Search results found:

posts - 5497

pages - 550

ДОСЛІДНИЦЬКІ ГРАНТИ ВІД НІМЕЦЬКОЇ СЛУЖБИ АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ

ДОСЛІДНИЦЬКІ ГРАНТИ ВІД НІМЕЦЬКОЇ СЛУЖБИ АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ

Sorry, this entry is only available in Українська. House of Ukraine поширив інформацію про старт нової грантової програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD), орієнтованої на українських студентів та науковців.

Sorry, this entry is only available in Українська.

House of Ukraine поширив інформацію про старт нової грантової програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD), орієнтованої на українських студентів та науковців.

Програма має на меті підтримати українські університети та їх молодих науковців шляхом фінансування довготривалого перебування у Німеччині студентів, випускників, науковців та викладачів. Грантова програма передбачає призначення щомісячної стипендії (934 євро для студентів магістратури, 1300 євро для докторантів, 2000 євро для постдоків, 2150 євро для вчених з докторським ступенем та викладачів вищих навчальних закладів та 2300 євро для професорів), відшкодування транспортних витрат і медичного страхування. Отримати стипендії можуть кандидати, які: мають українське громадянство або посвідку видану до 24 лютого 2022 року; офіційно навчаються або працевлаштовані в українському ЗВО або науково-дослідницькій установі; мають цікавий і перспективний дослідницький проєкт; добре володіють німецькою або англійською мовою (потрібен відповідний сертифікат-підтвердження). Заявки розглядаються на постійній основі до 31 травня 2025 року.

Детальніше: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/612http://surl.li/pijgyl  

Фото: DAAD

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-09-27
Share
ЗВІТИ З ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВІДОМСТВА ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ ЗА 2023 РІК

ЗВІТИ З ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВІДОМСТВА ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ ЗА 2023 РІК

Sorry, this entry is only available in Українська. Всесвітня організація інтелектуальної власності на спеціальній сторінці оприлюднила річні технічні звіти з інформаційної діяльності відомств промислової власності 24 країн за 2023 рік.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Всесвітня організація інтелектуальної власності на спеціальній сторінці оприлюднила річні технічні звіти з інформаційної діяльності відомств промислової власності 24 країн за 2023 рік.

Україною підготовлені наступні річні технічні звіти: з патентно-інформаційної діяльності; з інформаційної діяльності у сфері промислових зразків; з інформаційної діяльності у сфері торговельних марок. Звіти за своєю структурою охоплюють наступні розділи: загальний огляд останніх досягнень; послуги та діяльність, пов’язана з патентною інформацією; джерела патентної інформації, які забезпечує Відомство; ІКТ-підтримка послуг та діяльності відомства; сприяння доступу користувачів до патентної інформації та її ефективне використання; міжнародне співробітництво у сфері патентної інформації. Архів текстів річних технічних звітів також доступний на вебресурсі ВОІВ, – пошук можна здійснювати за роками, країнами та об’єктами промислової власності. Починаючі з 1978 року щороку відомства промислової власності країн світу готують річні технічні звіти з інформаційної діяльності у сфері винаходів (корисних моделей), торговельних марок та промислових зразків. З 1998 року Міжнародне бюро оприлюднює ці звіти на спеціальному ресурсі ВОІВ. А з 2002 року за підготовку звітів від України та їх передавання до ВОІВ відповідає установа державної системи правової охорони інтелектуальної власності, якою з 2022 року є УКРНОІВІ.

 Детальніше: http://surl.li/jupsmx, http://surl.li/zwsmjm, http://surl.li/yujmoz, http://surl.li/ergftt, http://surl.li/ibzvyi

Фото: ІР офіс

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-09-27
Share
ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ RESKILL UA

ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ RESKILL UA

Sorry, this entry is only available in Українська. Coursera та Happy Monday оголосили про старт набору на освітній проєкт ReSkill UA.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Coursera та Happy Monday оголосили про старт набору на освітній проєкт ReSkill UA.

Це програма підвищення кваліфікації та перекваліфікації для українців із можливістю подальшого працевлаштування. Освітній проєкт націлений на об’єднання зусиль мотивованих спеціалістів та роботодавців задля посилення актуальних знань, затребуваних ринком праці, а також допомоги у пошуку роботи за фахом. Учасники ReSkill UA отримають безоплатний доступ до курсів на платформі Coursera за навчальними програмами від провідних університетів та компаній (Google, Meta, IBM, Університети Колорадо та Мічигану), менторську підтримку у частині кар’єрних консультацій, зможуть долучитись до освітніх вебінарів та практичних занять. Онлайн-програма підвищення кваліфікації та перекваліфікації ReSkill UA пропонує 11 напрямів навчання: продаж; проєктний менеджмент; маркетинг; служба підтримки в ритейлі; підприємництво; енергетика; виробництво; будівництво; управління ланцюгами постачання та логістика; кібербезпека; штучний інтелект. Проєкт ReSkill UA реалізується за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Міністерства економіки України.

Детальніше: http://surl.li/nkqkrh, http://surl.li/olybdb,  http://surl.li/axvako

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_ОсвітаОнлайн

2024-09-27
Share
ОЕСР: ГЕОГРАФІЯ «ЗЕЛЕНИХ» ІННОВАЦІЙНИХ ЦЕНТРІВ

ОЕСР: ГЕОГРАФІЯ «ЗЕЛЕНИХ» ІННОВАЦІЙНИХ ЦЕНТРІВ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Географія «зелених» інноваційних центрів у регіонах ОЕСР» із серії «Доповіді ОЕСР про розвиток місцевої економіки та зайнятості».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Географія «зелених» інноваційних центрів у регіонах ОЕСР» із серії «Доповіді ОЕСР про розвиток місцевої економіки та зайнятості».

Наголошується, що «зелені» інновації потрібні містам і регіонам ОЕСР, щоб досягти кліматичних цілей до 2050 року. Наразі велика кількість технологій, необхідних для зеленого переходу, все ще знаходяться на ранніх стадіях розробки.  Локальні зусилля, спрямовані на стимулювання екологічних інновацій, можуть дієво прискорити процес упровадження нових більш стійких технологій та методів виробництва. У документі досліджується географія центрів «зелених» інновацій та взаємозв’язок між екологічними патентами, економічною діяльністю, освітою та місцевими ринками праці. Розглядається просторовий розподіл та еволюція патентування екологічних винаходів, визначаються центри «зелених» інновацій, тобто регіони, які демонструють помітні позиції в екологічному патентуванні в ОЕСР. В якості прикладу екологічної інноваційної екосистеми одного регіону експерти пропонують поглянути на т.зв. «Великий Копенгаген» (транскордонна територія, що включає частини Данії та Південної Швеції), у звіті представлені дані про її «зелений» прогрес, унікальні можливості та виклики.

Детальніше: http://surl.li/poqgmj, http://surl.li/ngwadz, https://doi.org/10.1787/c48ad2b1-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_ЦСР_SDG

2024-09-27
Share
НАВЧАЙТЕСЬ ПРАЦЮВАТИ З ІНСТРУМЕНТАМИ ШІ

НАВЧАЙТЕСЬ ПРАЦЮВАТИ З ІНСТРУМЕНТАМИ ШІ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство цифрової трансформації України разом з Netpeak Group запустили безоплатний курс «Від початківця до експерта в ШІ».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство цифрової трансформації України разом з Netpeak Group запустили безоплатний курс «Від початківця до експерта в ШІ».

Його мета – навчити якнайбільше українців використовувати технологію ШІ та полегшувати тим самим виконання рутинних завдань. Курс розрахований на всіх бажаючих опанувати інструменти штічного інтелекту для повсякденних та робочих завдань, незалежно від досвіду в ІТ-сфері. Курс містить 6 модулів (від початкового до просунутого рівня) та побудований на реальних прикладах із життя. Під час навчання учасники дізнаються: як створити дописи для соціальних мереж за допомогою ChatGPT; як використати складні запити для вирішення різного роду завдань; як перекладати тексти з інших мов; як писати та генерувати пісні і вірші; як написати / генерувати оповідання тощо.

Детальніше: http://surl.li/uvnydrhttp://surl.li/xuxxrn

Фото: Мінцифри

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_ОсвітаОнлайн

2024-09-26
Share
ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО КОМАНДИ DOAJ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО КОМАНДИ DOAJ

Sorry, this entry is only available in Українська. Незалежна некомерційна організація DOAJ, яка підтримує  унікальний обширний індекс журналів відкритого доступу з усього світу, опублікувала  пропозицію до фахівців, які знаються на відкритому доступі, приєднуватись до команди волонтерів DOAJ.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Незалежна некомерційна організація DOAJ, яка підтримує  унікальний обширний індекс журналів відкритого доступу з усього світу, опублікувала  пропозицію до фахівців, які знаються на відкритому доступі, приєднуватись до команди волонтерів DOAJ.

Наразі DOAJ має мережу кваліфікованих добровільних помічників редакторів, які працюють із новими заявками, що надходять від журналів з усього світу. Вони оцінюють якість, репутацію та популярність наукових публікацій й сприяють розвитку відкритого доступу. Вимоги до претендентів: знання німецької або португальської та англійської мови, гарне розуміння суті й практики відкритого доступу, досвід написання та рецензування наукових публікацій, підтримка DOAJ та його цілей.

Детальніше: http://surl.li/lnuofr, https://doaj.org/about/volunteers/, https://doaj.org/privacy/, http://surl.li/yqfpob

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ВідкритаНаука #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2024-09-26
Share
КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЯ ДОСЛІДЖЕНЬ: ПРОГРАМА SCIENCE 2 BUSINESS

КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЯ ДОСЛІДЖЕНЬ: ПРОГРАМА SCIENCE 2 BUSINESS

Sorry, this entry is only available in Українська. Центр інновацій та підприємництва INNOV8 оголосив про старт другого набору  претендентів на участь в онлайн-проєкті Science 2 Business.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Центр інновацій та підприємництва INNOV8 оголосив про старт другого набору  претендентів на участь в онлайн-проєкті Science 2 Business.

Мета цієї програми полягає у підтримці українських науковців, які мають намір перетворити результати своїх досліджень у комерційно успішні проєкти. Цей практичний онлайн-курс націлений на залучення інноваційних наукових ідей, що належать до 12-ти наступних пріоритетів: біотехнології,  агротехнології, космічні технології, хімія, охорона здоров’я, технології подвійного призначення, екологічні технології, енергетика, робототехніка, освітні технології, матеріалознавство і фізика, інформаційні та комунікаційні технології. Програма є частиною Seeds of Bravery, реалізується у партнерстві з Aalto University, EIT Health, Erasmus Centre for Entrepreneurship та фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу через Європейську інноваційну раду.

Детальніше: http://surl.li/cejcox, https://innovate.com.ua/science2business/, https://tally.so/r/mZVJoo

Фото: ІР офіс

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_ОсвітаОнлайн

2024-09-26
Share
ВІДПОВІДАЛЬНА ОСНОВА ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ ВПЛИВУ ДОСЛІДЖЕНЬ НА СУСПІЛЬСТВО

ВІДПОВІДАЛЬНА ОСНОВА ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ ВПЛИВУ ДОСЛІДЖЕНЬ НА СУСПІЛЬСТВО

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Clarivate опублікований звіт «Відповідальна основа для оцінювання впливу досліджень на суспільство».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Clarivate опублікований звіт «Відповідальна основа для оцінювання впливу досліджень на суспільство».

Документ підготовлений Інститутом наукової інформації у відповідь на запит академічної спільноти та громадськості щодо необхідності демонстрації переваг інвестицій у дослідження та розробки. У ньому йдеться про запровадження комплексного підходу до оцінювання впливу досліджень на суспільство. По мірі того, як глобальні витрати на дослідження і розробки зростають, відповідно збільшується тиск на спонсорів, урядові структури  та установи щодо демонстрації фактичного суспільного впливу цих інвестицій у дослідження, що особливо виразно видно на прикладі таких критичних сфер, як охорона здоров’я, зміна клімату та технологічний прогрес. У звіті викладено відповідальну та надійну основу для оцінювання, яка виходить за рамки традиційної наукової продукції та включає широкий спектр джерел даних. Зокрема, пропонується визначати різноманітні та складні потреби суспільства,  збалансовувати якісний та кількісний підходи,  охоплювати тривалі часові проміжки, які об’єктивно існують між відкриттям та його практичним застосуванням. Кожен із названих аспектів представлений відповідними індикаторами та буде представлений у Societal Impact Profile™ із наведенням базових індивідуальних показників на платформі Web of Science Research Intelligence™. Це програмне рішення наступного покоління, що наразі розробляється на базі технології штучного інтелекту, покликане підтримати науковців та покращити результати досліджень, а також краще вимірювати та демонструвати вплив досліджень окремих установ.

Детальніше: http://surl.li/tsaafh, http://surl.li/lqkxdx, http://surl.li/wzaiwi

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2024-09-26
Share
ОЕСР: ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА СТІЙКІСТЬ РИНКУ ПРАЦІ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ РЕГІОНАХ

ОЕСР: ПРОДУКТИВНІСТЬ ТА СТІЙКІСТЬ РИНКУ ПРАЦІ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ РЕГІОНАХ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Сорок років продуктивності та стійкості ринку праці в європейських регіонах» із серії «Доповіді ОЕСР щодо розвитку місцевої економіки та зайнятості».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Сорок років продуктивності та стійкості ринку праці в європейських регіонах» із серії «Доповіді ОЕСР щодо розвитку місцевої економіки та зайнятості».

Наголошується, що регіони відрізняються за своєю здатністю переносити кризи, і деякі з них страждають сильніше, ніж інші, а деякі здатні набагато швидше відновлюватися. Після рецесії 1980-1982 років, спричиненої енергетичною кризою 1979 року, уряди країн ОЕСР зіткнулися з високим безробіттям та анемічним зростанням зайнятості, – як на рівні країн, так і окремих регіонів. У відповідь на це у 1982 році було прийнято «Програму спільних дій ОЕСР щодо зайнятості та розвитку на місцевому рівні». Вона була створена як платформа для обміну інноваційними підходами до місцевого розвитку і створення робочих місць. У нинішньому звіті, підготовленому до 40-ї річниці програми, розглядаються детермінанти та наслідки зайнятості у європейських регіонах NUTS3/TL3 за останні 40 років. Встановлено, що найменш стійкі регіони (де рівень зайнятості скоротився найбільше під час рецесії) мають відставання за співвідношенням зайнятості і чисельності населення, тоді як регіони, які мали вищу продуктивність до рецесії,  втратили пропорційно менше робочих місць та краще відновлювали рівень зайнятості. Узагальнюються чинники розвитку зайнятості у регіонах, оцінюється здатність продуктивності протидіяти негативному впливу економічних криз на зайнятість.

Детальніше: http://surl.li/sghkej, http://surl.li/htleqd, https://doi.org/10.1787/3ba1e1e6-en

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD

2024-09-26
Share
КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД УНІВЕРСИТЕТУ НЬЮКАСЛА

КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД УНІВЕРСИТЕТУ НЬЮКАСЛА

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті Times Higher Education опублікована тематична добірка корисних порад від науковців Брістольського університету, – закладу вищої освіти, заснованому у 1876 році, який входить до 100 найкращих університетів за версією Times Higher Education (9 нобелівських лауреатів, 21 член Академії медичних наук, 13 членів Британської академії, 13 членів Королівської інженерної академії, 44 члени Королівського наукового товариства).

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті Times Higher Education опублікована тематична добірка корисних порад від науковців Брістольського університету, – закладу вищої освіти, заснованому у 1876 році, який входить до 100 найкращих університетів за версією Times Higher Education (9 нобелівських лауреатів, 21 член Академії медичних наук, 13 членів Британської академії, 13 членів Королівської інженерної академії, 44 члени Королівського наукового товариства).

Опублікований ресурс містить 30 статей, присвячених наступним питанням: яким має бути гарне викладання у вищій освіті; як бути помітним науковцем; етика в академічних дослідженнях; як позбавити студентів від нудьги, зробивши лекції більш «активним»;  як забезпечити визнання власної позиції та залучити громаду; як розвивати лідерські навички жінок у вищій освіті; як академікам досягти кращого балансу між роботою та особистим життям; сприяння ефективній співпраці студентів; як сприяти обміну знаннями та зміцненню довіри з політиками; як диверсифікувати навчальні програми з природничих наук; як слід підтримувати молодих дослідників під час підготовки дисертації.

Детальніше: http://surl.li/ezhsuu

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

#НРАТ_Науковцям_КращіПрактики #НРАТ_Освітянам_КращіПрактики

2024-09-25
Share