд Малайзійського кваліфікаційного агентства, але незрозуміло, як органи акредитації відреагують на цю програму. Професор Кромптон, на відміну від Арсовскі, застерігає від заміни викладачів аватарами, «оскільки якість викладання не може бути такою ж хорошою».

Детальніше: http://surl.li/kbrjbq, https://myai-edu.com/

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Освітянам_новини

2024-08-14
Share
ОЕСР: «ЗЕЛЕНІ» Ф’ЮЧЕРСИ

ОЕСР: «ЗЕЛЕНІ» Ф’ЮЧЕРСИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Культивування «зелених» ф’ючерсів: допомога у переході до екологічних робочих місць» із серії «Перспективи освітньої політики ОЕСР».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Культивування «зелених» ф’ючерсів: допомога у переході до екологічних робочих місць» із серії «Перспективи освітньої політики ОЕСР».

Наголошується: ефективні системи профорієнтації мають важливе значення для допомоги студентам у їх розумінні мінливого ландшафту ринку праці, особливо – в частині «зелених» робочих місць. Очікується, що «зелений» перехід, або глобальний перехід до нульових викидів, вплине на ринок праці трьома способами: створення робочих місць, які сформують нові економічні можливості (зелені робочі місця); втрата робочих місць, які сприяють зміні клімату («коричневі» робочі місця); трансформація навичок і знань, необхідних для багатьох сучасних професій. Зазначається необхідність взаємодії з професіоналами «зеленої» галузі, зокрема –  у формі стажування та практичного навчання. На основі результатів аналізу 87 програм екологічної орієнтації, які реалізуються у 20 країнах подаються пропозиції щодо здійснення екологічної професійної орієнтації.

Детальніше: http://surl.li/xnryqp, http://surl.li/mvfhhn, https://doi.org/10.1787/7c9912c5-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_ЦСР_SDG

2024-08-14
Share
ОЕСР: ФІНАНСУВАННЯ РОЗВИТКУ МСП У НІМЕЧЧИНІ

ОЕСР: ФІНАНСУВАННЯ РОЗВИТКУ МСП У НІМЕЧЧИНІ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Фінансування розвитку МСП у Німеччині» із серії «Доповіді ОЕСР про МСП та підприємництво».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Фінансування розвитку МСП у Німеччині» із серії «Доповіді ОЕСР про МСП та підприємництво».

У ньому наголошується, що високі ціни на енергоносії та серйозні геополітичні зміни в поєднанні з прискореною глобальною цифровізацією галузей економіки в усьому світі та зростаючим тиском щодо досягнення цілей сталого розвитку створили нові невизначеності для німецьких МСП. Успішне проходження цих змін і, у свою чергу, використання нових можливостей зростання потребуватимуть постійних і значних інвестицій. Доступ до відповідного та різноманітного набору джерел фінансування буде критичним. У цьому документі розглядаються поточні політичні практики, які допомагають німецьким МСП отримати доступ до фінансування, приділяючи особливу увагу зусиллям пов’язати зростання з цілями сталого розвитку в національній політиці. У ньому подано короткий огляд німецького малого та середнього бізнесу з його ключовими сильними сторонами та проблемами в контексті подвійного переходу, а також обговорюються інструменти фінансування, доступні для малого бізнесу в країні, включно з тими, які мають амбіції зростання. Також у звіті аналізуються зусилля федерального уряду щодо вивільнення фінансування для інновацій, інвестицій і розширення мережі як рушійної сили зростання МСП, а також порівняння цих зусиль з іншими країнами ОЕСР.

Детальніше: http://surl.li/hdfees, http://surl.li/hglucr, https://doi.org/10.1787/8f9a90e9-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_ЦСР_SDG

2024-08-13
Share
ШІ ТА РЕВОЛЮЦІЯ У ПЕРСОНАЛІЗОВАНОМУ НАВЧАННІ

ШІ ТА РЕВОЛЮЦІЯ У ПЕРСОНАЛІЗОВАНОМУ НАВЧАННІ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Надера Джалілі «Три способи, які за допомогою штучного інтелекту та технології занурення зроблять революцію у персоналізованому навчанні».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Надера Джалілі «Три способи, які за допомогою штучного інтелекту та технології занурення зроблять революцію у персоналізованому навчанні».

Наголошується, що новітні технології, зокрема ШІ та доповнена реальність, можуть трансформувати персоналізоване навчання й репетиторство, суттєво покращити досвід студентів. По-перше, це адаптація навчання до комфортного темпу навчання кожного студента, адже за звичайних умов педагог не може урахувати усі індивідуальні показники студентів групи. Задіяння доповненої реальності робить кожного учня творцем власного стилю та  глибини «занурення». Восени 2024 року інженерна школа з Лілю буде тестувати досвід доповненої реальності для курсів машинобудування: студенти використовуватимуть інструменти доповненої реальності для вивчення деяких курсів. По-друге, покращення запам’ятовування відбувається за допомогою гейміфікації та оповідань: студенти вже використовують інструменти штучного інтелекту, які можуть створювати підтримку у вигляді вікторин, циклів повторення/перевірки та флеш-карток. По-третє, налаштування віртуального середовища під  студента – від декорацій до зовнішнього вигляду асистента викладача відповідно до його уподобань. Використання технології цифрових близнюків дає можливість учням запрошувати інших у своє віртуальне середовище та самим «існувати» у спільному класі. Крім того, формат навчальних ресурсів можна пристосувати до індивідуального стилю, особистості та уподобань, гарантуючи, що здобувачі освіти отримають верифікований вміст у найкращій саме для них формі – відео, аудіо, книги, статті тощо. Налаштування та адаптація створюють більш інклюзивне освітнє середовище, де кожен учень відчуває, що його освітні потреби задоволені. Отже, викладачі повинні бути готові до кардинальної зміни культури навчання.

Детальніше:  http://surl.li/cbaqbp, http://surl.li/qnjjje

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-08-12
Share
ЧИ ПОТРІБНЕ СТВОРЕННЯ ОФІСУ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

ЧИ ПОТРІБНЕ СТВОРЕННЯ ОФІСУ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Міжнародного центру академічної доброчесності (ICAI) опублікована стаття Аманди Маккензі «Makeitsomeonesjob: створення офісу академічної доброчесності».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Міжнародного центру академічної доброчесності (ICAI) опублікована стаття Аманди Маккензі «Makeitsomeonesjob: створення офісу академічної доброчесності».

У ній автор зазначає, що десятирічний досвід роботи в Офісі академічної доброчесності спонукає до аналізу участі закладів вищої освіти Північної Америки у підтримці академічної доброчесності, зокрема – щодо діяльності відповідних спеціалізованих офісів. Аманда говорить, що під час опитування McCabe у 2006 році у рамках початкового дослідження були отримані результати, які дозволили розробити 36 рекомендацій, які стали фактично інституційною дорожньою картою щодо ініціатив академічної доброчесності. Зокрема, було створено офіс академічної доброчесності університету Ватерлоо. Не існує одного «правильного» способу створення такого офісу, наявність якого свідчить про дієву підтримку доброчесності в установі та координацію зусиль щодо упровадження відповідної політики. Франкович і Мерфі вважають, – їх цитує Аманда, – що академічна доброчесність «настільки центральна і фундаментальна структура для вищої освіти, що іноді вона непомітна і може сприйматися як належне». Але, як правило, перешкодою для розвитку такого офісу є відсутність або обмеженість фінансування.

Детальніше: http://surl.li/aslvgi, http://surl.li/nnnvna

Фото: ІСАІ

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_АкадемДоброчесність_новини #НРАТ_Накуковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-08-12
Share
ВИКОРИСТАННЯ ШІ У РЕКЛАМІ ТА МАРКЕТИНГУ

ВИКОРИСТАННЯ ШІ У РЕКЛАМІ ТА МАРКЕТИНГУ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство цифрової трансформації України разом з профільними експертами оприлюднило рекомендації щодо відповідального використання інструментів штучного інтелекту в рекламі та маркетингу.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство цифрової трансформації України разом з профільними експертами оприлюднило рекомендації щодо відповідального використання інструментів штучного інтелекту в рекламі та маркетингу.

Вони допоможуть представникам креативної сфери та малого бізнесу працювати з інноваційними інструментами без ризиків для себе та своїх клієнтів. У документі зібрані поради, як підвищити ефективність реклами та маркетингових комунікацій за допомогою ШІ, не вводячи в оману споживачів і не порушуючи законодавство у сфері реклами. Серед основних рекомендацій: контролювати, якими даними ви ділитеся з ШІ-системами, не поширювати персональні дані цільової аудиторії, маркувати контент, згенерований ШІ, не делегувати штучному інтелекту створення реклами на 100%. У додатку наведені інструкції з переліком позицій, на які необхідно звернути увагу при виборі ШІ-інструменту та поради щодо оцінювання наявних порушень у згенерованому контенті прав споживачів. До підготовки рекомендацій були залучені експерти з профільних асоціацій і державних інституцій – Експертно-консультаційного комітету з розвитку штучного інтелекту при Мінцифри, Асоціації IT Ukraine, Інтерактивного рекламного бюро України, Всеукраїнської Рекламної Коаліції, Української Асоціації Маркетингу, Асоціації правників України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Держпродспоживслужби.

Детальніше: http://surl.li/tcgiod, http://surl.li/tjkwgm, http://surl.li/uyodmp, http://surl.li/dtgxbt

Фото: Мінцифри

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-08-12
Share
ОЕСР: ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

ОЕСР: ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Інформаційні системи фінансового менеджменту в країнах ОЕСР» із серії   «Документи ОЕСР про бюджетування».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Інформаційні системи фінансового менеджменту в країнах ОЕСР» із серії   «Документи ОЕСР про бюджетування».

Зазначається, що компоненти та модулі інформаційної системи фінансового менеджменту (FMIS) допомагають урядовим структурам реалізовувати свої функції фінансового менеджменту. Її послідовний розвиток з урахуванням нових поколінь інформаційних технологій, рішень та комерційних пакетів планування ресурсів, забезпечує інтеграцію розширених функцій фінансового менеджменту та бізнесу, підвищують ефективність реагування на потреби користувачів. У документі на основі даних відповідного опитування аналізується практика функціонування інформаційних систем фінансового менеджменту в країнах ОЕСР. Модернізація або розробка нових систем необхідні для підтримки упровадження нових бюджетних процедур і процесів, а планування майбутніх бюджетних реформ має ґрунтуватися на всебічному розумінні потенціалу, який пропонує розвиток інформаційних технологій. Йдеться про такі можливості FMIS, як структуроване збирання, обробка та аналіз надійних фінансових і нефінансових даних у режимі реального часу. Разом із тим, важливо ураховувати національні особливості окремих FMIS (хто несе відповідальність за розробку центральної FMIS; наскільки глибоко інтегровані функції управління фінансами на єдиній платформі; зберігати контроль над апаратним і програмним забезпеченням чи використовувати хмарні обчислення). 

Детальніше: http://surl.li/hhbwyi, http://surl.li/djgjkr, https://doi.org/10.1787/ce8367cd-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-08-12
Share
ІНТЕГРАЦІЯ  ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ У РІЗНІ ГАЛУЗІ ДОСЛІДЖЕНЬ

ІНТЕГРАЦІЯ  ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ У РІЗНІ ГАЛУЗІ ДОСЛІДЖЕНЬ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття «Дослідники з Ліннаня працюють над інтеграцією технології штучного інтелекту у різні галузі досліджень».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття «Дослідники з Ліннаня працюють над інтеграцією технології штучного інтелекту у різні галузі досліджень».

У ній йдеться про намагання на практиці скоротити розрив у знаннях між сучасними технологіями штучного інтелекту і такими галузями досліджень, як охорона здоров’я та освіта. За основу взяті міждисциплінарні проєкти кафедри обчислювальної техніки та ухвалення рішень. В одному з ШІ застосовують  для роботи з даними про стан здоров’я пацієнтів, щоб поліпшити лікування осіб, які страждають на депресію. Алгоритм ШІ працює з масивом даних, формує профіль пацієнта, ідентифікує схожих пацієнтів на надає висновки лікарю, який отримує більш досконалі дані для лікування психічних розладів. Це дослідження виходить за рамки охорони здоров’я, оскільки додатково вивчаються способи використання ШІ у галузі освіти та підвищення доступності освітніх ресурсів. Для цього науковці університету розробили і запатентували прототип системи створення персоналізованих словників і шляхів навчання. Цей проєкт вже нагороджений золотою медаллю та спеціальною премією сьомого міжнародного конкурсу винаходів та інновацій у Канаді. Але автори не залишаються на досягнутому, розробляючи нові ідеї використання новітніх технологій й намагаються постійно бути в курсі останніх досліджень у цій сфері. «Технології у наші дні розвиваються стрімко. Якщо ви не встигаєте за ними, ви швидко починаєте відставати».

Детальніше: http://surl.li/lwgrja, https://www.ln.edu.hk/

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-08-09
Share
НАЦІОНАЛЬНА ПРЕМІЯ UKRAINIAN ENTERPRISE PROMOTION AWARDS

НАЦІОНАЛЬНА ПРЕМІЯ UKRAINIAN ENTERPRISE PROMOTION AWARDS

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство економіки України, Міністерство цифрової трансформації України та Офіс з розвитку підприємництва та експорту оголосили про старт національного етапу відбору кандидатів на участь у європейській премії European Enterprise Promotion Awards (EEPA).

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство економіки України, Міністерство цифрової трансформації України та Офіс з розвитку підприємництва та експорту оголосили про старт національного етапу відбору кандидатів на участь у європейській премії European Enterprise Promotion Awards (EEPA).

Премією UEPA нагороджуються автори ініціатив розвитку малого та середнього бізнесу, зокрема – за упровадження практик відповідального та інклюзивного підприємництва.  Заявку на участь можуть подати національні організації, громади, ініціативи державно-приватного партнерства, розробники освітніх програм, малі та середні підприємства, транскордонні ініціативи, які популяризують розвиток підприємництва, упроваджують успішні підприємницькі практики. Номінантів визначатимуть у шести категоріях: сприяння підприємницькому духу; інвестування в підприємницькі навички; підтримка цифрових технологій; покращення бізнес-середовища та підтримка інтернаціоналізації бізнесу; підтримка сталої трансформації. Лідерство у кожній з категорій оцінюватиметься за наступними критеріями: оригінальність, практична реалізація та інноваційність проєкту; позитивний вплив на місцеву економіку; взаємовідносини з місцевими зацікавленими сторонами; можливість відтворення та масштабування проєкту в інших країнах. Заявку на участь можна подати до 18 серпня 2024 року.

Детальніше: http://surl.li/ujjfch, http://surl.li/mvyvkm, http://surl.li/yumijn, http://surl.li/abapwe 

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-08-09
Share
МЕРЕЖА НАЦІОНАЛЬНИХ БАЗ ДАНИХ КВАЛІФІКАЦІЙ

МЕРЕЖА НАЦІОНАЛЬНИХ БАЗ ДАНИХ КВАЛІФІКАЦІЙ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті European Training Foundation опубліковано аналітичний огляд «Мережа національних баз даних кваліфікацій».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті European Training Foundation опубліковано аналітичний огляд «Мережа національних баз даних кваліфікацій».

Він фактично є відповіддю на зростаючий попит на обмін та доступ до інформації про кваліфікації, створює можливості для підвищення прозорості та підтримки співпраці між  зацікавленими організаціями та країнами. European Training Foundation запустив цю мережу  для країн-сусідів Євросоюзу з Європи та Центральної Азії для допомоги їм у розробленні національних баз даних, а також забезпеченні порівняності кваліфікацій між країнами. Аналітичний огляд надає уявлення про роль баз даних кваліфікацій; пояснює, чому важливо зробити їх сумісними; допомагає обрати наявні європейські інструменти підтримки взаємодії та обміну інформацією між країнами.

Детальніше: http://surl.li/mjreds, http://surl.li/xwsxbo

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-08-09
Share