Search results found:

posts - 5954

pages - 596

СПІВПРАЦЯ УНІВЕРСИТЕТІВ ДЛЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙ

СПІВПРАЦЯ УНІВЕРСИТЕТІВ ДЛЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Дебори Прентіс і Дункана Айвісона «Для стимулювання інновацій у Великій Британії співпраця університетів буде кращою за їхню конкуренцію».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Дебори Прентіс і Дункана Айвісона «Для стимулювання інновацій у Великій Британії співпраця університетів буде кращою за їхню конкуренцію».

У ній автори зазначають, що у прагненні Великої Британії до економічного зростання інновації стануть ключовим чинником, тому університети мають започаткувати радикально відмінну від традиційної модель – міжміське інноваційне партнерство. Завдяки сукупному фінансуванню у розмірі 6 млн фунтів стерлінгів від Research England та інших установ-грантодавців наразі відбувається фундаментальне переосмислення того, як успішні на науковому треку університети взаємодіють з економікою. Замість того, щоб чекати на інфраструктурні проєкти, які не будуть реалізовані упродовж десятиліть або навіть довше, слід активувати існуючі ресурси та мережі для стимулювання інклюзивного зростання вже сьогодні. Дебора і Дункан говорять про особливості партнерства  двух університетів – Кембриджського й Манчестерського,  яке базуватиметься на існуючих ресурсах та покликаний допомогти у подоланні реальних обмежень на шляху швидкого досягнення результатів. Формується нова модель перетворення досліджень на робочі місця, інвестиції та інклюзивне процвітання. Вона зосереджена на трьох рушійних силах зростання: генерування інвестицій; створення структурованої програми, зосередженої на розбудові екосистеми; забезпечення інклюзивного зростання в містах. Це справжнє, а не формальне партнерство, яке повністю підтримують регіональні лідери. Мери Великого Манчестера, Кембриджширу та Пітерборо, а також обидві міські ради є активними прихильниками нового підходу. Така політична узгодженість гарантує, що нова інноваційна стратегія буде пов’язана з транспортом, житлом та плануванням, створюючи умови для сталого зростання. Слід змінити традиційні ролі академічних організацій, які мають зробити освітні та наукові установи «прозорими», поєднуючи дослідження з реальною економікою та забезпечуючи безперешкодний потік ідей. Автори вважають, що працюючи разом, а не конкуруючи між собою за обмежені ресурси завдяки мережі взаємодоповнюючих інноваційних екосистем, університети та міста стимулюватимуть економічне зростання Великої Британії.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/4pWad

Фото: ТНЕ

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2025-07-22
Share
ОЕСР: РОЗВИТОК РОБОЧОЇ СИЛИ, ОРІЄНТОВАНОЇ  НА НАВИЧКИ

ОЕСР: РОЗВИТОК РОБОЧОЇ СИЛИ, ОРІЄНТОВАНОЇ  НА НАВИЧКИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Розширення можливостей робочої сили в контексті підходу, орієнтованого на навички» із серії «Дослідження навичок ОЕСР».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Розширення можливостей робочої сили в контексті підходу, орієнтованого на навички» із серії «Дослідження навичок ОЕСР».

У ньому зазначається, що глобальна економіка переживає глибокі трансформації, які докорінно змінюють сферу праці, змінюючи вимоги до навичок та робочі практики. Три основні трансформаційні тренди –  цифровий перехід, «зелений» перехід і демографічний перехід. Цифровий перехід продовжує стимулювати попит на нові технічні навички, а також навички, що дозволяють людям виконувати завдання поза рамками можливостей наявних технологій, дозволяють підвищити продуктивність людської праці за рахунок їх використання. «Зелений» перехід підштовхує економіку до використання екологічно стійких методів виробництва, розширюючи можливості в галузях, що розвиваються, і, відповідно, вимагають цілого ряду нових навичок. Демографічні зміни, такі як зниження рівня народжуваності в країнах ОЕСР і зростання тривалості життя, – змінюють вікову структуру робочої сили, посилюючи тиск на пропозицію навичок і впливаючи на те, хто бере участь у ринку праці. Разом ці зміни посилюють необхідність переосмислення того, як найкраще забезпечити людей навичками, затребуваними на ринках праці, а також як найкраще створити високоякісні можливості працевлаштування для тих, хто традиційно мав гірші результати на ринку праці, сприяти більшій інклюзивності та зменшенню стійких бар’єрів на шляху до працевлаштування серед вразливих груп населення. У цьому звіті досліджується підхід, орієнтований на навички, а також можливості та виклики, які виникають у зв’язку з упровадженням цього підходу. Аналіз унікальних даних та узагальнення тематичних досліджень ринку праці країн ОЕСР дозволяє визначити, як люди набувають необхідних навичок і якою мірою роботодавці застосовують практику найму, що базується на навичках, охоплюючи більш широко та різноманітно таланти, забезпечує більш високу адаптивність. Також експерти звертають увагу на перешкоди для успішного упровадження підходу, орієнтованого на навички: нерівний доступ до цифрових інструментів, проблеми з підтвердженням навичок, небажання роботодавців довіряти нетрадиційним кваліфікаціям. У звіті висвітлюються ключові політичні дії, спрямовані на підтримку упровадження практик, орієнтованих на навички, вказується на необхідність стандартизації визнання навичок, інвестування у навчання упродовж усього життя, покращення інформації про ринок праці та упровадження практик, орієнтованих на навички, – в управлінні робочою силою державного сектору.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/jrtwO, https://qrpage.net/qr/O2aMa, https://doi.org/10.1787/345b6528-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини  #НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_Інклюзивність

2025-07-22
Share
РЕДАКТОРИ МАСОВО ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ПІСЛЯ ПРОДАЖУ АКАДЕМІЧНОГО ВИДАВНИЦТВА

РЕДАКТОРИ МАСОВО ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ПІСЛЯ ПРОДАЖУ АКАДЕМІЧНОГО ВИДАВНИЦТВА

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Емілі Діксон «Редактори масово звільняються після продажу академічного видавництва».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Емілі Діксон «Редактори масово звільняються після продажу академічного видавництва».

У ній йдеться про звільнення багатьох редакторів видавництв Амстердамського університету, які виступили з відкритим листом і висловились проти продажу комерційному видавництву «Taylor & Francis», оскільки його прибуток є «рентою, отриманою від досліджень, що фінансуються платниками податків». AUP – видавництво Амстердамського університету, що публікує книги різними мовами, зокрема – англійською, нещодавно оголосило, що «більшу частину своєї англомовної книжкової програми продає видавництву «Taylor & Francis»». 30 редакторів та членів редакційних колегій оголосили про свій вихід з AUP, заявивши, що вони проти роботи в «комерційному академічному видавничому конгломераті» під керівництвом компанії Informa. AUP було приватизовано у 2019 році і стало офіційно незалежним від Амстердамського університету, але по суті воно продовжувало функціонувати саме як університетське видавництво.  Редактори зазначають, що видавництво залишається «видавничим підприємством, яке прагне сприяти дослідженням та обміну в глобальній науковій спільноті, а не мотивується метою отримання прибутку». Вінценц Хедігер, колишній редактор серії книг «Теорія кіно в історії медіа» та один із авторів листа, говорить: «Якщо в бізнес-моделі [AUP] виникла криза, слід було організовувати зустрічі з людьми, які інвестували свій досвід в AUP, щоб обговорити, як можна віднайти найкраще стале рішення». Вказуючи на неетичні практики «Taylor & Francis» (наприклад, угода 2024 року,  яка дозволила Microsoft використовувати їхні дані для навчання ШІ) Хедігер наголошує, що «корпоративне поглинання наукових публікацій» зменшило «етично виправдані альтернативи». Він додав, що комерційні публікації посилили «структурну нерівність у доступі до знань та їхньому виробництві по всьому світу». Щоб отримати доступ до наукових робіт, університети чи сторонні проекти, зокрема ті, що фінансуються державою чи Європейським Союзом, часто платять величезні гонорари за статті. «Це невиправдане використання коштів платників податків або тягар, який дослідницькі установи повинні нести. Нам потрібно провести широку дискусію про стан академічного видавництва і про те, як його можна переосмислити». Зі свого боку, речник «Taylor & Francis» говорить: «Ми були розчаровані, отримавши новину про ці відставки, і наразі відкриті для обговорення з будь-ким із редакторів, щоб зменшити їхні занепокоєння. «Taylor & Francis» – це чудова домівка для них та інших видань. Мотивація кожного співробітника «Taylor & Francis» полягає в тому, щоб служити спільнотам дослідників, які публікуються у нас, за підтримки операційної моделі, яка дозволяє нам інвестувати в те, як знання поширюються у великих масштабах у швидкозмінному цифровому середовищі».

Детальніше: https://qrpage.net/qr/yFc29

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_НауковіВидання_новини

2025-07-21
Share
СТВОРЕННЯ ПЕРШОЇ В УКРАЇНІ САМОРЕГУЛІВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ У CФЕРІ ШІ

СТВОРЕННЯ ПЕРШОЇ В УКРАЇНІ САМОРЕГУЛІВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ У CФЕРІ ШІ

Sorry, this entry is only available in Українська. Провідні українські IT-компанії створили першу в Україні саморегулівну організацію у cфері ШІ, підписавши відповідний меморандум.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Провідні українські IT-компанії створили першу в Україні саморегулівну організацію у cфері ШІ, підписавши відповідний меморандум.

Вони розроблятимуть інноваційні продукти з дотриманням принципів безпечного використання ШІ, проголошених у Добровільному кодексі поведінки. Ініціаторами такої роботи стали SoftServe, Grammarly, MacPaw, LetsData, DroneUA, WINSTARS.AI, Gametree.me, YouScan.io, EVE.calls, Valtech, ЛУН, Yieldy, Uklon. Меморандум передбачає, що кожна компанія-учасниця зобов’язується раз на рік (або частіше за необхідності) подавати звіт з описом, як саме вона інтегрує етичні принципи в розробку, упровадження та використання технологій штучного інтелекту. Формат та методичні засади звітності були  розроблені спільно з Мінцифрою, Центром демократії та верховенства права та Асоціацією IT Ukraine. Компанії-учасники самостійно контролюватимуть дотримання принципів використання ШІ, а допомагатимуть їм ЦЕДЕМ та IT Ukraine, які увійшли до Секретаріату організації. Меморандум відкритий для приєднання інших учасників, які відповідають проголошеним критеріям. Рік тому Мінцифра презентувала Білу книгу ШІ, у який  обрано м‘який підхід до регулювання штучного інтелекту (bottom-up): спочатку держава готує компанії до майбутніх стандартів у сфері ШІ й лише після цього запроваджує відповідне законодавство, синхронізоване з європейськими стандартами. На першому етапі здійснюється саморегулювання: компанії самостійно за підтримки держави та профільних організацій упроваджують етичні стандарти у систему розробки власних ІТ-продуктів, що відкриває більші можливості виходу на міжнародні ринки, залучення інвестицій, партнерів та користувачів.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/KelSR, https://qrpage.net/qr/dH8rc, https://qrpage.net/qr/GMs1R

Фото: Мінцифри

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2025-07-21
Share
ЧОМУ ЗРОЗУМІЛИЙ ШІ Є КРИТИЧНО ВАЖЛИВИМ ДЛЯ ДОВІРИ ТА ПІДЗВІТНОСТІ

ЧОМУ ЗРОЗУМІЛИЙ ШІ Є КРИТИЧНО ВАЖЛИВИМ ДЛЯ ДОВІРИ ТА ПІДЗВІТНОСТІ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті EBSCO опублікована стаття Ешлі Фейт «Розпакування «чорної скриньки»: чому зрозумілий ШІ є критично важливим для довіри та підзвітності».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті EBSCO опублікована стаття Ешлі Фейт «Розпакування «чорної скриньки»: чому зрозумілий ШІ є критично важливим для довіри та підзвітності».

Автор розбирає відомості про те, як наразі працюють різні функції ШІ, а також пропонує зосередити увагу на тому, чи існує прозорість ШІ як того вимагають відповідні документи про прозорий та відповідальний ШІ. Прозорість може означати багато різних речей для різних людей, тому важливо визначити, що саме ми вбачаємо під прозорим і зрозумілим штучним інтелектом. Ешлі наголошує, що це відкритість і розуміння того, як щось було створено, обрано, удосконалено ШІ, оскільки саме це є основою для подальшого прийняття рішень. Ми повинні знати про джерела інформації, наявність різних аспектів та глибину опрацювання питання, бути здатними відстежувати, перевіряти або переглядати процеси ШІ. У статті описується сутність прозорості в архітектурі штучного інтелекту; питання взаємодії з різними моделями штучного інтелекту; підходи до оцінювання прозорості ШІ.  По-перше, завжди має бути присутнім повідомлення про те, що були застосовані технології штучного інтелекту у певному продукті/сервісі.  По-друге, необхідні роз’яснення щодо задіяної моделі ШІ, чому її було обрано, які захисні механізми встановлені для якості, безпеки та впливу на навколишнє середовище, як модель підтримується. Приклад того, як це працює на практиці – сервіси EBSCO.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/D5r1S,  

Фото: EBSCO

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Бібліотекарям #НРАТ_НауковіВидання_новини  #НРАТ_ВідкритіДані

2025-07-21
Share
ОЕСР: ПЕРСПЕКТИВИ ЗАЙНЯТОСТІ

ОЕСР: ПЕРСПЕКТИВИ ЗАЙНЯТОСТІ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Перспективи зайнятості ОЕСР на 2025 рік: чи зможемо ми подолати демографічну кризу?».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Перспективи зайнятості ОЕСР на 2025 рік: чи зможемо ми подолати демографічну кризу?».

У ньому зазначається, що ринки праці залишаються стійкими, зайнятість та участь робочої сили досягли рекордних показників, тоді як рівень безробіття залишається історично низьким. Однак є ознаки їхнього послаблення: зростання зайнятості сповільнюється, а напруженість на ринку праці в багатьох країнах і секторах повернулася до рівнів, що передували COVID-19, хоча дефіцит робочої сили зберігається. У перспективі очікується, що геополітична невизначеність та підвищення тарифних ставок стримуватимуть економічну активність, що зі свого боку призведе до подальшого сповільнення динаміки ринку праці. Реальна заробітна плата зростає практично в усіх країнах ОЕСР, але її рівень у половині країн ОЕСР залишається нижчим за той, що був на початку 2021 року (перед постпандемічним сплеском інфляції). Заробітна плата найбільш низькооплачуваних працівників тримається особливо добре, оскільки реальна законодавчо встановлена мінімальна заробітна плата зросла з того часу практично у всіх 30 країнах ОЕСР, які мають національну мінімальну заробітну плату. Реальна заробітна плата продовжує відновлюватися, прибуток на одиницю продукції продовжує втрачати позиції, здобуті раніше. У найближчому майбутньому відновлення заробітної плати може опинитися під загрозою через потенційне повернення високої інфляції та сповільнення темпів зростання ринку праці. У звіті розглядається поточний стан та перспективи ринку праці в країнах-членах ОЕСР; аналізуються проблеми, що виникли внаслідок старіння населення та погіршення соціальної згуртованості загалом. Зазначається, що без швидких змін у макроекономічній політиці зростання ВВП на душу населення значно сповільниться у більшості країн ОЕСР. Інтеграція недостатньо представлених груп на ринку праці допоможе компенсувати старіння та залучити на ринок праці жінок, які наразі не працюють або працюють за скороченим графіком.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/6GCCQ, https://qrpage.net/qr/3MUlF, https://doi.org/10.1787/194a947b-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2025-07-21
Share
ІНТЕГРУЙТЕ СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ У СВОЄ ВИКЛАДАННЯ

ІНТЕГРУЙТЕ СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ У СВОЄ ВИКЛАДАННЯ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Даніелли Сіукаран «Щоб боротися із «зомбі-скроллінгом» інтегруйте соціальні мережі у своє викладання».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Даніелли Сіукаран «Щоб боротися із «зомбі-скроллінгом» інтегруйте соціальні мережі у своє викладання».

Автор стверджує, що перетворити студентів покоління Z з бездумних скролерів на уважних студентів можливо за допомогою максимального ефективного використання у викладанні та навчанні в університеті можливостей різних платформ соціальних мереж. Покоління Z, найпоширеніша аудиторія серед студентів, – цифрові аборигени, які постійно перебувають в мережі інтернет. За даними опитування дослідницького центру Pew вони не лише регулярно використовують соціальні мережі, а 74% постійно працюють  щонайменше з п’ятьма платформами.  Застарілі підходи до навчання можуть залишити їх у відчуженому стані, тому потрібно задіяти соціальні мережі, які можуть стати допоміжним інтерактивним інструментом для спільного та активного навчання, розвитку навичок студентів та досягнення ними високих результатів. Кожна платформа адаптована для певних цілей, що треба враховувати. Ютуб  – творець контенту, отже його слід використовувати для створення та просування контенту довгоформатних відео. Instagram – візуальний оповідач завдяки зображенням та коротким відео, які поширюються як «історії». Фейсбук – це інструмент для створення спільнот – він найкраще підходить для обговорення, поширення навчальних ресурсів, проведення опитувань. TikTok – креативний активіст і може стати точкою перегляду коротких відео. X або Bluesky – це поінформований філософ, що добре підходить для академічного дискурсу та поширення новин, обговорення актуальних питань. LinkedIn – винахідливий інструмент для встановлення професійних зв’язків і наставництва. Pinterest – вдумливий куратор, який буде корисний для обміну інформацією для натхнення. Упровадження цілеспрямованих та захопливих практик використання соціальних мереж у навчання допоможе захистити від бездумного «зомбі-скролінгу», спричинити інтерес до навчання, надихнути до критичного мислення, творчого самовираження.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/ZaTvZ

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини # #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Освітянам_КращіПрактики

2025-07-18
Share
ОЕСР: ЕКОНОМІЧНИЙ ОГЛЯД ІСЛАНДІЇ 2025

ОЕСР: ЕКОНОМІЧНИЙ ОГЛЯД ІСЛАНДІЇ 2025

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Економічний огляд Ісландії 2025».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Економічний огляд Ісландії 2025».

У документі міститься стислий огляд ключових економічних тенденцій та перспектив розвитку Ісландії, визначених на основі раніше проведених досліджень «Економічний огляд» та «Реформа економічної політики: прагнення до зростання». Документ містить аналіз економічних тенденцій, огляд структурних політичних змін, а також рекомендації щодо політики. Ісландія створила надійні ринкові умови, забезпечила високій рівень участі у суспільному житті своїх громадян, сприяє кваліфікації робочої сили та підтримує високу культуру інновацій. Проте економіка країни сповільнилася, і хоча темпи розвитку потроху відновлюються, перспективи  залежатимуть від ризиків глобальної напруженості та внутрішніх дисбалансів. Інфляція падає, але все ще значно перевищує цільовий показник у 2%. Ринок праці складний, зростання заробітної плати стабільне. Фіскальна політика – проциклічна, а дефіцит бюджету скорочується повільно, що вимагає контролю й часткового перегляду державних витрат в основних сферах політики. Експерти наголошують на необхідності комплексних заходів із підвищення освіти й кваліфікації (встановлення національних тестів для учнів шкіл, перегляд навчальних програм, покращення якості викладання, забезпечення більшої кількості програм вивчення ісландської мови для дітей іммігрантів). Для задоволення зростаючого попиту потрібно нарощувати виробіток електроенергії. Необхідно зменшити регуляторний та адміністративний тягар для виходу на ринок, послабити обмеження у професійних послугах.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/NvXzS, https://qrpage.net/qr/E16H1

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2025-07-18
Share
Я ЗАБОРОНЯЮ ГШІ У СВОЄМУ КЛАСІ

Я ЗАБОРОНЯЮ ГШІ У СВОЄМУ КЛАСІ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована стаття Маї Коріца «Як викладач відповідального бізнесу, я забороняю GenAI у своєму класі».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована стаття Маї Коріца «Як викладач відповідального бізнесу, я забороняю GenAI у своєму класі».

У ній автор зазначає, що викладач має забезпечити, щоб студенти розвивали інтелектуальну допитливість, поважали одне одного настільки, щоби хотіли чути одне одного, та стали обізнаними й вдумливими громадянами. Генеративний штучний інтелект заважає цьому, тому вона намагається наочно пояснювати своїм студентам, що саме вчені розуміють під  академічною етикою та відповідальністю, а також як сучасний корпоративний світ відповідає цим визначенням (чи ні). Для неї важливо, щоб здобувачі освіти були здатні критично розглядати контекст, припущення та наслідки своїх відповідей. Але значна кількість студентів продовжує використовувати ШІ, тому вона залишає можливість для його задіяння при виконанні рефлексивних групових вправ та індивідуального позааудиторного навчання. Мая говорить, що навіть найкращий викладач не зможе протистояти спокусливій легкості, яку пропонують студентам інструменти штучного інтелекту на основі великих мовних моделей.  Студентам простіше ввести запитання до чатботу і отримати відповідь у лічені секунди, зекономивши таким чином час на інші свої потреби і задоволення замість того, щоб  брати участь у тривалій і непростій дискусії з іншими студентами під час занять. Проблема тут не просто у неправомірній поведінці, а у відсутності навчання як такого.  Поширений і зростаючий антиінтелектуалізм посилює проблему використання штучного інтелекту в навчанні, як і  сучасне формальне навчання. Наступного року Мая вирішила повернутись до повністю очного навчання, рукописних конспектів, обговорень у невеликих групах та очних іспитів. Це менш ефективно і більш обтяжливо для викладача й не сподобається студентам, але її  завдання – навчання, а не профанація.  

Детальніше: https://qrpage.net/qr/0MX7V

Фото: pixabay.com

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Бібліотекарям #НРАТ_Освітянам_КращіПрактики

2025-07-17
Share
ОЕСР: ЗМІЦНЕННЯ УПРАВЛІННЯ ШВЕДСЬКОЮ СИСТЕМОЮ КВАЛІФІКАЦІЇ

ОЕСР: ЗМІЦНЕННЯ УПРАВЛІННЯ ШВЕДСЬКОЮ СИСТЕМОЮ КВАЛІФІКАЦІЇ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Зміцнення управління шведською системою кваліфікації» із серії «Дослідження навичок ОЕСР».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Зміцнення управління шведською системою кваліфікації» із серії «Дослідження навичок ОЕСР».

У ньому зазначається, що міцні механізми управління є основою ефективної політики розвитку та використання навичок. У контексті «зеленого» та цифрового переходу, який має суттєвий вплив на економіку, суспільство та ринки праці, реагування на політику розвитку навичок має покладатись на фактичні дані, бути швидким та ефективним. Швеція активно працює над подоланням розриву між попитом та пропозицією навичок, який є негативним чинником впливу на продуктивність та економічне зростання. Необхідні скоординовані дії багатьох учасників – міністерств, урядових установ, неурядових зацікавлених сторін та окремих осіб. Управління системами розвитку навичок є складним процесом, що охоплює широкий спектр урядових та неурядових суб’єктів. Оскільки Швеція стикається зі значним впливом цифрового та «зеленого» переходу, вона має розробляти й упроваджувати ефективні механізми управління для узгодження швидкозмінних потреб у навичках з їхньої пропозицією на ринку. У звіті аналізуються ключові можливості удосконалення системи управління навичками та представлено рекомендації, зосереджені навколо наступних пріоритетів: сприяння координації, співпраці та взаємодії, залучення зацікавлених сторін упродовж усього циклу політики та вдосконалення інфраструктури даних про навички.

Детальніше: https://qrpage.net/qr/4jN0X, https://qrpage.net/qr/b9Lly, https://doi.org/10.1787/e1ecc914-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2025-07-17
Share