Search results found:

posts - 5501

pages - 551

УПРАВЛІННЯ НАУКОВИМИ ДАНИМИ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ НАУКОВИМИ ДАНИМИ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ

Sorry, this entry is only available in Українська. На сайті МОН України оприлюднені «Методичні рекомендації щодо управління науковими даними для закладів вищої освіти та наукових установ у частині визначення механізмів збереження та повторного використання наукових даних».

Sorry, this entry is only available in Українська.

На сайті МОН України оприлюднені «Методичні рекомендації щодо управління науковими даними для закладів вищої освіти та наукових установ у частині визначення механізмів збереження та повторного використання наукових даних».

Ці рекомендації містять практичні вказівки стосовно організації процесу управління науковими (дослідницькими) даними з метою забезпечення їх зберігання, пошуку, доступу до них та їх повторного використання. Наголошується, що управління науковими (дослідницькими) даними є обов’язковою складовою будь-якого сучасного наукового дослідження. А належне управління даними, або цифрове кураторство:  захищає автентичність і цілісність даних, убезпечує їх від «цифрового старіння», зберігаючи файли та інформацію доступними для користувачів необмежений час; підвищує достовірність, надійність і відтворюваність результатів наукових досліджень; полегшує їх інтерпретацію і повторне використання; забезпечує можливості підтвердження, розвитку і вдосконалення результатів наукових дослідження; і відповідає поточним вимогам наукових фондів і наукових журналів.  Методичні рекомендації складаються зі вступу, загальних положень, чотирьох розділів і трьох додатків, а також списку посилань та переліку корисних ресурсів. Документ має рекомендаційний характер і призначений для використання науковими установами, закладами вищої освіти, науковими підрозділами установ, організацій, підприємств, науковими та науково-педагогічними працівниками, аспірантами, докторантами, студентами, які проводять наукові дослідження.

Детальніше: https://surl.li/copskn, https://surl.li/dkrive

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Бібліотекарям #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_ВідкритаНаука

2025-01-24
Share
ДОСТУП ДО ПРОВІДНИХ НАУКОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ І БАЗ ДАНИХ

ДОСТУП ДО ПРОВІДНИХ НАУКОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ І БАЗ ДАНИХ

Sorry, this entry is only available in Українська. Міністерство освіти і науки України повідомляє, що заклади вищої освіти та наукові установи України у 2025 році як і раніше матимуть безоплатний доступ до провідних міжнародних електронних наукових ресурсів і баз даних.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що заклади вищої освіти та наукові установи України у 2025 році як і раніше матимуть безоплатний доступ до провідних міжнародних електронних наукових ресурсів і баз даних.

Це стало можливим завдяки підтримці міжнародних партнерів –  Clarivate, Elsevier, Research4Life, Bentham Science. Таким чином представники академічної спільноти користуватимуться різноманітними інструментами, сервісами, базами даних і освітніми рішеннями, розробленими зазначеними компаніями: Derwent lnnovation та інструменту lnCites Benchmarking & Analytics від Clarivate; ScienceDirect, Scopus і Researcher Discovery, SciVal і Funding Institutional від Elsevier; колекції Hinari, AGORA, портали ARDI, GOALI, OARE від проєкту Research4Life; Open Publishing від Bentham Science. Технічну можливість роботи з зазначеними інструментами і базами даних забезпечить Державна науково-технічна бібліотека України. Крім того, міжнародні партнери і надалі підтримуватимуть Україну завдяки залученню провідних експертів; проведенню  наукових заходів (вебінарів, конференцій); безоплатному опублікуванню статей вітчизняних науковців у найрейтинговіших наукових виданнях світу.

Детальніше: https://surl.li/sjerlt, https://surl.li/iftrlc, https://surl.li/mxudbe, https://surl.li/xhzwnp

Фото: МОН

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_Бібліотекарям #НРАТ_ВідкритіДані #НРАТ_ВідкритаНаука

2025-01-24
Share
ОЕСР: МЕТОДОЛОГІЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ДЛЯ СТІЙКОЇ ПОЛІТИКИ

ОЕСР: МЕТОДОЛОГІЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ДЛЯ СТІЙКОЇ ПОЛІТИКИ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Набір інструментів стратегічного прогнозування для стійкої державної політики. Методологія прогнозування для підтримки стійкої та орієнтованої на майбутнє державної політики».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Набір інструментів стратегічного прогнозування для стійкої державної політики. Методологія прогнозування для підтримки стійкої та орієнтованої на майбутнє державної політики».

У ньому розглядаються варіанти потенційних руйнувань в екологічній, технологічній, економічній, соціальній та геополітичній сферах, а також аналіз проблем та пов’язаних з ними можливостей, які можуть змінити політичний ландшафт у найближчі 25 років. Йдеться про гіпотетичні майбутні події, можливість настання яких була виявлена під час консультацій з експертами. Інструментарій стратегічного форсайту включає в себе п’ятиетапний процес прогнозування, побудови сценаріїв,  перевірки стратегій на міцність і розроблення планів дій.  Розроблене керівництво з фасилітації, аналізу проблем та ймовірних наслідків, а також варіантів їх подолання для забезпечення стійкості. Звіт призначений для політиків, державних управлінців та фахівців з прогнозування, зацікавлених у розробленні та реалізації цілісних, стратегічних заснованих на фактах рішень. Його використання завдяки практичній методології та перспективному підходу може виявитись важливим засобом розроблення стійкої, життєздатної та ефективної державної політики.

Детальніше: https://surl.li/hociua, https://surl.li/apnrol

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини

2025-01-24
Share
АКСЕЛЕРАЦІЙНА ПРОГРАМА «LAB2MARKET MEDTECH»

АКСЕЛЕРАЦІЙНА ПРОГРАМА «LAB2MARKET MEDTECH»

Sorry, this entry is only available in Українська. Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій / IP офіс інформує про запуск акселераційної програми «Lab2Market MedTech».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій / IP офіс інформує про запуск акселераційної програми «Lab2Market MedTech».

Це адаптована підприємницька програма навчання, націлена на допомогу науковцям, винахідникам та вченим, які бажають  отримати необхідні знання для успішної комерціалізації результатів досліджень та виведення їх на ринок. Програми покликана зменшити ризики та скоротити час виведення результатів медичних досліджень з лабораторії на ринок шляхом об’єднання зусиль академічної та бізнес-спільноти. Вона передбачає експертний супровід досвідчених менторів; отримання бізнес-навичок, надання допомоги в обранні ефективної бізнес-моделі. За результатами програми команди учасників презентуватимуть  плани комерціалізації власних розробок, продемонструють відповідність продукту ринку та перспективи  проведення подальших досліджень, створення стартапів або іншої форми комерціалізації. Взяти участь у програмі можуть науковці, дослідники, винахідники, вчені, представники комунальних підприємств та бізнес-установ, стартапи на ранній стадії розвитку. Заявку на участь можна подати до 10 лютого 2025 року.

Детальніше: http://surl.li/egxkjc, http://surl.li/tyesmy

Фото: ІР офіс

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини #НРАТ_ОсвітаОнлайн

2025-01-23
Share
ОЕСР: ВПЛИВ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ТА КАПІТАЛУ НА ЕКОНОМІКУ

ОЕСР: ВПЛИВ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ТА КАПІТАЛУ НА ЕКОНОМІКУ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала робочий документ «Секторальна таксономія інтенсивності ШІ» з серії «Документи ОЕСР зі штучного інтелекту».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала робочий документ «Секторальна таксономія інтенсивності ШІ» з серії «Документи ОЕСР зі штучного інтелекту».

Наголошується, що штучний інтелект має потенціал суттєво змінити економіку, інтегруючись у велику кількість професій та секторів, вплинути на працю людей та організацію виробництва. Щоб ефективно керувати впливом штучного інтелекту на економіку, політикам необхідно отримати коректні дані  оцінювання упровадження штучного інтелекту, можливостей цифрової трансформації, а також адекватно зрозуміти шляхи поширення ШІ, чинники його впливу та різні аспекти для видів економічної діяльності.  Це вимагає запровадження відповідних систем оцінювання, використання показників, які відображатимуть суттєві економічні та соціальні результати. Експерти пропонують секторальну таксономію інтенсивності ШІ, яка зосереджується на людському капіталі у контексті штучного інтелекту – відповідних інновацій, взаємодії та практичного використання у реальному секторі. Така таксономія дозволить виявляти неоднорідність впливу ШІ між  секторами. ІТ-послуги мають високі оцінки впливу ШІ за усіма параметрами, тоді як інші, наприклад, фармацевтика, демонструють більшу неоднорідність (високий людський капітал при низькому рівні інновацій ШІ). Пропонована таксономія може стати корисним інструментом  аналітичних досліджень та сприяти розробленню набору політичних заходів, заснованого на емпіричних дослідженнях ролі ШІ та наслідків його поширення.

Детальніше: http://surl.li/nhwfls, http://surl.li/pkwjwr

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_ШтучнийІнтелект

2025-01-23
Share
КОНКУРСИ НАУКОВИХ РОБІТ НА ОДЕРЖАННЯ ГРАНТІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ МОЛОДИМ ВЧЕНИМ ТА ДОКТОРАМ НАУК

КОНКУРСИ НАУКОВИХ РОБІТ НА ОДЕРЖАННЯ ГРАНТІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ МОЛОДИМ ВЧЕНИМ ТА ДОКТОРАМ НАУК

Sorry, this entry is only available in Українська. Наукова рада Національного фонду досліджень України оголосила конкурсний відбір наукових проєктів на одержання грантів Президента України молодим вченим та докторам наук.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Наукова рада Національного фонду досліджень України оголосила конкурсний відбір наукових проєктів на одержання грантів Президента України молодим вченим та докторам наук.

Конкурс проводиться за чотирма конкурсами: на одержання грантів Президента України для підтримки наукових досліджень і розробок молодих вчених-докторів наук (вік претендентів до 40 років включно); одержання грантів Президента України для підтримки наукових досліджень і розробок молодих вчених-докторантів  (вік претендентів до  35  років  включно); на одержання грантів Президента України для підтримки наукових досліджень і розробок молодих вчених-докторів філософії/кандидатів наук (вік – до 35 років включно);  одержання щорічних грантів Президента України докторам наук (вік – до 45 років включно) для проведення наукових досліджень і розробок. Мета конкурсів – відбір проєктів для надання грантової підтримки на виконання наукових досліджень і розробок, вирішення актуальних проблем молодих вчених та докторів наук, забезпечення їх активної участі в реалізації державної політики у сфері наукової та науково-технічної діяльності, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу. Цілі конкурсів –  стимулювання актуальних і значущих наукових досліджень і розробок молодих вчених та докторів наук за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки України. Тематичні напрями Конкурсів мають відповідати одному з напрямів розвитку науки і техніки відповідно до статті 3 Закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки»): національна безпека і оборона; фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави; інформаційні та комунікаційні технології;  енергетика та енергоефективність; раціональне природокористування; науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань; нові речовини і матеріали. Заявку на участь можна подати відповідно до 28 лютого 2025 року (на 1-3 конкурси) та до 20 лютого 2025 року (на 4-й конкурс).

Детальніше: http://surl.li/wvlyiv, http://surl.li/mtesbw, http://surl.li/bujcdp

Фото: НФДУ

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2025-01-22
Share
ПЕРЕЛІК НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ) РОЗРОБОК ДЛЯ ВИКОНАННЯ КЛЮЧОВИХ ДЕРЖАВНИХ ЗАВДАНЬ У 2025–2026 РОКАХ

ПЕРЕЛІК НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ) РОЗРОБОК ДЛЯ ВИКОНАННЯ КЛЮЧОВИХ ДЕРЖАВНИХ ЗАВДАНЬ У 2025–2026 РОКАХ

Sorry, this entry is only available in Українська. Кабінет Міністрів України затвердив перелік науково-технічних (експериментальних) розробок для забезпечення пріоритетних державних потреб.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Кабінет Міністрів України затвердив перелік науково-технічних (експериментальних) розробок для забезпечення пріоритетних державних потреб.

Відповідне розпорядження «Про затвердження переліку науково-технічних (експериментальних) розробок в рамках виконання державного замовлення на найважливіші науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію у 2025–2026 роках» від 17 січня 2025 р. № 38-р розміщене на урядовому порталі.  Зазначеним рішенням визначено перелік із 22 науково-технічних розробок із загальним обсягом фінансування 186,8 млн. грн, з яких: у 2025 році – 119,9 млн. грн; у 2026 році – 66,9 млн. грн (прогноз). Науково-технічні (експериментальні) розробки будуть спрямовані на отримання науково-технічного (прикладного) результату, доведеного до стадії практичного використання задля посилення національної безпеки (11 розробок); розвитку енергетики – створення технологій отримання водневого палива (1 розробка); цифровізації та розвитку штучного інтелекту – аналізу великих обсягів даних, управління інформаційними процесами та ухвалення рішень щодо розвитку адміністративних, технологічних, виробничих та освітніх процесів (5 розробок); сталого агровиробництва – подолання наслідків впливу бойових дій на землі сільськогосподарського  призначення (1 розробка); подолання наслідків екологічної катастрофи – відновлення після руйнування Каховської ГЕС та знищення Каховського водосховища (1 розробка); розвитку сучасних медичних технологій – нових методів лікування й діагностики онкологічних захворювань, розвитку первинної, спеціалізованої, реабілітаційної медицини з використанням штучного інтелекту (3 розробки). Очікується, що такий підхід забезпечить більш високий рівень інтеграції наукових результатів до реального сектору економіки, зокрема – у галузі оборони, медицини, екології та промисловості.

Детальніше: http://surl.li/rggzsp, http://surl.li/gijfmm, http://surl.li/mvvytt, https://t.me/UAmonogram/10802  

Фото: МОН

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини #НРАТ_Інноваторам_новини

2025-01-22
Share
ОЕСР: ПЕРЕХІД ВІД ОСВІТИ ДО РИНКУ ПРАЦІ

ОЕСР: ПЕРЕХІД ВІД ОСВІТИ ДО РИНКУ ПРАЦІ

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала робочий документ «Перехід від освіти до ринку праці: вивчення результатів освіти та розривів у рівності за допомогою міжнародних досліджень».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала робочий документ «Перехід від освіти до ринку праці: вивчення результатів освіти та розривів у рівності за допомогою міжнародних досліджень».

Наголошується, що перехід від одного етапу навчання до іншого має вирішальне значення для успіху учнів. Перехід на вищі рівні освіти може призвести до поліпшення результатів  навчання та забезпечення ефективного навчання упродовж життя. У документі на основі чотирьох попередніх досліджень розглядається процес переходу від системи освіти до ринку праці з акцентом на відмінності успішності навчання за статтю, країною та освітою батьків. Результати свідчать про нерівність на всіх етапах освіти, однак ці відмінності не обов’язково мають стійкий характер, оскільки на практиці вдається зберігати відносно невеликий розрив у рівності.  Безпосередньо пов’язати конкретні політичні заходи з цими результатами неможливо, але експерти у пропонують поради щодо доцільних політичних заходів у галузі управління освітою, здійснення освітньої діяльності та моніторингу отриманих результатів, визначають перспективні стратегії для різних груп населення.

Детальніше: http://surl.li/sewzni, http://surl.li/xkcnio

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_Науковцям_новини    #НРАТ_Освітянам_новини

2025-01-22
Share
СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА УРЯДУ ЯПОНІЇ ТА СВІТОВОГО БАНКУ

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА УРЯДУ ЯПОНІЇ ТА СВІТОВОГО БАНКУ

Sorry, this entry is only available in Українська. Україна увійшла до складу країн-кандидатів для участі у спільній стипендіальній програмі Уряду Японії та Світового банку для навчання в магістратурі з управління інфраструктурою Національного університету Йокогами.

Sorry, this entry is only available in Українська.

Україна увійшла до складу країн-кандидатів для участі у спільній стипендіальній програмі Уряду Японії та Світового банку для навчання в магістратурі з управління інфраструктурою Національного університету Йокогами.

Ця магістерська програма спрямована на підготовку фахівців,  які мають інженерну освіту та  працюють у галузях економіки, менеджменту, спеціальної інженерії та права, що пов’язані з розвитком та управлінням інфраструктурою. Участь у програмі можуть взяти державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, інші представники органів публічної влади, науковці, працівники інших установ та організацій, які опікуються питаннями управління інфраструктурою. Обов’язковою умовою розгляду заявок претендентів є їхнє вільне володіння англійською мовою. Початок навчання – у жовтні 2025 року.  Заявку на участь у програмі можна подати до 20 лютого 2025 року.

Детальніше: http://surl.li/cjrfzl, http://surl.li/orgrwb, https://e-apply.jp/e/ynu/

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_ГрантиМіжнароднаПідтримка #НРАТ_Науковцям_новини #НРАТ_Освітянам_новини

2025-01-21
Share
ОЕСР: ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО МАЙБУТНЬОГО

ОЕСР: ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО МАЙБУТНЬОГО

Sorry, this entry is only available in Українська. Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Уповноважені громадяни, інформовані споживачі та кваліфіковані працівники».

Sorry, this entry is only available in Українська.

Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала звіт «Уповноважені громадяни, інформовані споживачі та кваліфіковані працівники».

Наголошується, що виклики, пов’язані зі зміною клімату, втратою біорізноманіття та забрудненням навколишнього природного середовища стали визначальними проблемами сучасності. Ці кризи є глобальними за масштабами, вони охоплюють усі регіони планети, впливають на різні сектори економіки та розвиток суспільства. Зіткнення з цими надзвичайно складними викликами вимагає переосмислення того, як слід взаємодіяти з навколишнім середовищем і як правильно мають працювати екосистеми. Освіта лежить в основі цих трансформаційних зусиль людства, дозволяє зрозуміти складність проблем захисту навколишнього середовища, взаємозв’язок екологічних, соціальних та економічних чинників та, зрештою, допомагає приймати обґрунтовані та відповідальні управлінські рішення. У цьому звіті розглядається стратегія у галузі освіти та навичок для сталого майбутнього, – від початкової школи до вищої освіти та навчання продовж усього життя. Спираючись на міждисциплінарний підхід та кращі приклади політики з усього світу, експерти надають практичні рекомендації щодо  ролі, яку системи освіти та навчання можуть відігравати у сприянні трансформаційним змінам й побудові стійких суспільств. Рекомендації зосереджені на питаннях розширення можливостей громадян і громад для відповідних дій; підтримці інформованого споживання; вихованню навичок, необхідних для зміни ринків праці у відповідь на «озеленення» економіки та суспільства.

Детальніше: http://surl.li/ckobjf

Фото: скріншот

#НРАТ_Усі_новини #НРАТ_OECD #НРАТ_ЦСР_SDG #НРАТ_Науковцям_новини    #НРАТ_Освітянам_новини

2025-01-21
Share